Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Peawey DW 1 western gitárról...

Aqua0 kérdése:

Peawey DW 1 western gitárról szeretnék véleményeket kikérni. Ár arányt tekintve más márkákkal szemben? Minőség - használhatóság?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy ilyen márkájú és típusú gitárt szaküzletben. Amit rólam tudni kell hogy teljesen kezdő vagyok. Mindenféleképpen a western gitár mellett tettem le a voksomat, egyrészt a hagyományos spanyol gitárral szemben a nyak keskenyebb ami nekem sokkal kényelmesebbnek tűnik, másrészt számomra "szebb" a hangzása. Ami szembetűnő hogy ámbár elég sokat gyakorolom rajta az adott "leckéket" de az első néhány, aktív gyakorlással eltöltött nap alatt 3-4x is be kellett hangolni (üzletből kihozva teljesen el volt hangolva). Normális jelenség? Idővel "beáll"?

Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 20. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyári húrokat érdemes lecserélni, de az én ltd ec 50-es em nem gyári húrokkal is elhangolódik. Minden nap kell kicsit hangolni.
2016. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Waff ***** válasza:

Őszintén szólva, nem ismerem ezt a terméket, véleményt nagyon nem tudok mondani róla, esetleg annyit, (ismerve az árakat) hogy 34900 Ft.-ért egy elektro-akusztikus gitár.....kissé gyanús.....Persze ettől még lehet jó.

Másik dolog, hogy mi a franckarikának egy kezdőnek elektro-akusztikus gitár????? Ezt sosem értettem.....a mezei akusztikustól mi tántorított el, és mire jó az neked ha van benne elektronika?????

Viszont! Ha napi szinten 3-4 alkalommal is elhangolódik a gitárod, akkor ott valami nagyon nincs rendben. Főleg akkor ha még a gyári húrok vannak rajta. Ha vadi újak a húrok, akkor húrozásnál egy 10-15 Hz-el hangold magasabbra a húrokat, majd kezd el kicsit tépkedni, sikálni, majd ellenőrizd újra, majd megint állítsd be és kezdj el gyakorolni...ekkor ideális esetben már szinte csak finomítani kell a hangoláson 2-3 alkalommal, és elvileg be kellene hogy álljanak a húrok...ezután már csak "néhanapján" kell kicsit utána húzni, hangolni.

Ha gyári húrokkal van még felszerelve, akkor elvileg csak be kellene hangolni, és tartania kellene neki a hangolást gyakorlás után is, legalább egy-két napig. Mondjuk azt se értem, hogy miért nem hangoltad/ák be a boltban neked hogy kipróbálhasd...vagy legalább az eladó kicsit játszott volna neked rajta...hogy halljad a hangját.

Ilyenkor vagy a hangolókulcsokkal van baj, vagy az egész nyak vetemedik (ez a ritkább eset) és ezáltal elhangolódik a gitár.

2016. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!