Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Több hónapig nem fogom tudni...

Több hónapig nem fogom tudni használni a gitáromat (elutazom)! Tudnátok valamilyen tippet adni mi a teendő ilyenkor? (Húrok meglazítása? . Stb? )

Figyelt kérdés

2013. okt. 14. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Húrok meglazítása, nyakmerevítő acélrúd meglazítása.

De legjobb ha eladod. Nem valószínű hogy használni fogod még. Nekem is van két tök jó gitárom, 15 éve félretettem, hátha még kelleni fog...

2013. okt. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
El nem akarom adni :), négy hónapig külföldön leszek, a repülőn meg sokba kerül a hangszer szállítása!
2013. okt. 14. 07:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha simán csak elteszed egy kb. stabil hőmérsékletű helyre, akkor sem lesz semmi baja. (Tehát ne radiátor mellé, ablak elé, erkélyre.) A gitár szempontjából ugyanaz, minha nem utaznál el, csak most nem lesz használva.
2013. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. okt. 15. 07:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, jó nagy barom vagy.

Nyakmerevítő pálca meglazítása??? nemvagy normális.

húrok meglazítása?? semmi értelme.


Kérdező, sok sikert a hiány leküzdéséhez! Szerezz egy gitárt ott ahova utazol, én nem bírnám ki! :P

2013. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legfeljebb ha haza érsz, lecseréled a húrokat. A hangszerboltban is állnak hónapokat a gitárok.
2013. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell vele semmit sem csinálni. Azon kívül persze, hogy elteszed biztos helyre. Rakjad bele a tokjába és tedd állványra vagy ha kemény tok, akkor rakjad vízszintesbe és kész. Egyik gitárt sem érdemes (vagy inkább nem ajánlott) a sarokba fektetve, esetleg ágyra fektetve tárolni hosszútávon! Ha nincs szerezz be egy gitárállvány, lehet akármilyen, csak legyen. Nem egy drága dolog.


A nyakmerevítőt sosem szabad piszkálni, ha nincs baja a gitárnak! Nem azért van, hogy csak úgy lazítsuk/feszítsük kedvünk szerint. Ez nem a gitárosoknak van, hanem a hangszerészeknek! Ha megferdül a nyak valamiért, akkor is vidd hangszerészhez és ne te old meg a problémát (vagy inkább rontsd el még jobban) a merevítő pálcát piszkálva. Nem tudom miért kell baromságokat írogatni tényként, ha egyszer az illetőnek fingja sincs róla miről beszél.


A húrokat sem szabad lelazítani hosszabb időre. A nyaknak az az optimális, ha folyamatosan olyan terhelés éri mint amire szánták. Ha lelazítod és sokáig úgy hagyod a fa elkezdhet elhajlani (főleg olcsó hangszereknél), mivel nem éri húzóerő, amit a merevítőpálca kiegyenlítene és máris borul az egyensúly, aminek jó eséllyel ferde nyak lesz az eredménye. Ha nagyon maximalista akar az ember lenni azt is lehetne írni, hogy egy gitárt még áthangolni sem érdemes hosszabb időre, aztán vissza és így tovább... Vagyis nem szabad össze-vissza hangolni, ha egyszer már beállt a nyak egy hangolásra a fent írt okok miatt. A húrcserénél, más húrvastagságra szintén ez érvényes, de nyilván egy olcsóbb gitárnál nem foglalkozik az ember annyira a hangolás és húrvastagság-váltás problémáival, de semmiképp sem szabad lelazítani a húrt egy gitáron sem hosszútávon, akármennyibe is kerüljön az!


Egy kis pluszként -csak hogy tovább bonyolítsam- egy hibátlan állapotban lévő gitár nyaka is ferde alapból. Ez a normális és így gyártják őket jóesetben. Viszont szemmel ez a ferdeség szinte észrevehetetlen és nem összetévesztendő a hibás gitárokkal, amiknek az a baja, hogy ferde a nyaka (túl ferde, nem egyenletesen ferde, hullámos stb...). Ráadásul ha jól van elkészítve egy gitár, akkor ez a "gyári ferdeség" a nyak két oldalán különböző mértékben ferde :D De ez szükségszerű is.


A gitár amilyen egyszerűnek tűnik, olyan bonyolult hangszer!


Bocs a sok pofázásért, de ezek alap dolgok amiket sokan nem, vagy tévesen tudnak és gondoltam ha már ilyesmikről volt szó a kérdésben leírom kicsit bővebben, bár még ennél is lehetne részletesebben persze.

2013. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy erre is figyelni kell:

(Persze nem csak amikor elutazol hanem mindig)


"Ha simán csak elteszed egy kb. stabil hőmérsékletű helyre, akkor sem lesz semmi baja. (Tehát ne radiátor mellé, ablak elé, erkélyre.) A gitár szempontjából ugyanaz, minha nem utaznál el, csak most nem lesz használva.


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/7 Időpont tegnap 09:24"

2013. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer! Sokat tanultam!
2013. okt. 16. 09:23
 10/10 anonim válasza:
köszi
2021. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!