Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Amikor szólót...

Gitárosok! Amikor szólót improvizáltok, mennyire spontán az egész?

Figyelt kérdés

1-2 alap skálával szoktam jam trackekre improvizálgatni (elég kezdő vagyok e téren) és hát úgy szokott kinézni hogy, hogy előre megtanult lick-eket használok alapul aztán azzal próbálok variálgatni.. több kevesebb sikerrel...

Ti hogyan csináljátok, pl ha jameltek a haverokkal és szólóra kerül a sor akkor az egész spontán vagy ahogy feljebb leírtam?


Esetleg vmilyen tanácsok improvizálással kapcsolatban?



2014. szept. 21. 18:23
 1/2 anonim válasza:
Hat figyelj,ezt te kell erezd nem mas kel lmegmondja hogy csinaldd ,ez a te fejedbe kell osszerakodjon.En egycsomo skalat begyakoroltam az evek soran es ezek segitsgevel.Szerintem ha improvizalni akasz egy trackre akkor ne tanulj be semmit sem elor.Tovabbi sok sikert kivanok neked !!!
2014. szept. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Skálákon kívül érdemes tudni, hogy milyen akkordok vannak az alapban, amire játszol és ezeknek az akkordoknak a hangjaira építkezve kitalálni dallamokat. Ahhoz, hogy dallam legyen, te kellesz, nem kell hozzá zeneelméleti tudás. Viszont az, hogy tudd, hogy milyen akkord milyen hangokból áll, milyen skálák illenek rájuk, és hogy mindez (akkordok és skálák) különböző fekvésekben hol van a nyakon, ahhoz kell egy szolid elméleti és technikai alap. Ha ezeknek utánamész, akkor már Te fogod "kitalálni" a "lick"eket és nem kell őket másoktól kölcsönvenni.
2014. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!