Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen munkák vannak, amik...

Milyen munkák vannak, amik zenével foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Rég óta zenélek már. Jelenleg három hangszeren játszom, és imádom az egészet. Szeretek énekelni is, és lassan pályaválasztás előtt vagyok. Szeretnék ezzel foglalkozni... komoly zenével nem, arra volt lehetőségem, mehettem volna zeneibe, de azt elvetettem, mert nem akartam ezt csinálni.. inkább könnyű zene, például egy zenekar, de ebből nem tudom, hogy mennyire lehet megélni, meg egyáltalán úgy gondolom, hogy elég nagy mázli kell ahhoz, hogy egy jó zenekarba kerüljön az ember. Szeretnék tovább tanulni mindenképp, és gondolkoztam ezen a zene dolgon. Mert ha bejönne akkor lehet, hogy még élvezném is a munkámat. :D

Szóval szerintetek milyen munkák vannak? Előre is köszönöm a válaszokat. :)

17/L



2015. nov. 2. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Dalszövegíró

Énekes/hangszer és ha híres leszel akkor sokat kereshetsz vele

Videoclipek forgatásán bárki

2015. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"például egy zenekar, de ebből nem tudom, hogy mennyire lehet megélni"


Semennyire. Ha saját zenekart akarnál alapítani és abból megélni, akkor felejtsd el az egészet. Ha hobbiból csinálnád polgári hivatás mellett, akkor nyilván oké.


Ma az országban a profi zenészek (akik mondjuk évekig tanultak intézményekben, Kőbányán vagy a Zeneakadémián), úgy élnek meg, hogy uszkve 8-10 zenekarban játszanak, annak legalább 3/4-ét gyűlölik, mert gagyi popzenét tolnak, vagy mert lakodalmas, vagy mert esküvős partyzenekar.


"Szeretnék tovább tanulni mindenképp, és gondolkoztam ezen a zene dolgon."

Ha tényleg érdekel, akkor irány Kőbánya vagy a ZAK, vagy is-is. Ha csak nem vagy a világ legtechnikásabb, legvirtuózabb, legmuzikálisabb valakije, akkor senkit nem fog érdekelni a játékod és szinte semmi esélyed menő zenekarokba bekerülni, mert a tagok sem fognak veled spannolni - ami a szakmának alapkövetelménye.


Zeneközeli munkák amúgy vannak. Lehetsz hangosító, hangmérnök (nem ugyanaz a kettő!), rendezvényszervező, koreográfus, hangszerész, zenei újságíró, producer, zeneműkiadó és még sok-sokminden. Legtöbbjéhez komoly végezttség, szakmai renomé és nagyon kiterjedt ismeretségi háló szükségeltetik. És a legtöbb, mint ahogy az egész zene biznisz, elképesztően ingatag.

2015. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meglehet élni a zenélésből , de itt Magyarországon nemigen. A Hangmérnökök még idehaza is jól keresnek.
2015. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as jól mondja, annyit hozzátennék, hogy a hangmérnöki munkakörhöz szükséges ismereteket nem egy 3 hetes tanfolyamon vagy egy 4 féléves OKJ-n lehet megszerezni, hanem a BME-n alapképzés + szakosodás után, ehhez kell még a rengeteg tapasztalat és nem árt a jó ízlés sem. Úgyhogy emiatt kevés is az igazán nagyszerű hangmérnök itthon.
2015. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hűű, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 3. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!