Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fém vagy nylon húros gitár a...

Fém vagy nylon húros gitár a jobb? és melyik miért?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem jobb. Máshogy kell használni. És más zenéhez való.
2010. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vadmeggy ***** válasza:
Klasszukus zenére nylon húros kell. Rock ra meg akkordozgatni pedig a fém húros. Persze lehet klasszikuson is rockot játszani, csak nem szól olyan szépen. A fémhúrosnak szép fémes csengése van ezért sokan jobban szeretik. A nylon húrost körömmel míg a fémet pengetővel szokták pengetni. :) Na kb. ennyi remélem segített.
2010. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nejlon húrosat választottam mert jobban tetszett a hangja. Te is hallgasd meg és válaszd ami tetszik.
2010. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ennyi, így van:D én nylon húrost használok, klasszikus zenét játszok, így adja magát:D könnyűzenéhez meg fémhúros a jó:D
2010. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja-ja! Nylonoson nyomják még a flamenco-t, meg az annak hívott latinos-poppos cuccokat, ha szereted a spanyolos hangzást, akkor neked való! Brazil zenéket (bossa nova, samba, choro, frevo, stb..) no meg a klasszikust. Bár mind3 műfaj ált. másféle nylon húros gityót használ.

Fémhúron (akusztikus) is hallani brazilt, de sokkal jellemzőbb a blues, rock, akkordozás-kíséret, country, bluegrass, meg az ún. fingerstyle játék. Sokan kezdik 8 ujjas tappingre használni. Én villanygitáron nyomom, plusz van egy nylonhúrosom, mert nekem a spanyolos-klasszikus cuccok jönnek be, de ettől még egyikre sem mondanám, hogy jobb, vagy rosszabb.

2010. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Igaza van a többieknek a stílusokkal kapcsolatban, de azért azt is meg kell jegyezni, hogy akármit akarsz majd később játszani, érdemes egy jó kis nejlonhúrossal kezdeni. Azon a legnehezebb játszani a nagy húrtávolság miatt, de aki azon megtanul, aztán mindegyiken jól tud :D

Ha fémhúrossal kezdesz, mivel nincs még megkeményedve az ujjad, a kis vékony húrok szét fogják vágni az ujjadat, és bodobod a sarokba. Szóval nem érdemes. Én is nejlonhúrossal kezdtem, aztán két év után vettem egy fémhúrosat.


16L és 4 éve gitározok :))

2010. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó: mindenki azon kezdjen, amin játszani akar később:)
2010. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!