Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitar erpsitojenek,...

Fatalerr0r kérdése:

Elektromos gitar erpsitojenek, hogy lesz jobb hangja?

Figyelt kérdés
Van egy kezdo ,gyakorlo erositom Behringer GM108 amibe alapbol bele van epitve 3 kapcsolo 3-3 lehetoseggel ,a kerdesem az ,hogyha nem vagyok megelegedve a hangal (clean.tiszta hangzassal) akkor az a gitar ,az erosito vagy az erositobe epitett effekt miatt van? Ha vennek effektet es ugy kapcsolnam az erositore akkor jobb lenne a hang vagy kene egy teljesen uj erosito? Hallgatok zenet az erositorol es a hangzasaval semmi gond nincs csak amikor gitarozom akkor valahogy nem az igazi az amit szeretnek.valami minosegibbre vagyom :)

2014. márc. 16. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy nálad mi a szűk keresztmetszet azt csak te tudhatod.

Egyébként szerintem kifejezetten jó az a kis kombó, főleg azért az árért.

Az viszont tuti, hogy egy effekt garantáltan nem segít rajta semmit.

2014. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy lehetetlen küldetés, de legalább kulcsszavakban le tudnád írni, hogy mi nem tetszik? Pl: rövid a hangkitartása, túl sok/túl kevés a közép, a magas a mély, hamar elkezd torzulni, a húrok/hangok nem egyenletes hangerővel szólnak, túl steril a hangja, túl nyúlós a hangja...
2014. márc. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kicsit olyan mintha egy olcso mikrofonnal lett volna felveve es azt jatszanam visszA.nem az erosito hangjaval van a baj hanem a hangszinnel amikor jatszom,azt szeretnem tudni,hogy effektel el tudok e erni a linkelt videoban szolohoz hasonlo hangszint vagy uj erosito kell?


https://www.youtube.com/watch?v=TnNRPv0jg9g&feature=youtube_..

2014. márc. 17. 14:13
 4/13 anonim ***** válasza:

"A.nem az erosito hangjaval van a baj hanem a hangszinnel amikor jatszom"

LoL.

2014. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ha jol megfigyeled a mondat helyes csak veletlenul egyik betut nagyba irtam :P
2014. márc. 17. 17:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti hozzászólásod kicsit zavaró:

"videoban szolohoz hasonlo hangszint vagy uj erosito kell". Most akkor a torzított szólóra vagy a tiszta hangszínű alapra vagy kíváncsi. Ha ez utóbbira, akkor ennek nem sok köze van a tiszta gitárhanghoz. Biztosan volt azóta ezer és egy másik előadó, de utoljára ehhez hasonló hangszínt Mike Oldfield-nél hallottam. Eléggé el van effektezve, ezt a hangszínt nem fogod tudni kihozni az erősítődből.

Ha rámész a srác facebook oldalára, akkor talán egy 2012-es bejegyzésnél rakott fel fotót az effektjeiről:

Egy multi:

[link]

Egy combosabb, csöves torzító/előerősítő. Eléggé gyenge a kép, talán egy Mesa lehet:

https://www.youtube.com/watch?v=h3hz4BxjOio

Egy visszhang pedál:

[link]

Aztán persze lehet, hogy én néztem el valamit.

2014. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azon vagyok ,hogy veszek egy processort amibe bele vannak epitve az effektek meg kulonbozo erosito modellek es azt fogom hasznalni a 15w-ossal :)
2014. márc. 18. 20:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez az erőstő ennyit tid. Semmitől nem lesz jobb a hangja.
2014. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Viszont egy méretesebb Philips fülesen, szimulált erősítővel be fogsz f*sni a bélingerhez képest.
2014. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve használom ezt a kombót és nem untam meg, csak meg kell találni a megfelelő beállításokat, adok pár tippet.

Clean 1:

Drive:6, Tweed, Clean, UK, Low:10, Mid:6, High:9, Master:4

Clean 2:

Drive:3, Tweed, Hi G., US, Low:6, Mid:5, High:7, Master:5

Crunch:

Drive:6, Brit., Hi G., UK, Low:7, Mid:6, High:5, Master:4

Metal:

Drive:8, Calif, Hot, US, Low:8, Mid:2-3, High:7, Master:4


Tiszta hangzáshoz a gitár volume potiját 5-6, a torzított hangszínekhez 8-10-re érdemes kitekerni. Egyébként milyen gitárod van?

2014. ápr. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!