Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok jó rock ill. metál...

Tudnátok jó rock ill. metál zenekarokat mondani?

Figyelt kérdés
Ahonnan én jöttem ott senki nem volt rocker és senki nem is hallgatott rockot. Most elköltöztünk és megismerkedtem a rockal úgy ahogy. Szóval tetszik és szeretnék több zenekart megismerni

#rock #metál #rocker #népszerű rockbandák
2015. márc. 13. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Kelly Clarkson. Ő egy rock énekes (volt). Ha a rockot mint stílust keresed. Főleg az All I Ever Wanted és a Stronger című albumait ajánlom figyelmedbe.


As I Lay Dying. Ez egy azóta megszűnt metalcore zenekar. Nagyon jó albumaik vannak.


Haste The Day. Metalcore. Pöpec zene az is. A Dreamer című album szerintem annyira nem jó, de a többit, Főleg az Attack Of The Wolf King című albumot ajánlom.


Killswitch Engage. Metalcore. Alap a műfajában. Az énekesnek iszonyat jó hangja van, és szép lírai dalaik vannak, mint pl a a Break The Silence.


Disturbed. Nu Metal - Trash Metal keveréke. Ők a legeslegnagyobb kedvenceim. David Draimannak olyan hangja van és olyan jók a dalaik, hogy ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.... :)


Sonic Syndicate. Svéd Melodikus metalcore zenekar. Két része van. Van a régi énekessel három album, azok sokkal jobbak, és az új énekessel kettő. Azok is jók, de azért annyira nem. A Sonic Syndicate eredeti énekese jelenleg a The Unguided nevű zenekar énekese. Kukkantsd meg azt is.


Bullet For My Valentine. Egy hajdanán nagyon jó Brit Metalcore zenekar. Az új albumuk az nekem hatalmas szívfájdalmam volt, mert nagyon rossz és semmi metalcore-t nem véltem felfedezni benne. De a Scream, Aim, Fire például egy nagyon jó album. Az új Temper Temper nevű albumuk kivételével mindegyik albumukat csak ajánlani tudom.


We Came As Romans. Metalcore. Jó zenekar, főleg a legutóbbi Tracing Back Roots nevű albumot javaslom.


De alap még a Hammerfall, ez egy svéd heavy metal zenekar. Ha melodikusabb vonalra vágysz, akkor a My Darkest Days-t ajánlom. Meg a Daughtry-t.


Four Year Strong, igazi vagány zene, a legutóbbi Go Down In History című EP-jük király lett. :)


Vagy az A Day To Remember, akiknek az legutóbbi albumuk nem tetszett egy szám kivételével de a többi albumuk, főleg a 2010-es What Separates Me From You nagyon tetszett.


Comeback Kid. Hardcore. Én nagyon szeretem, főleg a Broadcasting című albumot.


Tonight Alive. Ausztrál, hát punkosabb hard rock féleség. De ajánlom. Jenna jól énekel nagyon.


Vagy ha már itt tartok, akkor We Are In The Crowd. Punk-rock féleség ez is, de jó. Taylornak is jó hangja van.


Darkest Hour. Az hát a death metal és a melodikus metalcore keveréke. De nagyon jó. Nekem a Deliver Us című album a kedvencem.


August Burns Red. Zúzós metalcore, de a jobb fajta :) Mert metalcore zenekarokból 10/9 kaki.


De ajánlom a Nightwish-t. Az Anettes albumok elmennek, a Tarjások sokkal jobbak. Hallgasd. A szimfónikus metal egyik csúcsa (volt). A Nemo című szám az Once című albumról, az a kedvencem :)


Funeral For A Friend. Vannak nagyon jó és élvezhetetlen számaik is, de amik jók azok nagyon jók. Nickelback, azt javallom még.


De ennyivel egyenlőre bőven elleszel. Írhatnék neked napestig, ha átnézném a külső vinyómat, amin 800 giga zene van és még eszembe juttatna pár száz jó zenekart, de ennyi bőven elég elsőre. Ha meghallgatod őket, és van kedved majd írd meg hogy tetszett-e valamelyik. :)

2015. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm és meg fogom hallgatni!
2015. márc. 14. 09:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Kelly Clarksont nem mondanám rocknak... Tipikus mai popénekesnő.


De itt egy pár :) Lesz közte punk, grunge, pop-punk, meg egyéb ilyesmik is, annyira nem válogattam, hogy csak rock és metal legyen, ha nem haragszol. Metal közt is van egy-két gothic vagy szimfonikus metal, amit nem mindenki tud hirtelen összeegyeztetni, hogy a szimfonikus zenekar + a metal, hogy jön össze :D Többnyire a kedvenceimet soroltam fel.


"Klasszikusok" közül (gondolom ismered őket, legendák):

Guns n' Roses

AC/DC

The Doors

Bon Jovi

Red Hot Chili Peppers

Rolling Stones

Sex Pistols

Nirvana

The Beatles

Joan Jett & the Blackhearts

The Runaways


Egy-két újabb:

Leander Rising

Nightwish

30 Seconds to Mars

Korpiklaani

Tales of Evening

the Grenma

Alvin és a mókusok

Falling in Reverse

AWS

Virasztók

Dalriada

The Pretty Reckless

HIM

Nine Inch Nails

The Rasmus

Lacuna Coil

Nevergreen

Depresszió

Seether

koRn

Evanescence

Halestorm

Epica

Cradle of Filth


Ha valamelyik megtetszik, vagy kellene még, írj privit, ajánlok hasonlóakat :)


14/L

2015. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2015. márc. 14. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Metallica, Megadeth, Slayer, Iron Maiden, Havok, Hexen, Amorphis, Tarot, Dark Tranquillity, Amon Amarth, Sabaton, Tyr, Parkway Drive, Avenged Sevenfold, Slash & Myles Kennedy, Velvet Revolver, Airbourne :D
2015. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:

Manowar, Black Sabbath, BATHORY, Candlemass, Solitude Aeternus, Hammerfall, Iron Maiden, Slayer, Megadeth, Morbid Angel, Mayhem, Satyricon, Skepticism, Pantheist, Shapes of Despair, Fates Warning, Psychotic Waltz, Symphony X, Yngwie Malmsteen, DIO, Accept

Bocs, de sietek, a többi: [link]

2015. márc. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
De jó :)
2015. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 cool25 válasza:

magyar:Tankcsapda,Ossian,Burn Out,Road

külföldi:Slipknot,Motörhead,Kreator,Five Finger Death Punch(kedvencem,de youtubeon csak kevés számukat találod meg),Metallica,Hammerfall,AC/DC,OVerkill,Megadeth,Pantera,In Flames,Skillet,Volbeat,Fear Factory,Iron Maiden,Disturbed,Sabaton,System of a down,Nirvana,Slayer,SOIL,Sepultura,Airbourne,Bullet for my Valentine,Arch Enemy,Anthrax

2017. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 cool25 válasza:

kihagytam:

magyar:Moby Dick

külföldi:Amon Amarth

2017. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!