Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Újra kezdjem a gitározást?...

Újra kezdjem a gitározást? Vagy most már mindegy?

Figyelt kérdés

2 évig gitároztam, de magamtól. Tehét nem játram tanárhoz.

De nem ment úgy a gitározás ahogy én szerettem volna. Én ilyen iszonyú nehéz technikás rock-metál zenét akartam mindigis játszani. Ilyen nagyon nehéz szólókkal, mint pl a Mr. Crowley szólója, és ugye az elég pörgős, és nehéz.

És feladtam, nem ment bármennyire is akartam volna, és eladtam minden cuccomat, gitárt, erősítőt, pedált.


És most eltelt 2 év, és megint megjött a kedvem a gitározáshoz, de szerintem most se fogok jobban gitározni mint mikor abba hagytam.

De mindig bíztattak a rokonok, haverok, hogy ne adjam fel, menni fog, de nem ment bármennyire akartam.

Szóval most megint lenne kedvem gitározni, de most próbáljam meg megint?

Ha már egyszer feladtam, másodszorra nem lesz könnyebb nem?

Szóval lenne kedvem megint gitározni, de az a baj, hogy mindig a legjobbra törekszem, ami meg nem ment akkor sem, most miért menne?



2013. okt. 8. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt egyedül te tudhatod.

Nálam is vannak nagy hullámvölgyek, néha évekig alig játszottam, aztán fél év alatt csináltam és felvettem tucatnyi új számot. Aztán megint semmi évekig. Persze fejlődni technikailag így sose fogok, de zeneileg egyértelműen igen, bár nem tudom, miért. Talán sok zenét hallgattam közben...

Ha csak hobbiszinten játszol, el kell fogadni, hogy néha megy, néha nem és sose leszel menő koncertgitáros. Abba belefér, hogy a saját örömödre akkor játszogass, amikor kedved van.

De ha van valami határozottabb célod vele, akkor csak rendszeres gyakorlással lehet valamit elérni és tanár se ártana, mert lehet, hogy épp azokat az akadályokat segíthetne leküzdeni, melyeket magadtól nem tudsz.

2013. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így nem is fog menni.

Keress fel egy jó tanárt, úgy lehet fejlődni.

2013. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet, de arra gondoltam, hány nagy rockzenész van, aki nem járt tanárhoz, és már 20 évesen több száz ember előtt szólókat adott. Maguktól tanultak, Slash pl magától tanulta hallás utána számokat.

Ha nekik ment, nekem miért nem?

2013. okt. 8. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy ideig Slash is járt tanárhoz. Igaz, csak pár hónapig, de járt.

Amúgy meg szerinted a gitárosok hány százaléka képes újszerű, eredeti, zeneileg és technikailag is jó zenét játszani huszonévesen teljesen magától tanulva?

Gyanítom, hogy nagyon kevés.

Miből gondolod, hogy te is köztük vagy?


Egyébként meg ők is úgy lettek olyanok, hogy szinte éjjel-nappal játszottak, gyakoroltak.

2013. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van kedved hozzá, akkor érdemes újrakezdeni. Én 3 éve gitározom, bevallom, nekem is volt egy időszakom, amikor már ott tartottam, hogy eladom a cuccaimat, mert hónapok óta hozzájuk sem nyúltam, de szerencsére nem tettem, mostanában megint többet gitározom, és együttes is kilátásban van. 17/f
2013. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szigorú vagyok magamhoz és én is technikás dolgokat akartam mindig játszani, de rá kellett jönnöm, hogy ezzel csak elveszem a saját kedvem. Ne azért játssz, mert el akarsz érni valamit vele, hanem a zenélés és a pillanat öröméért. Ha ez megvan, akkor jöhetnek a célok, de óvatosan bánj velük: egyszerre csak egy dolgot, lassan és türelmesen. A gitár engem a türelemre tanított meg (nagyon türelmetlen a természetem alapból), arra, hogy apránként de rendszeres odafigyeléssel és kitartással meglepően sokat ki tudunk magunkból hozni. Sok dolog, amiket évekig minden nap órákon át erőltettem és sehogy nem akart összejönni, az idő elteltével, mikor már rég nem érdekelt, egyszer csak magától sikerült. Egyszerűen "bekattant" és kész. Nincs rá magyarázat, rájössz a trükkre és onnantól majdnem olyan, mint a bicikli, nem felejted el (hacsak nem végleg leteszed). Két év... semmire sem elég, még bemelegíteni sem, nemhogy tekerős metálszólókat csípőből durrogtatni. Nyilván attól függ, hogy mi a célod: ha profi akarsz lenni, jobban kell sietned, de ha "csak" a zenélésért csinálod, akkor van időd és hacsak nem veszed el a saját kedved elérhetetlen célok hajszolásával, nagyon sok örömöd leled a zenélésben. Remélem megmarad a kedved és lassan, de biztosan, menni fognak a szólók, amiket szeretnél.
2013. okt. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!