Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan pengessem meg így a...

Hogyan pengessem meg így a húrokat? Milyen "trükk" létezik, amivel könnyen és gyorsan lelehet fogni?

Figyelt kérdés

Példának az egyik tabulatúrának az egyik akkordja:

--x--

--1--

--x--

--x--

--0--

--x--


Vagy egy másik:

--x--

--1--

--x--

--x--

--3--

--x--


Vagy


--0--

--x--

--x--

--x--

--x--

--x--


stb.


Ezeket miként pengessem könnyedén, mert nagyon megszenvedek velük, hogy folyton le kell fognom a hangot, és a maradék ujjaimmal a húrt, és ez nagyon monotonná teszi a játékot is.

Ezért szeretnék kérdezni, hogy nincs-e erre valami "trükk", hogy könnyebb legyen, és ne kelljen minden egyes dalnál, amit megszeretnék tanulni, és van benne ilyen akkor külön begyakorolni.

Szerintem van más út is, legalábbis bízom benne. :)



2015. nov. 20. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez milyen dal? Szerintem a tab helytelen. Küldd el a tabot, és megnézném, mert inkább fingerpickingnek tűnik.
2015. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Gpx-ben van csak meg, de egyébként a let her go-ból van az első, és azt hiszem a második is.

A harmadik pedig a Radiaoctive című számból van.


Csak kiemeltem a tabulatúrából őket példaként.


Ha van Guitar Pro-d, akkor emailen eltudom küldeni a két tabulatúrát, mert már nem emlékszek honnan töltöttem le őket sajnos.

2015. nov. 20. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!