Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Esti Kornélhoz,30Y-hoz hasonló...

Esti Kornélhoz,30Y-hoz hasonló melankólikus együttesek, vagy csak dalok?

Figyelt kérdés

Vagy jó, lehetőleg magyar alternatív rockbandák?

Igazából jöhet bármi, ami nagyon "érfelvágós".



2017. jan. 23. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Vad Fruttik - Pipacs

[link]


Vad Fruttik - Nekem Senkim Sincsen

[link]


Péterfy Bori - Ájultan fekszem veled

[link]


Odett - Jégtánc

[link]


Erik Sumo Band - The Ice Tower

[link]


Kispál és a Borz - Nem fáj

[link]


Csík zenekar - Most múlik pontosan

[link]

2017. jan. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég lassú a netem, úgyhogy linkelni nem fogok.


Magashegyi underground:

nyár, némafilm, rongyolódó, szinopszis, árnyékok,

ill. az utolsó Talált tenger c. albumuk nagyon jó lett, arról mondjuk:

örvény, végtelen kékség, fűtenger, lusta folyó, ellenfény, látod (utóbbi Beck-kel).


vad fruttik:

Fénystopposok, Darabok, Tudom milyen albumok gyakorlatilag teljes egészükben, playlisteket találsz hozzájuk. Ha elgondolkodtató, depós zene, akkor nekem ők...

Tényleg csak példálózólag: Lehetek én is, Embergép, Lehunyom a szemem, Orgonák, Szemben a nappal, Éjszaka, Repülni roncsokat, Hold, Mi lenne jó, Darabokban


Kaukázus:

a 2013-as K.U.S. albumról mondjuk Bostoni galamb, fotocella, Riadó, Katonadal, Papírsárkány, hostess.

A korábbi albumok is erősek szövegileg, de a zenéjük akkoriban még nem állt össze nekem.


Van egy Nemzenekar nevű formáció is, albumuk még nem jelent meg, de pl. az atomreaktor, ha igen, akkor miért nem, tiszta szívvel és a Hold remixek elég jól sikerültek.


Klasszikusok közül Koncz Zsuzsától a Bordódi Kristóf, Szőke Anni balladája, Egy lány sétál a domboldalon, Ha én rózsa volnék stb, Napoleon boulevard: Kérlek, ne félj, Cabaret: Kisember, Szabadíts fel (a szövegük zseniális), ill. mindenki ismeri, de nekem nagy kedvencem a Neoton: Kell hogy várj is...

Teljesen más műfaj, de az After crying: jó éjt is teli találat nálam.


Nem mind érfelvágós, de azért egyik se valami vidám. Remélem, segíthettem.

2017. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!