Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Motionless In White egy...

Motionless In White egy keresztény fiatalnak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok. Szeretem a metált,a "kemény" zenét. Általában nem csinálok nagy ügyet ebből, de nem tudom, hogy mennyire kell komolyan venni a zenekar szövegeit, és a jelképeket, amiket hordanak (pl fordított kereszt). Bring Me The Horizon-t pédául elvből nem hallgatok, mert az ő szövegeik között van egy-kettő, ami kigúnyolja a keresztény hitet. Ellenben az In This Moment nagy kedvencem. Szóval aki nem tud értelmesen megnyilvánulni a témával kapcsolatban, azt nagyon megkérem, hogy ne tegyen trollkodó megjegyzéseket. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

2015. ápr. 10. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Oliver Sykes ugyan tett megjegyzéseket , de ettől függetlenül ha tetszik a zenéjük én nem gondolnám , hogy kerülnöd kéne őket ilyesmiért... nekem inkább Oli kisfiús hörgése nem jött be. Motionless in white-ot annyira nem ismerem - nekem csak az america c. szám tetszik tőlük - úgy tudom az énekes sátánistának tartja magát. Viszont nem hinném , hogy ez a tény arra mutatna , hogy gyűlölnék a keresztényeket.

Én mondjuk nem vagyok keresztény , de szvsz a vallás és a zenei ízlés két külön dolog , még akkor is ha a zene erősen hat rád.

2015. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Kár, hogy a MIW se nem metál, se nem kemény zene. Mindegy. Közük nincs a sátánizmushoz (gondolom a fordított keresztből erre gondolsz), nem is mernének a témával előhozakodni, szóval nyugodtan hallgasd csak tovább. Bár szvsz nem kéne egy együttes mellől elpártolni, csak a vallásod miatt.
2015. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A metál dolgon gondoltam, hogy fönnakad valaki :) A metalcore a metal egyik alműfaja, és gondoltam, hogy a gyűjtő fogalmat használom, de már látom, hogy vétkeztem. A kemény zene meg nem véletlenül volt idézőjelben, és egy szóval sem mondtam, hogy a Motionless In White az lenne (ha tudni akarod a Slayer-re gondoltam, amikor ezt írtam).
2015. ápr. 11. 08:28
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
87%
Believer? Keresztény thrash. De van keresztény black metal is. :) A legtöbb együttes amúgy inkább vallásellenes, kevés a valóban elkötelezett sátánista.
2015. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közük a sátánizmushoz, és azt mondták, mindenkit támogatnak szexualitástól, vallástól, kinézettől függetlenül, hogy senki sem túl kövér vagy csúnya, mindannyian csodálatosak vagyunk. A Motionless In White szereti a társadalomkritikát, Amerikáról is írtak ugye dalt. A vallás alatt a képmutató embereket kell érteni, akik bort isznak és vizet prédikálnak (például pedofil papok vagy szektások), és akik elítélik őket kinézetre csak a vallásuk miatt, és amiért nem hisznek Istenben, hülye módon sátánistának kiáltották ki őket.

Tulajdonképpen a MIW a világunkban zajló problémákról (is) beszél, ami másnak tabu, vagy csak nem vesz róla tudomást. Láttam őket élőben is, és elhiheted, hogy ők a legkedvesebb kiscsillagok, akiket valaha ismertél. A frontember, Chris egy félénk egy rendkívül visszafogott, józan ember, ráadásul fogadni mernék, hogy többet mosolyog, mint egy egy évben összesen. Tényleg nem láttam még ilyen embert, aki ennyire merész lenne, ennyire jó igazságérzettel, mégis annyira törődő és jólelkű legyen.

Hidd el, mindenképpen megér egy próbát, elképesztőek a srácok. ;)

2015. jún. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!