Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek ki számít pózer...

Szerintetek ki számít pózer rockernek/metalheadnek? Vagy melyik bandákat tartjátok pózer bandának?

Figyelt kérdés

Pl van aki szerint ,,akin látszik mit hallgat az pózer". Mások szerint ,,aki nem elég kemény zenét hallgat, meg mást is mégis rockernek tartja magát az pózer". Vagy ,,aki nem öltözik úgy mint amit hallgat"

Szóval sok mindent hallottam már, személy szerint szinte egyikkel sem értek egyet.


Szerintem hülyeség úgy hozzáállni, hogy ,, a bvb, aa, bmth pózer banda, mert nekem nem tetszik, szóval ha te azt hallgatod téged is lenézlek".

Nincs értelme ízlésen (akár zenein akár más fajtán) veszekedni, emberenként változó, nem kéne lenézni a másikat mert mást szeret

Mitől (mi alapján) tartotok egyáltalán egy bandát/személyt pózernek?



2017. jan. 20. 16:19
1 2
 1/20 TR75 ***** válasza:
100%
Hooligans.
2017. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam már ennél nagyon badarságokat pl ha nem jársz koncertekre, nincsenek rocker barátaid nem vagy rocker. Esetleg azért nem járok koncertekre mert nem tudok ki jutni egyre sem.. :D akkor pózer az illető hogy ha felvesz pl egy AC/DC pólót és ha kérdezel valamit tőle pl mi a kedvenc albuma és zavarba jön, egy albumot sem tud akkor valószínű hogy pózer. De még ennek ellenére is váltig állítja hogy ő rocker. Én vállalom a megjelenésemmel hogy rocker vagyok (10 soros bakancs, farmer, bőrdzseki, bandás pólók) mégsem szokták rám azt mondani hogy pózer vagyok. Egy ismerősöm aki utálja a rockot/rockereket szokott engem és a haverjaimat illetni nagyon intelligens jelzőkkel mint pl a csicska, gyökér és hasonló szépségek.. :D
2017. jan. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

#2

Csak úgy merő kíváncsiságból, hány éves vagy?

2017. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23
2017. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a hajam tudom legfeljebb kitépni a "pózerezés" hallatán. Egy bandát, aki maga játssza a zenéjét, mégis hogyan lehet "pózernek" nevezni? :DD Felfoghatatlan számomra hogy ekkora retardáltak hogyan tudnak emberek lenni. Még ha valakit neveznek "pózernek" azt valamilyen szinten értem is, olyan esetben amit #2 mondott, hogy valami bandás pólót hord amit nem is ismer egyáltalán. De bármi más esetben, abszolút nevetséges és szánalmas aki "pózerezik".
2017. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Fura.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Az, aki többet foglalkozik azzal, más mekkora rocker, mint magával a zenével és kényszerét érzi, hogy megmondja, milyen a nem pózer "igazi rokker".

2017. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a Hooligans tényleg egy ál-rocker banda.

Nyálas poopzenét játszanak, amit kemény rocknak akarnak eladni.

2017. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 TR75 ***** válasza:
100%

#5"Egy bandát, aki maga játssza a zenéjét, mégis hogyan lehet "pózernek" nevezni?"


Egyszerű: kemény együttesnek mutatják magukat, a megjelenésük ezt mutatja (tetkóhegyek, piercing, macsó duma, bőrcuccok, láncok, keménykedés), közben pedig nyápás zenét játszanak (meg mondjuk gangsztás nyakláncokkal virítanak, kemény baseballsapkákban).

2017. jan. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8: Hooligans? :)
2017. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

A bandát akkor tartom pózernek, ha őszintétlen, ha gondosan összeválogatott zenei és szövegi klisékkel céloz meg egy társadalmi csoportot/korosztályt, és beállítja, hogy mekkora hős, miközben rajtuk élősködik. Még a harmincötöt sem érték meg, de nem drogoznak, figyelnek az egészségükre, konstruktívan, és szeretettel állnak a társadalmi folyamatokhoz, és egyszerűen érződik a zenéjükön, hogy ,,mű" A Metalcore, pop-punk bandák többsége, meg még sok egyéb zenekar minden más műfajból idetartozik.

A nem pózer bandák zenéje spontánabb, őszintébb. Népszerűségüket az ő adott társadalmi csoportjuk/korosztályuk gondolatainak, érzéseinek megmutatása indokolja, illetve (bár ezt pózerek is sokszor kihasználják) a társadalmi felháborodás. Aa norvég black metál, az egyik legkevésbé pózer, legtrvebb műfaj sehol sem lenne az akkoriban történt templomgyújtogatások, gyilkosságok nélkül.

A metálbandák bizonyos műfajainak képviselői nem feltétlenül pózerek, ha nem drogoznak, a black metal elveivel ez pl kifejezetten ellentmond. Nem állnak be olyan társadalmi gerjesztett folyamatok mögé, mint pl antirasszizmus, azt meghagyják a pózereknek. Az általuk megfogalmazott gondolatok nem feltétlenül azok, amiket az emberek hallani szeretnének.

A rajongók... Hát... Ez cselekedet- és gondolatvilágfüggő is. A ,,passzív lázadók" (biztonságban vagyunk, nem drogozunk, nem okozunk kárt soha senkinek, gyűlölünk mindenkit, de nem bírunk ártani) pózerek. A belenyugodott, felnőtt emberek pózerek. Akik ismernek kb három számot, és rockernek hívják magukat, azok is pózerek. Röviden tehát: gondolkodj, élj szabadon, legyen valami fogalmad a zenéről, amit állítólag hallgatsz, ne hódolj be az állapotnak, a folyamatoknak, ne figyelj görcsösen az egészségedre, valahol mélyen mindig legyél szomorú, akarj valami megfoghatatlant, amit már elvesztett az agymosott, igába hajtott társadalom, gondolkodj, ne ijedj be mindenkitől, ne állatvédősködj, ne tibiatyáskodj, vond ki magad minden ilyen baromságból, hallgass nem pózer zenét, és igaz rocker/metálos vagy. Hajrá!

2017. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!