Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Depresszív, lehangolt Doom...

Depresszív, lehangolt Doom Metal zenekarok/számok?

Figyelt kérdés

Kimondottan lehangolt szövegű és hangulatú Doom Metal számokra lennék kíváncsi, de olyan bandát is írhattok, amelyik javarészt ilyen szövegekkel rendelkezik. Úgy tudom a Katatonia ilyen, de példákat nemigen tudnék felhozni, lévén hogy nem ismerem annyira a Doom Metal műfajt. A Nevergreen nevű magyar együttesről hallottam, de úgy tudom, ők nem kimondottan ilyeneket írnak.


Ja, és előny, ha magyar és még a szövegét is értem! :D


Előre is köszönöm!



2013. jún. 23. 17:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, utánaolvasgattam a Doom Metalnak és van egy olyan alműfaja, hogy Funeral Doom. Gondolom erre illik rá leginkább a leírásom.
2013. jún. 23. 17:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Normális magyar doom csapatot nem ismerek.

De itt van pl az AHAB:

http://www.youtube.com/watch?v=fHVkJgwAXgE

ők kifejezetten depresszív, lassú, örlő, funeraldoomot játszanak.


Akkor van egy kicsit dallamosabb banda a

Pale Horse Named Death:

http://www.youtube.com/watch?v=AR-sMAI740E

bár lágyabb az ének de ugyanolyan depresszív a muzsika


Én ezt a két bandát szertem ill tudom ajánlani! Remélem valameik elnyeri tetszésedet!


Tegernako

2013. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ilyenekre gondoltam! Bár az Ahab szövegei ahogy elnézem az óceánról és "Moby Dick"-ről szólnak, de a hangulata jó. :)


A másik is jó. Pláne az együttes neve. :D

2013. jún. 23. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Saint Vitus-nak jók a szövegei is és szerintem jó.
2013. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Funeral, Skepticism, Colosseum, Mournful Congregation így hirtelen.
2014. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Funeral doom: Thergothon, Skepticism (úttörő zenekarok), Evoken, Funeral, Mournful Congregation, The Funeral Orchestra.


Doom metal: Cathedral, Saint Vitus, Trouble, Pentagram, Electric Wizard, Black Sabbath korai albumai (nem vagyok BS rajongó egyébként), Witchfinder General, Pagan Altar, Sleep (ők már inkább stoner, de hát az is doom), Om (a Sleep tagjai által alapított zenekar), Orange Goblin (ők is stoner), The Obsessed. Ezek a klasszikus zenekarok. Rajtuk kívül sok van még.

2020. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!