Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez a régi zene őszintén miben...

Ez a régi zene őszintén miben jobb, mint ez az új?

Figyelt kérdés

Szerintem a régebbi évtizedekben is voltak megcsinált, a frontember "cukisága" miatt kedvelt zenekarok.

https://www.youtube.com/watch?v=AopIr7T-Zq4

https://www.youtube.com/watch?v=g47K7V7Ub6w


Ezek az előadók ének és szövegvilág tekintetében miben tehetségesebbek, mint pl. ők,


https://www.youtube.com/watch?v=EDv7efxb4No


Én szeretem a régi zenéket (is), és 90%-ban rockot hallgatok. Így nem vagyok agyontájékoztatva one direction - ügyben, de a rock zene történetéről gyűjtök könyveket, és azt tudom, hogy régen is voltak megcsinált zenekarok női célközönséggel. Mi a különbség?


2016. jan. 4. 21:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: kulturált és őszinte válaszokat várok, mindenki véleményét elfogadom, csak ne ilyeneket írjatok, hogy "mert ezek b*zi nylas g**cik". A miértekre vagyok kíváncsi, mert bár lexikai tudásom van a könnyűzenéről (együttesek, korszakok), zeneileg nem vagyok hozzáértő.
2016. jan. 4. 21:17
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi, egyszerűen ízlések és pofonok. Nővérem és köztem csak három év van, mégis teljesen más típusú zenéket kedvelünk. Egyszerűen így alakult ki az évek alatt.
2016. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem értem mi az igazi kérdés. Milyen különbségre gondolsz, hangszerek, hangzás, szöveg, csatorna, közönség?
2016. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy utóbbit mindenki szidja, tehetségtelennek mondja (persze általánosítottam), a régi dolgokat meg "illik" dicsérni.
2016. jan. 4. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én ilyet nem tapasztaltam, én is szoktam néha szidni a modern zenét, de csak az elektronikusokat, mármint értem, hogy szórakozóhelyen ez jó, de mindenhol nyomatni azt már egy kicsit túlzásnak érzem.
2016. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szerintem itt az oldalon is tapasztalható
2016. jan. 4. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a régi zenéknek nem azt a "részét" dicsérik, ami pont ugyanolyan sablonos volt, mint a mai felkapott onedirektion és társai.

A régi, értékes, dicséretre méltó zene alatt szerintem mindenki a Queen, Pink Floyd, Elton John, Beatles, etc...kaliberű előadókat érti.

A sablonsztárocskák szépen el is tűntek. A maiak is el fognak.

2016. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De a Beatles is nagyon sokáig csak a lányok sikításaiból élt, és kábé a második korszakukban kezdtek el bármit is mondani a szövegeikkel.
2016. jan. 5. 21:26
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként értem, amit mondasz, de akkor viszont ha valaki azt mondja, régen jobb zenék voltak, az nem állja meg a helyét. És sokan ezt mondják. Mert nem a mai jókat hasonlítják össze a régi jókkal, hanem a mai rosszakat a régi jókkal.
2016. jan. 5. 21:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mondja mindenki így, mert így rövidebb, egyszerűbb...érted...könnyebb azt mondani, hogy "a régi zenék jobbak", mint fél órát magyarázkodni, hogy pontosan melyik kategóriát hasonlítja össze melyikkel..:)
2016. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!