Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan forrasszam vissza a...

Hogyan forrasszam vissza a vezetéket a gitárom jack aljzatára?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy a Stratom jack ajlzata fellazult, és ami rá volt forrasztva két vezeték, azok közül az egyik leszakadt. Egy fémszínű és egy fehér színű vezeték megy rá, ezek közül a fehér vált le. Nem tudom, hogyan álljak neki. Attól is félek, hogy rácsöppentem a cint a gitárra. Ki tudom venni a gitárból vezetékestől, hogy külön tudjam csinálni? Ti hogy javasolnátok?

2013. júl. 23. 20:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Csináltam egy képet a jelenségről, kicsit rossz fényviszonyok mellett igy sikerült: [link]
2013. júl. 23. 20:34
 2/9 anonim ***** válasza:

Felmelegíted a fület és odanyomod a vezetéket.

Kivenni nem tudod, mert utána nem tudod összeszerelni.

A gitárnak meg nem lesz különösebb baja a cintől, leválik róla.

2013. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetne annyi kreativitás mndenkiben, hogy rájön, ha letakarja a gitárt, akkor nem csöppoen rá. :)

Alapdolog.


Simán kl lehet a gitárból venni, ha Strat, mert akkor az egész általában azon az ívelt háromszög alakú süllyesztett fémen van. Amúgy is muszáj lesz kivenni, ha rendesen meg akarod húzni a csavart, különben nem tudod megfogni az aljzatot, hogy ne forogjon el. Ha nem húzod meg, hiába forrasztod vissza, megint le fog szakadni.

Ugyanúgy kell forrasztani, mint bármi mást.

2013. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mármint a gitárból kiemeltem az aljzatot, csak maga a vezeték tartja oda, ami jön át a hangszedőkből. Azt a vezetéket ki lehet venni?
2013. júl. 23. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:
És ha kiveszed a vezetéket és ráforrasztod a kábelt szerinted hogy rakod vissza a helyére, agyas??
2013. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, a vezetéket nem tudod, legfeljebb hosszabbítva. De nem egészen értem, mi a probléma egy forrasztással.

Fogsz egy ócska pólót, letakarod vele a gitárt rendesen mindenhol és nyugodtan forrasztgathatsz felette.

2013. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, megpróbálkozom vele, köszönöm addig is.
2013. júl. 23. 22:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Rajta van ugye az ón, csak a vezeték szakadt le. Elég, ha azt felmelegítem, és belenyomom a vezetéket, vagy új cin kell hozzá?
2013. júl. 24. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben letisztítanám róla a régit, a vezetéknek levágnám a szigetelésből kilógó részét, leszedném egy darabon a szigetelést, összesodornám a kábelt, majd vékonyan bevonnám a forrasszal. A forrfület is ugyanígy vékonyan bevonnám a forrasszal, hogy teljesen fedje, utána csak annyit kell tenni, hogy felmelegíteni a forrfülön és belenyomni a kábelvéget és stabilan tartani, amíg megdermed.

Nem szeretem a régi forraszt rajta hagyni ilyenkor, ki tudja, milyen.

2013. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!