Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen ukulelét javasolnátok...

Milyen ukulelét javasolnátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni játszani (csak hobbi szinten, nincsenek világmegváltó terveim vele) ukulelén. Láttam, hogy a legelterjedtebb a szoprán, de vannak attól nagyobbak is. Túl nagyot nem szeretnék, a szoprán és a concert közül nem tudom, melyik lenne a jobb. Ha ez lényeges, lány vagyok, és elég rövidek az ujjaim. Van gitárom, egy akusztikus Craftsman, de nagyobb a gitár, mint én. :') A szoprán ukulelét azért nem tudom mennyire lenne jó,mert hallottam, hogy még a rövidebb ujjú csajoknak is kihívás lefogni az akkordokat, mert nagyon pici hely van az ujjnak. Ez mennyire igaz?

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem valaki tud majd segíteni.

És ha valaki ért hozzá, esetleg tudnátok mondani olyanokat, amit érdemes megvenni, mert jó, de azért árban is elfogadható, vagy olyat amit semmikép nem szabad venni,mert nem szól szépen, vagy bármi más baja van. :)



2016. máj. 18. 08:00
 1/6 anonim válasza:
100%
A kezdő ukulelének leginkább a szopránt tudom ajánlani, nézd meg youtubon felnőtt férfiak is le tudjâk fogni rajta az akordokat leginkább a makala delfint tudom ajánlani. [link]
2016. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Olcsó is és jó is
2016. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ja a kettes is én voltam
2016. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisebb kezű lányként a szoprán a legjobb választás. Én 1.85 magas, nem éppen kis kezű fiúként simán boldogulok szoprán ukulelével, szóval biztosan nem lesz vele gondod. Kb 15 ezer forinttól vannak újonnan olyan ukulelék, amire azt mondom, hogy már használható, a lényeg, hogy a látványosan gyerekjátéknak/gagyinak kinézőket mindenképpen kerüld. Pár normális márka (bár némelyiknek van némileg kifogásolható belépő modellje is): Mahalo, Lanikai, Fender, Vintage, Yamaha, Peavy, Ibanez.
2016. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. máj. 22. 14:33
 6/6 Hmarci97 válasza:

Lanikai LU 11. Egy örök darab. En ezt latom a legtöbbet. Nekem is van ilyen. Kezdésnek remek. Vaaagy van az olcsóbb kategória is. Stagg Ukulele anno 10-15 körul mozgott. Nagyon belépő szintű. Sőt. Látszólag gagyi. De kis használat után meglepően jo volt. Hangos, es szepen szólt. Es meg a hurok se rezonáltak be sehol. Mondjuk az valami kivétel lehetett.... :D de lényeg a lényeg, nagyon magy a választék. De egy lanikai mindig jo. De a nagyon olcso, színes, műanyag borítású játékokat tenyleg kerüld. Elsőre lehet h tetszik, de amugy semmit se ér...ha gyufásfobozra befőttes gumit raksz az is jobban szólna :D

Amugy esetleg érdemes a hasznalt piacon is körbe nézni...jofogas.hu, vatera..

2016. máj. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!