Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tapasztalt gitárosokat kérdezn...

Tapasztalt gitárosokat kérdeznék, hogy szerintük van értelme elkezdenem 19 évesen elektromos gitáron játszani?

Figyelt kérdés

Most nyáron gyűlik össze a pénzem, hogy megvegyem az első gitáromat (nagyon izgulok). Még soha nem fogtam gitárt a kezembe és csak annyit tudok róla, hogy van 6 húrja és pengetni kell. :) Zene elméletről sincs semmi fogalmam, szóval 0-ról indulok teljesen. Nem tudom, hogy szerintetek ha kellő szorgalommal és türelemmel elkezdek gyakorolni, akkor lesz esélyem úgy megtanulni játszani, hogy akár évekkel később dalokat írjak és virtuóz szólókat is játsszak? Tudom, merész kérdés. Régóta szemeztem a hangszerrel és csak most tudok venni magamnak az első keresetemből. Engem a szüleim soha sem támogattak és nem is támogatnának ilyen hangszer vásárlásban.

Nyugodtan írjatok véleményt. Szerintetek?



2013. júl. 30. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Van. Sosem késő.
2013. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Van értelme, ha sokat gyakorolsz, meglesz az eredménye:)
2013. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bátran kezdj csak bele! Én is 19 éves vagyok, pár éve gitározok már. Nem támogattak a szüleim a zenélésben, a családban senki sem zenél. Egy barátom gitározik és ő inspirált, sokáig gyűjtögettem és vettem egy elektromos gitárt. Ő segített az alapokban, tippeket adott majd magamtól nem is olyan lassacskán tanultam meg, azóta több zenekarban is játszottam. A lényeg: most 19 évesen zongorázni tanulok, semmiféle tapasztalattal billentyűsök terén. Van értelme elkezdeni, sok sikert hozzá! :)
2013. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Huuh ekkora pozitívumokra nem számítottam. Remélem tényleg működik majd és nem csalódok. Korábban utánanéztem,, elvileg Chris Rea is 19 évesen vett először a kezébe gitárt. Ezek szerint nem mese...
2013. júl. 30. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Én meg 36 évesen. Na ehhez mit szólsz? Most másfél éve tanulok, járok tanárhoz is. Akusztikus westernnel kezdtem, pár hónapja vettem meg az elektromost. Én nagyon élvezem, legszívesebben egész nap csak gitároznék ha volna rá időm. Szerintem bárki megtudja tanulni, de kell kitartás és szorgalom. Tudok kottából is játszani és tabulatúráról is egyaránt. Az elején azt hittem nem fogom megérteni a kottát, de most nagy élmény, hogy már ismerem. Persze nem előírás abból tanulnod, de nagyon hasznos, hogy megértsd az összefüggéseket.
2013. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp javasolt tanárhoz járni, mivel azt sem tudod, mit nem tudsz. A hálóról meg szintén nem tudhatod, hogy mit gyakorolj, vagy csinálj. Nem olcsó mulatság, de vannak olyan lehetőségek, ahol akár levelező formában tanulhatsz, olcsóbban, mintha heti 1-2 alkalommal jelennél meg az oktatónál. Van javaslatom, de ez már egy másik kérdés témája:-)
2013. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsigmond Kapita'ny válasza:

Én kb 2,5 éve vettem egy villanyos gitárt, és azóta magamnak tanulgatok, ami nagyon fontos, hogy egyedül nem éri meg, keress haverokat és menj bandába, mert egyedül olyan 1 éven belül már unni fogod hogy csak magadnak otthon csinálod..


Most én is 1 éve csak úgy tartogatom a szobában, mert már nem élvezet az hogy felveszem és eljátszom ugyan azokat a számokat magamnak amiket már tudok, újakhoz meg nincs türelmem mert hogy magamnak minek.. Szeptemberben költözök fel pestre és első dolgaim közt lesz egy kezdő banda keresése

2013. aug. 1. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!