Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongoristák! Ki a kedvenc...

Zongoristák! Ki a kedvenc klasszikus zeneszerzőtök? Esetleg tudnátok pár nagyon jó darabot ajánlani?

Figyelt kérdés
11 éve zongorázom, leginkább a romantikus zenét kedvelem (pl. Chopin), de a 20. századi zene sem rossz :)

2016. febr. 29. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ugyan vagyok zongorista, de imádom a klasszikus zenét, és elég sokat ismerek, ezért gondoltam válaszolok. A kedvenc zeneszerzőm Beethoven, de végeláthatatlanul hosszú azok listája, akiket nagyon szeretek. Gondolom olyan darabokra gondoltál, amikhez csak zongora kell, más nem.

Ha már ennyi ideje zongorázol akkor esetleg, bár tudom, hogy nagyon nehéz, de Chopin fantaisie impromptu (Op. 66), bár ez elég ismertnek számít, lehet már ismered. Ott van Beethoven Waldstein (21.) zongoraszonátája, de igazából mindegyik nagyon jó. Mozart 8. vagy 11. zongoraszonátáját tudom ajánlani, vagy Ferdinand Ries fisz-moll illetve a-moll Op. 1. no. 2, Carl Czerny g-moll (4.) zongoraszonáta, Schubert fisz-moll zongoraszonáta. Így első körben csak ennyit írtam, ha esetleg akarod, még szívesen írok számtalan másikat, főleg, ha nem csak zongorára írtak kellenek, de olyat is tudok még küldeni.

2016. febr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Romantikus:

- Chopin: Cantabile

(Rövid, de gyönyörű és zeneileg továbbképzős)


- Chopin: E-dúr keringő op. posth. B. 44.


- Burgmüller: Tündérek ( Etüd Op 109, No. 15.)


Modern:

- Hacsaturján: Álarcosbál - Keringő


- Poulenc: Suite francaise(Francia szvit)

V. Bransle de Champagne

2016. márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!