Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Kárpátia zenekar ilyen...

A Kárpátia zenekar ilyen igénytelen zenével hogy tudott ennyire népszerűvé válni?

Figyelt kérdés

Legyünk őszinték, a Kárpátia zenéje baromi primitív.

A dob kb minden számban ugyanaz

A gitár sem túl összetett, bár mondjuk van egy-két jó riffjük

A szöveg bugyuta és minden szám ugyanarról szól

Abszolútnem önazonosan a zsidó himnusz dallamára írnak magyarkodó szöveget

pl a Bánk Bán - Hazám, Hazám című dalt gyakorlatilag tönkretették... Az egy szép dal volt, erre csináltak belőle egy.. lebutított valamit


Mit szeretnek benne az emberek mégis? Miben kiemelkedőek?



2016. okt. 17. 16:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
A rádióból ömlő mocsoknak is van egy csomó rajongója...
2016. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk igaz:D
2016. okt. 17. 16:58
 3/25 anonim ***** válasza:
67%
Amíg lószar van, veréb is van.
2016. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
Azt szeretik benne, hogy játsszák a nagymagyart, a sok jobbikos meg szépen beszopja. Amúgy egyedül a jobbikosok szeretik, a normálisak messze elkerülik.
2016. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Azért mert valami egyszerü, még nem rossz. Abban kiemelkedőek hogy egészséges hazaszeretet üzennek az embereknek ami kifejezetten nem divat már. A hazám hazám pedig egy remek feldolgozásuk, persze a kérdező még a teljes himnuszt se lenne képes elmondani a 6.os irodalom könyv nélkül...
2016. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Waff ***** válasza:
70%

Nem értem mit értesz "primitív zene" alatt. Szerintem olyan nincs hogy "primitív zene"... Aki kicsit is szereti a zenét, az tudja miről beszélek. Arra tudok gondolni, hogy a néhány akkordos dalokra gondolsz...De akkor ezzel az erővel a világslágerek durván 70%-a "primitív zene" hisz legtöbbjük 3-4-5 akkordból áll...


Azt megint nem értem teljesen, hogy mi az a "magyarkodás"? Nemzeti érzelmű szövegek? Én ennek megint csak inkább pozitívumát látom, mintsem negatívumát. Szerintem a Kárpátia valamiért zenél, s nem valami-valaki ellen...

Ez egy egészséges, nemzeti érzelem, egyfajta közösség szeretet.

Kérdező, a magyaroknak olyan a Kárpátia, mint nektek egy zsidó érzelmű dal, vagy együttes. Amivel szintén nincs semmi baj.

2016. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Aki azt mondja a Hazám, Hazámra, hogy remek feldolgozás, az még nem hallotta az eredetit...:D


Az, ha pár akkordból áll egy dal, abszolút nem baj. Kutatók kimutatták egyébként, hogy 1970 óta folyamatosan csökkennek az egy dalban megjelenő akkordok száma. De ez nem probléma, én hallgatok Tankcsapdát is, ott se spilázzák túl, a legtöbb (főleg régebbi) számuk 4-5 akkordból megvan


Viszont a szövegek.. egészséges hazaszeretet?

"Lesz még gyalogos Vásárhelyen" <-- mintha a háború valami remek dolog lenne

Barátom mondd merre vagy, Határvadász <-- mélyebbet talán nem lehetett volna benyalni a kormánynak

Felvidéki táj <-- a ZSIDÓ HIMNUSZ dallamára van írva!

Nyakas a parasztgazda <-- ez mondjuk tökjó, kreatív, tényleg jó:) Mondjuk a második versszakban megerőszakolnak egy nőt, de az mindegy, dal szempontjából tényleg jó, kreatív:)

Székely himnusz <-- csakúgy mint a Hazám, Hazám, baromira lebutították, egyszerűen elrontották


közösség szeretet, egészséges nemzeti érzelem, nem valaki ellen

A Kárpátiások igen nagy része skinhead. Nem tudom ki hogy van vele, nekem a skinheadekről nem a békés együttélés és a szeretet jut eszembe...


"mint nektek egy zsidó érzelmű dal," <-- pff, nem tetszik a Kárpátia, és egyből le vagyok zsidózva? Vagy legalábbis zsidópártizva.. hát köszönöm, véletlenül sem valakik ellen szól a zenekar üzenete, igaz?

2016. okt. 18. 15:36
 8/25 Waff ***** válasza:
76%

"Aki azt mondja a Hazám, Hazámra, hogy remek feldolgozás, az még nem hallotta az eredetit...:D " Szerintem mindenkinek más-más feldolgozás tetszik..van akinek bejön, van akinek nem...zenei, vagy akár milyen más ízlés szerint, azt hiszem butaság ítélkezni. Ha nem tetszik, ne hallgasd, ennyi....


"Az, ha pár akkordból áll egy dal, abszolút nem baj. Kutatók kimutatták egyébként, hogy 1970 óta folyamatosan csökkennek az egy dalban megjelenő akkordok száma. De ez nem probléma, én hallgatok Tankcsapdát is, ott se spilázzák túl, a legtöbb (főleg régebbi) számuk 4-5 akkordból megvan..." Arról nem tudok hogy pontosan mit mutattak ki és milyen kutatások, de egyet értek az állításoddal. Rengeteg 3-4 akkordos dal jobban szól ha el van találva, mint pl. egy 10+ akkordos kavalkád. Egyébként a Tankcsapda újabb dalai sem bonyolultabbak zeneileg mint az újak.


Bevallom, én nem ismerem átfogóan a Kárpátia összes nótáit, így a "Lesz még gyalogos Vásárhelyen" és a "Határvadász" című dalokról nem igazán tudok mit mondani.

