Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik olyan weboldal, ahol...

Létezik olyan weboldal, ahol megadott zenecímek (vagy zeneminták) alapján lehet további hasonló zenéket keresni?

Figyelt kérdés

Egy olyan weboldalra gondolnék, ahol a felhasználó megad több zenecímet, majd a webhely ezekből a zenecímekből kiindulva egy megfelelő, kapcsolatokat tartalmazó adatbázisból (ez lehet pl. a felhasználók visszajelzéséből is összeállítva, végülis tökmindegy, ez már technikai jellegű dolog, nem a kérdés tárgya) előállít egy listát, hogy mik a megadott zenéhez/zenékhez leginkább hasonló további zenék.


Létezik már ilyen zenekereső weboldal?



2017. ápr. 12. 00:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A MusicRoamer egészen ilyesmi, de az nem dal szinten működik, hanem előadókhoz javasol hasonló előadókat.
2017. ápr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

=(

Ezt találtam amúgy : [link]


Ez elvileg azt csinálja, de.... :/ hát, a hatékonysága az eléggé szerény.

Bár lehet, én voltam a naív, s vártam a csodát.


Netes leírások szerint, állítólag bejött a tesztelések alapján... hát, biztos ilyen Rihanna, Lady Gaga meg mittutomén ki van most a toppon számokkal tesztelték... hát abból én is találok kismilliót, az utolsó mucsaröcsögei diszkós is olyan számokat kever otthon.


Annál, amiket ez adott ki nekem, merem megkockáztatni, a YouTube is pár oldalba rugás után kiköhög pár jobb találatot.


Én Rick Astley "Together Forever", "Whenever You Need Somebody", "Take Me to Your Heart" számaival próbálkoztam.

'96-os születésű vagyok, nem éltem abban a korban, bár lehet, akkor a szovjet rendszerben bohóckodni kényszerülő magyarok számára egyébként sem jöhetett át ilyen zene (ment a polka, mulatós, katonadalok, vagy mittudoménmi).

Így SEMMI viszonyítási alapom nincs, nem ismerem az akkori valódi DISCO(/Funky) műfaj producereit, azt viszont ösztönből érezni, hogy azóta már ezt a műfajt megölték, teljesen hamis tartalommal töltötték meg.


Azt viszont sejtettem, s az olvasottak szerint sejtésem teljesen helyes is volt, hogy Rick Astley akkori 21-20onpár éves énje és stílusa (amit a munkásságát nézve soha többé nem tudott visszahozni, szó szerint az első száma/számai voltak a toppon, s azután már csak visszafele vitt az útja) rendkívül híres volt.

Így az ő neve kapcsán jutott eszembe, hogy ha hasonlóság alapján lehet keresni, akkor az ő számaihoz, amik annak idején slágervezetők voltak, magyarán volt rájuk rendesen kereslet, biztosan csináltak még hasonló számokat tucatjával. Teljesen logikusan hangzik, nem?


Hát erre ez a MagicPlaylist felhozott mindenféle nyegle, rosszul masterelt, egyakkordos-dallamtalan pop-rock számokat.

Az évjárat stimmelt, azt lehetett hallani.... node a hasonlóság két szám között baromira nem ebből áll.


Szóval sajna én még mindig nem találtam a célra megfelelőt. =(

2017. ápr. 12. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!