Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondják Elvis-re hogy...

Miért mondják Elvis-re hogy király volt?

Figyelt kérdés
Sokáig én is azt hitem ő a király de aztán meghallgattam néhány Bob Dylan számot. Miért nem ő a király? Elvis elbújhat mellette aki nem hiszi hallgassa meg mindkettőt (mondjuk nem árt ha érti is a szöveget).
2016. dec. 24. 02:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy nem is ugyanabban a stílusban nyomták.


Elvis a rock királya volt. És valóban nem maga írta a szövegeit, de mindenki másnál többet tett azért hogy a fehérek elfogadják a fekete zenét (mivel a rock ugyanis a feketéktől származik, a mindenféle Kárpátia és Divízió88-at hallgató gyökerek szívrohamot kapnának, ha ezt megtudnák). Viszont szerintem a rock 'n' roll királya cím inkább Lennont illetné (nem lehet mit tenni, menthetetlenül Beatles fanatikus vagyok).


Marley meg a reggae királya volt. Ennyi. Nem kell ellenségeskedni.

2017. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom hogy Dylan neve szerepel a kérdésben. Véletlenül Marleynak olvastam. Még fáradt voltam, nem tehetek róla. De a véleményem továbbra is ugyanaz hogy Lennon az igazi király.
2017. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kaladze ***** válasza:

Egyszerű az 50nes években a Rhytm and Blues-ból a Countryból és a Rockabillyből keletkezett a Rock n Roll. Elvis tette igazán népszerűvé, nem ő adta magára a király jelzőt hanem a közönség.. Dylan folkot énekel és a 60nas években tűnt fel... hamár akkor így tenném


rock n roll király - Elvis Presley

pop király - Michael Jackson

pop királynő - Madonna

folk király - Bob Dylan

reggea király - Bob Marley

rap király - 2 Pac Shakur

soul királya - valaki szerint James Brown, Ray Charles, Otis Redding, Solomon Burke...

2017. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!