Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van olyan program, amivel a...

Van olyan program, amivel a mangákra magyar feliratot tudok szerkeszteni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy számítógépes programmal kapcsolatban ide írom a kérdést, de itt fordul elő a legtöbb animés-mangás válaszadó, így reménykedek, hogy valaki tud nekem segíteni.


Gyakorolnom kell az angolt és szeretnék olyan szöveggel dolgozni, amivel úgymond szórakozva tanulok. Úgy döntöttem, hogy annak a mangának a szövegét fordítom, amit most kezdek olvasni.


Amelyik mangát eddig magyar nyelven láttam, mindig ugyanolyan betűkkel, ugyanolyan stílusban volt megszerkesztve a szöveg, mint pl az angol verzióban. Milyen programot szoktak használni hozzá?



2016. jún. 6. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű .txt fájlban szoktak lenni a feliratok. Ráégetni nem tudom, hogy tudod, de én is csináltam már hasonlót. Be kell írni tán kapcsos zárójelben pontosan mikortól mikorig legyen az a felirat. Aztán sor kihagy, következő. Nagyon nagyon pepecs munka. Jobban jársz, ha megnyitod az angol feliratot szerkeszthetően és lefordítod részenként. Az már rá van időzítve :)
2016. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, de nem animéhez akarok feliratot készíteni, hanem PDF formátumú mangára. :)


Most figyelem, hogy elnyomtam valamit és a zene kategóriába került a kérdés, ne haragudjatok, az egyéb kategóriába szántam. :/

2016. jún. 6. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Manga feliratozáshoz először is a szöveget fordítod le, aztán megtisztítod a mangát, azaz kitörlöd az angol feliratot, meg egyebeket. Majd beírod a helyére a magyart. Ehhez photoshopot szoktak használni, ha nem értesz hozzá akkor ez egyelőre nem fog menni. Ahol képen van írás azt nem olyan könnyű kitörölni szépen. Csatlakozhatnál egy fordító csapathoz ahol ezeket helyetted megcsinálja valaki, neked csak fordítani kell.
2016. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem te akartál tegnap blogot fordítani?

Mindegy, ha szeretnél csapathoz csatlakozni, akkor írj üzit.

2016. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!