Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyhogy szinte az összes...

Hogyhogy szinte az összes industrial metal zenekar (legalábbis az énekesük) ateista? Ez a stílus velejárója, vagy csak véletlen egybeesés?

Figyelt kérdés
Pl. Wayne Static, Burton C. Bell, A Terminal Choice énekese (Chris Pohl, asszem), Gary Numan, stb.
2014. jún. 24. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Hmm, érdekes kérdés, mondjuk más én industrial metal (-jellegű) cuccokat hallgatok (Ministry, Chemlab, Numb, NIN, Pig, KMFDM, 16Volt, stb) és sose néztem utána a frontembereiknek milyen vallási nézetei voltak, így csak tippelni tudok.

Ha megnézed ezeknek a zenéknek a témáit (ellenkulturális forradalom, lázadás, disztópiák, az emberi természet sötét oldala, elidegenedés, társadalomkritika) és azokat a zenei mozgalmakat, amikből táplálkoztak (old-school industrial, power noise, punk, post-punk, metal), általában véve egy rendszerkritikus, szkeptikus, kiábrándult, sokszor posztmodernizmusba vagy nihilizmusba hajló kép áll össze. Előbbi főleg amerikai bandáknál azért jön ide, mert ott ugye a vallás sokkal sarkalatosabb téma, mind a fundamentalista vallásosak, mind az ateista ellenoldal "hangosabbak", erősebb a hatás, hogy "választani kell" (és nyilatkozni róla hányadán állsz a témával), egy rendszerkritikus-lázadó "oldal" nyilván az utóbbi felé hajlik jobban. A punk hatásokról nem is beszélve. A nihilizmus vagy a posztmodern megintcsak nem férnek jól össze a vallásossággal.


Szerintem, de csak tipp.

2014. jún. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Érdekes, erre nem gondoltam. Bár szerintem a lázadó, kormány- és társadalomkritika nem követeli meg az ateizmust. Én pl. azt sem értem, hogy ha valaki a keresztényekkel ellentétben hirdeti a szexuális szabadságot, utálja az egyházat meg a Vatikánt, miért állítja be magát bűnösnek meg sátánistának. A legnagyobb hülyeség, amikor a black metalosok keménykednek, hogy " a sátánt imádom, mert ő nem szab nekem korlátokat, meg stb." EZ baromság, hiszen attól, hogy szembemegyünk a kereszténységgel, nem kell imádni a sátánt, és megtagadni Istent. Szerintem Isten azt szereti, ha boldogok vagyunk, és ha nem bántunk senkit ok nélkül, és tetteinkkel nem ártunk sem magunknak, sem másoknak, nem hiszem hogy rossz lenne. Én sem értek egyet sokmindennel a kereszténységben, a Bibliát sem tartom tökéletesen hitelesnek, az egyházzal és a Vatikánnal kapcsolatban szintén vannak aggályaim, és nem hiszem, hogy a szexualitás bármely erőszaktól mentes formája kártékony lenne, mégis hívő embernek tartom magam. AZt nem tudom, Isten milyen, és hogy egy vagy több van-e és nem is lényeges szerintem. Én érzem, hogy valami felső erő segít és támogat, míg egy másik lehúz és akadályoz.


Amúgy szeretem az industrial metalt, főleg a hangzása miatt, de a témák is jók, főleg a Fear Factory-ban. Mondjuk ott sem értem, hogy ha Burton C. Bell ateista, akkor miért van annyi spirituális témájú számuk, mint pl. a Resurrection, Christploitation, Final Exit, Pisschrist, stb. Bár egyszer azt olvastam valahol, hogy hisz valami spirituális dologban, de az más , mint Isten. Elég bonyolult.


Aztán a másik, hogy lehet, annyira belemerülnek ebbe a gépies világba, hangzásba, hogy ilyen szemszögből, materialista szinten nézik a dolgokat.

2014. jún. 25. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:

A black metalos sátánkodást én sem értem. Szerintem inkább keresztényellenességről van szó, ami ilyen allűröket vett fel, amik stílusjeggyé váltak, sok esetben az ilyen bandák tagjai valójában nem sátánisták, hanem pl. pogány vallások iránt érdeklődnek. Másrészről egyszerűen polgárpukkasztás is lehet. (Nem black metal, de - már megint amcsik ugye - Marilyn Mansonnak mekkora publicitást csinált a koncertjeik elé kivonuló és ellenük tüntető bigott keresztény tömeg, mondom, USA-ban ez egy markáns jelenség).


Ugye azért említettem Amerikát, mert ott tényleg sokszor ilyen hülye választás elé kényszerül az ember, egyszerűen nem magánéleti téma a spiritualitás, hit és vallás, hanem elég keményen politikai kérdést is csinálnak belőle. Lehet amúgy egyszerű véletlen is, vagy csak a célközönségnek akartak imponálni, fogalmam sincs, mint említettem, az én kedvenceimnek (ebből a műfajból) nem tudom milyen vallási nézetei vannak, csak tippelek én is.


Ez a makacs materializmus és a harcos ateizmus tőlem is távol áll, nem vagyok benne biztos, hogy ez valami szigorú stílusjegy. A zenei ráhatások közül több kifejezetten sokktaktikára épít (főleg a power electronics / death industrial), nem a készítők nézeteit tükrözik témáik, hanem a közönségre zúdítanak mindent, ami transzgresszív, erőszakos, durva, sokkoló. Nyilván az industrial metal ehhez képest jóval visszafogottabb (zeneileg és témákban is), de talán pár dolog beépült a világnézetébe is pár előadónak. Vagy tényleg ennyire nihilistákká váltak.

2014. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyesek az egész rockra rá akarják húzni, hogy sátánista... Miről is beszélünk? Mindenhol vannak hülye végletes emberek, semminél s elehet általánosítani... Ha annyira zavar, hogy ateisták, ne hallasd... Egyébként azért a dalszövegből is lehet következtetni, ha te "hiszel", akkor nem hallgatsz olyat, ami Istent gyalázza pl... mindegy te tudod
2014. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért érdekel, mert az industrial metal a kedvenc stílusom, és eddig még nem igazán hallottam olyan bandáról, amelyik ne lenne ateista. Én vallásos vagyok, mégis hallgatom, és pont az a furcsa, hogy egy csomó spirituális dologról van szó a szövegekben. Szerintem az ateistákat nem foglalkoztatja az ilyesmi.
2014. júl. 5. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!