Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Írnátok öngyilkosságról vagy...

Írnátok öngyilkosságról vagy kemény depresszióról szóló rockzenéket?

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ma már nem érek rá, de holnap hátha megszáll az ihlet is és írok egyet. Mi legyen benne túlsúlyban? A basszus vagy a dob?
2017. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
52%

Imagine dragons:

Dream

Lost cause

Monster

Battle cry


Black veil brides:

Knives and pens (ebből akusztikus változat is van)

Done for you


R.E.M. - everybody hurts

2017. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Avenged Sevenfold - I Won't See You Tonight Part 1 és Part 2

Slipknot - Everything Ends

Slipknot - Vermillion Part 2

2017. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Katatonia, My Dying Bride összes
2017. jan. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(Egy másik kérdéshez ezt a választ adtam, bemásolom ide is.)


Egy egész műfaj íródott erre a témára. Depresszív black metal a neve, de inkább DSBM-nek szokták hívni. Mivel ez valóban depresszív a szó klinikai értelmében, ezért szerintem nem egészen erre gondoltál, csak sok ember depressziónak hívja az átmeneti lehangoltságot és szomorúságot.


Amennyiben mégis az orvosi értelemben vett depresszióra, mint betegségre gondoltál: Trist, Hypothermia, Make a Change... Kill Yourself, Nyktalgia a kedvenceim a műfajból. Ebben a sorrendben cseh, svéd, dán, és angol nyelven vannak a szövegek, de a hangulatot a szöveg értése nélkül is átadják. Ugyanakkor ezek nem arra jók, hogy felsegítsék az embert és reményt adjanak, hanem pont, hogy elmélyüljenek a negatív érzésekben, szóval nem tudom, megéri-e ilyennel előhozakodni.


Igaz, hogy rockzenét írtál, de ha valódi depresszióról van szó, akkor jackpot.

2017. jan. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!