Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rocker vagyok és az apámnak...

Rocker vagyok és az apámnak nagyon szemet szúr. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az iskolában piszkálnak emiatt sokan (90%), és így jött szóba az egész. Veszekedtünk és azt mondta, hogy ez igazából az én hibám, mert én választottam ezt és a többi "normális" gyerek szemében én fekete bárány vagyok. Nagyon bántott, hogy nem támogat, de már túlléptem rajta nagyjából.

Aztán nemrég szóba hozta, hogy miket szoktam hallgatni, mert hogy a fülesemből csak a "reszelést és üvöltözést" hallja. Tudom, mit reagálna ha rendesen tudná, miket hallgatok ezért csak a BFMV-t említettem, mert arról úgysem hallott.

Tavaly, amikor elkezdtem, azt sem akarta engedni, hogy doboljak. A művészeti suli igazgatója miatt iratott be végül, mert ő felismert, mivel ezt megelőzően bementem érdeklődni.

Ha valami baja van, akkor valami másra fogja, de tudom, hogy ez a baja.

És ez fura, mert tavaly két Tankcsapda koncertjeggyel lepett meg. Igazából azután kezdődött.

Szerintem részben azért csinálja ezt, mert a nővérem aki rocker volt, otthagyta azt hiszem tizedikben a sulit és elköltözött a barátjához, ez apa szemében azzal egyenlő, hogy elbszta az életét. Jó, ennek nyilván voltak előzményei is, de emiatt szerintem nem kéne összehasonlítania vele, mert egyáltalán nem vagyok olyan, mint ő.

Egyébként meg nagyon jó a kapcsolatumk, ez az egyetlen dolog, ami belerondít.

Anyával teljesen más a helyzet. Mivel nem vele lakok és ezért nem is tud annyit adni nekem, amennyit szeretne, mindenben támogat. Például vesz nekem bandás cuccokat, és bár neki nem tetszik, ő is érdeklődik az iránt hogy nekem mi tetszik, stb.


Nem tudom, mit tegyek. Szeretném, ha apa így fogadna el, mert a személyiségem maga nem változott, csak a kinézetem meg az ízlésem. Anya mindenben mellettem áll, de ő és apa nem tudnak két percet eltölteni egymás mellett veszekedés nélkül...


2018. jan. 4. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre itt túl sok hasznos választ kapni. Próbáljátok meg tolerálni egymást. Az iskolai piszkálódások meg nem tudom milyen súlyosak...ha nem az a durvább fajta, akkor próbálj nyitni feléjük, hogy ne a külsőd alapján ítéljenek el. Lehet meg tudnád kedveltetni magad velük.
2018. jan. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 L.. István ***** válasza:
Sosem értettem, valaki miért akarja a kinézetével kifejezni, hogy ő kicsoda-micsoda. Senkinek semmi köze hozzá, hogy én milyen zenét szeretek. Én is rockernek tartom magam, rengeteg koncerten is voltam, de sose volt még egy pólóm sem a kedvenc együtteseim bármelyikével. Szóval attól hogy a rockzenét szereted nem kell "klasszikus" rockernek ki is nézned.
2018. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A helyzetleírás alapján nem nagyon tudsz mit tenni, mint elengedni a dolgot a füled mellett, amennyire lehet, aztán ha jóban akarsz lenni apáddal, talán felnőtt korodra egy kicsit lenyugszik az öreg, és meglátja, hogy nem a külsőd, meg az ízlésed a lényeges dolog...

Én ugyan rocker nem vagyok, én is szokatlanul öltözködök, meg hosszú hajam van, szüleim az utóbbi miatt sokat csesztettek vele, aztán leálltak vele, apám be is látta pár hónapja, hogy nem volt fair dolog tőle, és bocsánatot kért - mondjuk apámmal én mindig is kivételesen jó viszonyban voltam, szóval a te esetedben ez irreálisabb kilátás, de sose lehet tudni.


Az első válaszadó jót írt. Ha az osztálytársaidnak csak hülye megjegyzéseik vannak, meg ilyenek, de nem aktív kiközösítés megy, akkor lehet rájuk hatni. Gimiben a legtöbb osztálytársammal (meg pár közeli barátommal is) kifejezetten ellentétes személyiség voltam, amint tudsz rájuk olyan benyomást tenni, hogy leessen nekik, hogy te is ember vagy, csak más, mint ők, a másság kb. nem is lesz faktor. Nálunk osztályban volt egy ilyen erős széthúzás az átlagosabb, meg az alternatívabb diákok közt, én utóbbi kategóriába estem, de első év után én lettem kb. az egyetlen ember, aki mindkét oldallal szót tudott érteni, mert a többi rockerrel/furával ellentétben nem néztem le az átlagosabb osztálytársaimat, ugyanúgy érdeklődéssel, normális hangnemmel, meg jó humorral közelítettem feléjük, hiába volt más az értékrendünk, és ez idővel ki is fizetődött (a legfelszínesebb, legidegesítőbb osztálytársaim is jó véleménnyel voltak rólam). Könnyű magadat a sarokba festeni azzal az elgondolással, hogy "ha ők nem szeretnek elsőre, akkor nem is akarom, hogy szeressenek", de ajánlatos mást is megpróbálni (azt viszont hozzátenném, hogy egyáltalán nem azt akarom mindezzel kifejezni, hogy a "te hibád", hogy szekálnak, senki nem érdemli meg a szekálást - én csak azt mondom, hogy gyakrabban van kiút, mint az ember hinné).


A második válaszadó írásával kapcsolatban egy dolgot tartok fontosnak megjegyezni: nem tudom ugyan, hogy mennyi idős vagy, de ha még csak 14-16 körül, simán van lehetőség, hogy a stílusodat idővel magad mögött fogod hagyni, viszont erre az esetre is tartsd azt észben, hogy ha idővel már kevésbé vallanád magad rockernek, vagy csak változna a megjelenésed, az nem lesz utólag se mentség arra, amit apád csinál. Ha minden nap szó szerint bohócnak öltöznél, azt is el kéne fogadnia, mert az apád, a megjelenésed pedig az utolsó dolog, amiből gondot kéne csinálni, nem drogozol, vagy tinilányokat ejtesz teherbe, vagy állatokat kínzol, vagy lopsz, stb., szóval igazán eltekinthetne az olyan hibák felett, amik nem is objektíven hibák, csak az ő értékítéletét sértik...

2018. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 L.. István ***** válasza:
#3: 14-16?! :-))) Jó is lenne! X3, majdnem. No de öreg rocker nem vén rocker!
2018. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Jaaaj, azt nem rád értettem, a te írásodból lejött, hogy élőben inkább magáználak. :D Amikor itt egyes szám második személyben beszéltem, az végig a kérdező felé irányult, akkor is, mikor más válaszokra reflektáltam.
2018. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!