Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezt megtehetem?

Ezt megtehetem?

Figyelt kérdés

A kérdésem, hogy ez plagizálásnak számít-e:

Már elég régóta próbálok zenéket gyártani az FLSTUDIO12 segítségével. Na most 7 éve zongorázok, úgyhogy az alapok mennek, és értek hozzá. Az alkalmazást is jól kezelem, nem ez a lényeg. Na most egy ilyen trap, modern zenének kell egy alap dallam, amit lehet díszíteni.

Egy kis ritmus, egy kis refrén, ami ismétlődik. Na most nekem semmi ötletem sincs, amit próbáltam csinálni, mind retek sz*r, és nem nagyon megy.

Azonban már kiskorom óta nézem az 1956-ban készült Cousteau: Csend Világa című filmet. A film az csendes-óceánt filmezi, és közben szimfonikus zenekar kíséri a felvételeket. Van benne egy (ha jól hallottam) oboa szóló, amitől kiráz a hideg, és fantasztikusan passzolna a zenébe alap ritmusnak.

Bár tudom, hogy soha nem futna be ez a zene, (ha elkészülne) de akkor is, ez plagizálásnak számít?

Válaszokat köszönöm! 😁



#zene #jogvédettség #jogvédelem Cousteau
2018. ápr. 4. 19:33
 1/3 anonim válasza:
Ezt úgy tudnád kipróbálni szerintem, ha kivágod az általad kedvelt részt, és érintetlenül elkezded feltölteni youtube-ra. Ha kiírja a feltöltés közben (vagy után), hogy szerzői joggal védett tartalom, akkor gyanítom annak számít.
2018. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok otthon jogi ügyekben ,de az jutott eszembe; hogy esetleg odaírhatnád, hogy pl 03 másodperctől 07-ig nem saját, hanem eredeti szerző kettőspont

Vagy nemtom. De hát ja. Most inkább talán hajlanék afelé, hogy alapból nem lehet;d e nem tudom; meg volt már olyan ember, aki rakott fel nem saját aláfestéssel. Meg nemtom, talán 70 év után elavul a szerzői jog, ha mrá a tulaj nem él? Nem tudom. Szóval gőzöm sincs; csak gondoltam, már ezt is beírom.

2018. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. aug. 8. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!