Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen húrt válasszak?

Milyen húrt válasszak?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy ilyen szép, csilingelő hangja legyen a gitáromnak, mint az alábbi szám intrójában: http://www.youtube.com/watch?v=lL2ZwXj1tXM

Jelenleg 0.12-0.54-es Martin (bronz) húrok vannak fent. Vékonyabb húrokkal közelebb tudnék kerülni ehhez a hangzáshoz? Befolyásol valamit, hogy milyen ötvözetűek a húrok?



2013. szept. 27. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ötvözet természetesen befolyásolja a hangzást. Vékonyabb húrral szerintem nem lenne egyáltalán szebb a hangja, sőt. Mennyire új húrok vannak a gitárodon? AZ nagyonnagyon sokat számít, hogy mennyire régiek a húrok, az újaknak sokkal jobban csilingel a hangja.
2013. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az első, a vékonyabb húrokkal általában visszafogottabb a hangja és az ötvözet nyilván befolyásolja.


De nem csak a húrtól függ, a Martin amúgy jó húr, szóval ha nincs elhasználva, jól kéne szólnia.

De ne egy stúdiófelvételt vegyél alapul, egyrészt ott nyilván egy felsőkategóriás gitárt használtak, másrészt rátesznek mindenféle trükkös dúsítót meg nagyon finoman tudnak beállítani hangszíneket.

A gitárod anyagától, minőségétől is nagyban függ a hangzás. Vannak, melegebb, sötétebb tónusú és fényesebb hangzású hangszerek.

2013. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a válaszokat.

A húrok kb. egy hete vannak fent, a gitárom pedig egy Fender CD-60. Próbálkoztam szinte papírvékony pengetővel, amitől egy kicsit jobban hasonlított a hangzás, de még így is iszonyú tompa a stúdiófelvételhez képest.

http://www.youtube.com/watch?v=eekggMOOtlk

Itt egy másik felvétel, de még ehhez képest is baromi tompán szól az én gitárom.

Na de mindegy, akkor majd próbálkozok másik húrkészlettel ha ezek elkoptak, egyszer hátha valamelyikkel közelebb jutok ehhez a hangzáshoz. :D

2013. szept. 27. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:
A Fender CD-60 nem egy rossz gitár, de ahogyan AktívGitár is írta, azzal nem árt tisztában lenned, hogy a stúdiófelvételhez valószínűleg egy 10-20-szor ennyibe kerülő hangszert használtak, amivel a tied alapból nem nagyon tudja felvenni a versenyt, és akkor ugye a keverésről és effektezésről szó sem esett.
2013. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!