Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miről szól konkrétan a Júlia...

Miről szól konkrétan a Júlia nem akar a földön járni című szám?

Figyelt kérdés
2008. aug. 11. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

1. Júliának fejébe szált a dicsőség, ezért lenézően viselkedik mindenkivel, hiába próbálnak tenni ellene.

2. Vagy talán álomvilágba vonult, és ebből senki nem tudja kirángatni.

Szerintem inkább az első verzió.

2008. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Júlia egy tök átlagos lány volt, úgy ahogy bárki más, semmivel sem több, mint mi, csak éppen nem akart a földön járni. Ezért egy szombaton délben felemelkedett a levegőbe és lebegett. A dalban is az szerepel, hogy az emberek mögötte mentek, kicsit hátrébb, csapkodtak a kezeikkel, lábaikkal... mintha ők is repülnének, de nekik nek ment, ezért féltékenyek lettek Júliára. Majd beletörődtek, és azt mondták, hogy majd leszáll a földre, ha ő úgy akarja.

Persze még egy csomó más dolgot is ki lehet hozni a dalszövegből, csak egy kis fantázia kell hozzá :-)

2008. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg egy drogos lányról aki inkább él az álomvilágba mint az igaziba. és azért 'júlia kedves jobblesz' = júlia leszokik a cuccrol - Szerintem
2010. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

A szamot Erdész Róbert irta a kirekesztesrol. Az alapgondolat egy angol kozmondas volt, miszerint, "Aki egy fejjel magasabb a többinél, annak le kell vágni a fejét....". Julia masok felett repult, tudott valamit amit masok nem es ezert az emberek irigyeltek.


Amennyiben erdekel az Erdész Róbertel reszletes elmeselese a dal szuleteserol, a zene . hu -n van egy cikk errol. A cikk cime: Hogyan született a megasláger 2.? - kiderült Júlia titka


Remelem ez segit

2010. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

na, akkor mégis én értelmeztem jól, mindig úgy éreztem, hogy az emberi irigységről szól... először kinevetnek, aztán megpróbálnak utánozni, aztán ha nem megy nekik, akkor téged is megpróbálnak visszarángatni.

de a többi értelmezés is jó.

2011. nov. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Régen én is úgy gondoltam, hogy arról szól, hogy a lány lenéző és a többieknek ez nem tetszik.


Aztán pár év öregedés után, újra meghallgatva, nekem is volt egy olyan beütés, hogy a félténkenységről szól. Júlia a levegőben van (jobb, szellemileg vagy egyéb módon, mint a többiek), és a többi, átlagos ember is fel szeretne jutni, hiszen "ő ugyanolyan, mint mi".


Miután ez nem sikerül nekik, megpróbálják irigységből erőszakkal ledönteni a helyéről, pl. a "Júlia, kedves: jobb lesz önmagadtól földet érni" sor konkrétan fenyegetés (megtesszük helyetted, ha te nem fogsz magadtól lejönni).

2014. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
2014. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
71%
Szerintem arról, hogy Júlia egy átlagos lány, ugyanolyan, mint a többiek, de ő ezt nem így gondolta, hanem ő egy különleges embernek gondolta magát. A többiek tiltakoztak ez ellen, hogy ő különleges legyen és le akarták rángatni a földre, de nem sikerült.
2016. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
56%

Az emberek másság elfogadásának képtelenségéről szól. Itt a szöveg úgy lecsonkítva ahogy szerintem értelmezni kell.


Julia nem volt több minálunk de egy nap a város fölé szált, minket nem érdekelt minekünk is menne, de rájöttünk hogy nem ezért kézzel lábbal csapkodunk, kővel dobálozunk julia jobb lesz önmagadtól földet érni.


Értelmezés: julia valamiben más volt az embereknél akik írigységből bántották.

2020. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!