Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha felkértek, hogy csináljak...

Ha felkértek, hogy csináljak zenét egy bulin akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tulajdonképp elfogadtam a felkérést, de most kezdek gondolkodni, hogy mi is lesz, mert bár van bőven jó zeném ami jó lesz oda, viszont, hogy csináljam? Csak benyomom USB-ről és lejátszom egymás után?! Vagy valami programmal ügyeskedjek (virtualdj)??
2014. jún. 7. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Elindítasz egy pár órányi mp3-at, aztán kész.
2014. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem gáz, hogy nem csinálok semmi egyebet? Mert elvileg ezt bárki meg tudja csinálni :D Jó tudom engem kértek fel.
2014. jún. 7. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy ezt, és hét óráig nincsen gondod.

https://www.youtube.com/watch?v=e98gfSs4OPM

Komolyra fordítva a szót, ha eddig még semmiféle programot vagy dj eszközt nem használtál, akkor ne most kezd el.

Még otthon készítsd el a setlisted. Próbáld meg felépíteni a bulit. Legyen ráhangoló zenéd, és szerintem az a legjobb, ha több pörgősebb (hangulat)csúcsot is ki tudsz hozni. Persze legyenek nyugisabb szakaszok is. Legyen persze levezető rész is.

Effektek közül leggfeljebb fade >< out fade in-t használj. Mivel nem magadat, illetve a te (zenei)stílusod a lényeges jelen esetben a közönségednek, hanem a zene, több stílusból is próbálj meg setlisteket összeállítani. Legjobb, ha 30-50 perces blokkokat készítesz, így az esetleges átállás is menni fog az egyes stílusok között.

Hidd el még így is egy csomó dolgora kell majd figyelned, egyrészről a cuccodra, mert mindenki arra fog mászkálni a kólás/sörös/vörösboros poharával, másrészről a technika ördöge sosem alszik.

Nem árt ha viszel magaddal egy segítőt. Nem kell, hogy ott lihegjen a nyakadban állandóan, de még a legbarátibb társaságban sem hagyd őrizetlenül a cuccod, enned, innod, egyéb szükségelteidet neked is ki kell elégítened, addig meg odállítod a haverodat.

2014. jún. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek!


Még annyit, hogy a fade in/fade out az lenne, amikor elhalkul az egyik zene és a másik pedig hangosodik /így vezetve át az egyik zenét a másikba/.

2014. jún. 8. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!