Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » "Mozgó" hifi építése. Mit...

"Mozgó" hifi építése. Mit hogy honnan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel én itt órahosszakat keresgélhetek szeretnélek titeket megkérni, hogy JÓ TELJESÍTMÉNYŰ hangszórókat (ha nem gond vízállóakat) honnan érdemes meg venni, melyiknek milyen tulajdonsága van az ajánlottak közül, és persze az árak. E mellé hogy milyen erősítő kell az összepakoláshoz, és hány DB vagy milyen "erejű" kocsiakkukat vegyek hozzájuk, ezekhez szintén árak, töltő.. Az elképzelésem kb. minimum 400X mélysugárzó 1DB 2DB mélyközép, 2DB középmagas, és 1 darab magas (ez lehet akár szatelit).


Előre köszönök mindent, értelmes válaszok zöld kezet kapnak ;)



2013. okt. 27. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
ez nem vízálló , de mozgó hifi: [link]
2013. okt. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én majdnem ilyen hifit akarok, csak eleinte táskába akartam "rejteni". Most van egy ötletem, hogy hangfalat csinálok, és benne az elektronika és az akku. Régebben apámmal építettem egy hangfalszettet, abban vízálló hangsugárzók voltak, de már nem találom őket a neten. Fele SAL volt meg volt M.N.C. de vagy én vagyok a hülye vagy a Google a gagyi.... Azért kitartóan keresgélek :D

2013. nov. 24. 19:26
 3/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy oldalt, itt pont vannak vízálló hangszórók, a mély 800W, de egy bajom van vele: a 2 magas kivételével mind csak fehérben kapható :/

Nem tudom, hogy ilyet vegyek? Sötét hátterű hangfalhoz passzolna? Nem lenne ronda? :D

[link]



Ha ezeket veszem meg 1 kérdésem megint van: Erősítő építésben tud valaki segíteni? Olyan kell ami el bírja ezeket a hangszórókat, sacc/kb 2400W lehet hogy kellene mert ezeknek össz teljesítménye 2150W.... Ésazt tudom hogy erősítőből erősebb kell mint az össz teljesítmény, mert ha pont azon a határon van amin a hangszórók akkor kisülhet.

Plussz kéne egy számolgatás, hogy milyen akku kell. Lehet kamion aksi? 20KG plusz a hangfal..... Aucs :(

2013. nov. 24. 19:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezzel az oldallal az a baj, hogy csak a hangszóró összesen 212 455 Ft-ba fájnak, én meg összesen ha 100ezret tudok erre fordítani :/ talán többet... 1 hétvége melóval szerzek egy 10est... mondjuk nyáron melózni fogok végig, és úgy pont meg lehet a negyed milla de nem aarok ennyit el költeni rá :(
2013. nov. 24. 19:43
 5/7 A kérdező kommentje:
ha pont ilyen órbérben lehetne végig munkám a nyáron, akkor lenne 450000FT-om, de lakásra is tennék félre, mert 4.5 év múlva egyetem, méghozzá Pécsen, szóval muszály lesz vennem valamit :D
2013. nov. 24. 19:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Szét nézek itt Szegeden a hangtechniai üzletekben.. Hátha találo valami finomságot :D
2013. nov. 24. 19:51
 7/7 A kérdező kommentje:

A hangszórók meg vannak... Igaz lejjebb kellett adnom, ahogy az eladó mondta: Ide nem minőségi hangszórók kellenek, hanem amik szólnak mint az állat, és 200 méterre is lazán hallják...

Egy nagy mély, egy kis magas (ez a műanyag ami nagyon élesen szól, de önszabályozós), a kábelek, szigetelőszivacs, kábelek és a reflex cső összesen 19.000FT... Ebben benne van a rács is a mélyre. A mélynek 1 hibája van: Maga a hangszóró vízálló, de a membrán nem.Ezt meg kell kérdeznem majd, hogy inpregnálóval le fújhatom-e... Már csak 2 db 200W-os autóhifierősítő kellene, de nem találok csak vagy lestapáltat, vagy 40ezerért :/

A ládát asztalossal csináltatom, mert itt ahol lakok nem lehet fúrni-faragni, plusz autófestőhöz kell még el vinnem, hogy alvázfestékkel lefújja... Mert az vízálló, a lakk meg drága lenne és az érzékeny. Így jövök ki jobban. Minimum 50.000FT-ot kell rá ölnöm, de job mint a 600.000.......

2013. dec. 1. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!