Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most tanultam meg gitározni...

Most tanultam meg gitározni csak kéne hozzá énekelnem is de nincs túl jó hangom, otthon amikor egyedül vagyok akkor sokat szoktam gyakorolni. Hogy van ez ki fog alakulni a hangom? És mennyi idő után?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a hang , egy amolyan adottság . Némely embernek van , másoknak viszont nem adatott meg . És igen , gyakorlással lehet fejleszteni , de ne ess túlzásba sem ( ne erőltesd meg a hangszálaidat). Viszont , a hangod nem sokat fog változni a gyakorlással , inkább csak tapasztaltabb leszel általa ( ami legalább olyan fontos). És az idő sokmindentől függ ... embertől , hogy mennyit foglalkozol vele stb ... Sok sikert :)
2014. febr. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 22. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Na most itt álljunk meg: "Most tanultam meg gitározni".

A tanulásban elég nehéz ezt behatárolni, nem lehet pontot tenni a végére. :-)

Mennyi ideje gitározol? Mert nem működik ez párhuzamosan a gitár tanulással, nekem pl. jó hangom van, de a mai napig nem bírom összehangolni az éneklésem a gitározással. Gitár nélkül úgy éneklek, mint egy profi, de gitárral csak nyögdécselek. Szóval az egész kitartó gyakorlás kérdése. A "mennyi idő" szintén relatív, erre nem lehet válaszolni.

Eleve ha az énekléssel is problémáid vannak, külön gyakorold az éneklést, próbálj ki sokféle dalt, mindig emeld a mércét. Leginkább skálázz sokat, és próbálkozz olyan dalokkal, amikben nagy ugrások vannak a hangok között. Pl. hirtelen váltani c-ről egy oktávval feljebb lévő c-re stb. Teszteld a hangod, hogy melyik a legmélyebb ami tisztán szól és melyik a legmagasabb, ami még tiszta. Olyan, mint a tornászoknál a spárga tanulása, fokozatosan nyújtják az izmaikat. Esetleg készíts felvételeket is, mert a belső hallás megtévesztő, ha visszahallgatod az éneked, megfigyelheted, hogy hol kell korrigálni, melyek a gyengéid.

2014. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kb.fél éve gitározok,azzal nincs is semmi bajom csak a hangom nem túl jó
2014. febr. 25. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!