Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorázók! Kb hány darabot...

Zongorázók! Kb hány darabot tanultok meg évente?

Figyelt kérdés
8 éve tanulok játszani, és összeszámoltam, hogy eddig miből mennyit tanultam. (az első két évet nem, ott csak népdalfeldolgozások és hasonlók voltak) A végeredmény: 25db 3-5. osztályban, 11db 6-8. osztályban, 7db kíséret (a legváltozatosabb hangszereket), és 31db csak úgy magamtól. Ez összesen 74, és ebből 43 került bemutatásra. Ezt elújságoltam egy fuvolás barátomnak, aki szerint ez nagyon kevés, ő 150-200at már biztos játszott, mondta. Annyira azért nem vagyunk jóban, hogy megkérdezzem tőle, de szerintetek ez tényleg kevés, vagy fuvolán gyorsabban tanul az ember? (Az hozzátartozik, hogy én tényleg elég nehéz darabokat is tanultam. Pl. Bach leghosszabb zongoraversenye, átláthatatlan impresszionista darab, rengeteg Chopin.. Tanultam jazzt is... Készültünk versenyre...)

2015. ápr. 25. 09:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne feledd el:


a fuvolán 1 szólamot játszanak, a zongorán pedig 2-től felfelé.


A másik: az sem mindegy, hogy a darabok milyen minőségűek.


Pl: el tudod játszani valamelyik 2 vagy 3 szólamú invenciót Bachtól?


Haydntól, Mozarttól játszottál már szonátákat?

Ha már írtad Bach-ot. Megnézted pl az V. Brandenburgi verseny csembalo- (zongora)szólamát?


Egyébként: gratulálok Neked!


Én írok is darabokat, klasszikus stílusban, csak nincs aki lejátssza.

2015. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!