A "Barátom mondd merre vagy" viszont a 2006-os események után nem sokkal íródott, és azokról az eseményekről szól. Tehát nem hinném hogy akkor 10 évvel ezelőtt a mai kormánynak szerettek volna benyalni a dallal.


"Felvidéki táj <-- a ZSIDÓ HIMNUSZ dallamára van írva! " És mi ezzel a baj??


"Nyakas a parasztgazda" Na az a dal nekem is tetszik, de szerintem valamit nagyon félre értettél azzal a megerőszakolással kapcsolatban... :)


"Székely himnusz <-- csakúgy mint a Hazám, Hazám, baromira lebutították, egyszerűen elrontották" Ugyanaz az eset mint a Hazám, hazámmal....neked nem jön be a feldolgozása, másnak meg igen....Megint csak az a tanácsom, ha nem tetszik, akkor ne hallgasd, és már meg is oldódott a problémád.


"A Kárpátiások igen nagy része skinhead" Nem voltam még a koncertjükön, de láttam néhány koncert felvételüket, lehet voltak skinhead-ek is, én nem mondanám hogy a többségük az lenne....sőt szerintem igen kevés a skinhead, már ha vannak egyáltalán skinheadek a koncertjeiken. Vélemyem szerint nem a skinheadeket célozza meg a Kárpátia a nótáikkal. De ha el is jár pár skinhead a koncerjeikre...akkor mi van? Ha elmegy pár skinhead a moziba akkor én nem megyek többet, mert oda skinheadek járnak, vagy mi? Ha étterembe látok skinheadet akkor nem megyek többé étterembe, mert oda skinheadek járnak? Ha Hitler vagy Sztálin ágyban aludt, akkor ne aludjunk többé ágyban, mert ők is olyanban aludtak? Ne nevettesd már ki magad....


Ifjabb koromban én mint "nagy" rocker, és lelkes Pokolgépes, még Pokolgép koncerteken is láttam egyszer egy csoport skinheadet...Egyáltalán nem zavartak senkit....


"pff, nem tetszik a Kárpátia, és egyből le vagyok zsidózva?" Nem vagy "lezsidózva", senki sem mondta hogy zsidó vagy...(No nem mint ha valaki csak az miatt rossz ember lenne mert zsidó). Ne haragudj meg kérdező, de szerintem a soraidban jó nagy adag cinizmus és provokáció van.

2016. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
A Kárpátia gyakorlatilag pol-beatet játszik, ahol az eszmei mondanivaló kovácsolja össze a rajongókat, nem a kifinomult zeneiség. Az Ismerős Arcok sokkal színvonalasabban képviseli a nezmzeti rockot, kevésbé erőszakos és szélsőséges dalszövegekkel.
2016. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Waff


A Hazámhazám és a Székely himnusz kapcsán.. nem azt mondom, hogy "fuj, gagyi feldolgozás, nemtetszik" hanem azt, hogy a dallam felét kihagyták az eredeti dalból.. nem az, hogy nem tetszik, hanem zeneileg igénytelen, és ha valaki meghallgatja a kettőt egymás után, ez fel kell, hogy tűnjön. Székely himnusznál konkrétan annyira monoton, hogy olyanok, hogy dallam, különbség versszakok között, fenköltség... ez mind eltűnt a feldolgozás során

Persze egy feldolgozásnak nem az a célja, hogy az eredetit megtartsa, én szeretek rengeteg rockosítást, de általában ott hozzáadnak valami mást.. ez meg csak áthangszerelés, lebutítás


Barátom mond merre vagy kapcsán

Az igaz, hogy nem benyalásnak volt szánva, ez tény. Az is tény, hogy a Kárpátia pártállása egyértelműen tudható. Arra gondoltam csak, hogy a 2006-os eseményeket, amit kb a FRADI ultrák vereség utáni utcai tevékenységéhez lehetne hasonlítani, úgy adja elő mint valami szabadságharcot.. Jó, ez hülyén jön ki, csak ugye a Fidesz is hasonlóan gondol az akkori eseményekre (nézd csak meg a nagyszerű alaptörvényünkbe rakott festményt a fehérruhás tüntetőt dárdával leszúró lovas rohamrendőrről)

Jó mindegy, benyalásnak tényleg annyira nem nevezhető


Zsidó himnuszra írni, mi ezzel a baj? Az, hogy a Kárpátia nacionalista, hungarista, és ha utánaolvasol a zenekar megszólalásainak kiderül, hogy sem a cigányokat, sem a zsidókat nemigazán tolerálják. Erre magyarkodó szöveget írnak Izrael himnuszára... kicsit mintha a cigány himnuszra énekelnénk Egészséges fejbőr nótát...


Nem azt mondom, hogy ha skinheadek előfordulnak valahol, akkor azzal nem közösködöm, vagy ilyesmi. A skinheadek között a Kárpátia alap, stabil tábora a zenekarnak. És hallottam beszámolót arról, hogy utána együtt mennek cigányt verni. A Pokolgép nem gerjeszti a skinheadek kedélyeit, a Kárpátia viszont igen.


"Le lettem zsidózva" imádom a részleges idézétst. oda van írva, hogy "vagy legalábbis zsidópártizva". Hiszen azt írtad, hogy "a magyaroknak a Kárpátia olyan, mint nektek (?) egy zsidó érzelmű dal" <-- ezt nem értem, hogy honnan jött, hogy azt írom, hogy a Kárpátia igénytelen és erre egyből zsidó érzelmű daloknak örülök..

2016. okt. 19. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!