Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik régi újságban/magazinba...

Melyik régi újságban/magazinban stb. találhatok régi Z+ top 40 slágerlistákat 1997-től 2000-ig? (nem a vasárnapi blikk)

Figyelt kérdés
2001-től a vasárnapi blikkben minden héten közzétették az aktuális Z+ sikerlista, majd később a VIVA Chart Show aktuális heti slágerlistáját. De azt nem tudom, hogy 1997 és 2000 között hol tették közzé, vagy egyáltalán volt-e olyan magazin, újság v. hetilap stb., amelyben találhatóak régi Z+ sikerlisták.

2018. ápr. 17. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Még mindig keresed...? :)

Ha konkrétan maga a slágerlista érdekel, azt elég nehéz előkaparászni. A Z+-ból Viva lett, az pedig tavaly beolvadt a magyar MTV-be (célszerű náluk keresni, de sok jóra ne számíts).

Viszont ha az 1997-2000 közti időszak legjobb zenéivel is beéred, akkor itt megtalálod őket:

[link]

2018. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még mindig, sajnos ilyen szerencsétlen vagyok. :( Tudom, hogy tavaly megszűnt a VIVA és azt is, hogy számtalan slágerlista (Billboard, MTV Europe top 20, Deutsche Viva Top 100) fent van a neten a 90-es évekből is, de én konkrétan a Z+-os sikerlistákat keresek 2000-ig! De találni már sose fogok. :(
2018. nov. 26. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Te aztán nem adod fel... :)

Miért ennyire fontos ez neked? Még annyit tudok javasolni, hogy ha emlékszel a Z+ műsorvezetőinek a nevére, írj rájuk a Facebookon, hátha tudnak segíteni.

Az a baj, hogy mi, magyarok eléggé hanyag népség vagyunk. Nincsenek pontosan dokumentálva az információk. Én például imádtam az MTV Europe csatornán a Chillout Zone című műsort, ami 1993-tól kezdve hetente 1x ment. A mai napig fenn van a neten az összes adás számlistája, így vissza tudom keresni a már rég elfeledett zenéket, amiket akkortájt hallgattam/néztem. (...de hát az Anglia, ez meg Magyarország...)

2018. dec. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából a kiváncsiság hajt. :) Csak nem értem, mert szinte mindegyik külfüldi ZeneTévé slágerlistája visszakereshető a Neten, legyen az a VIVA Deutschland ,MTVE, MTV Uk, TMF, VH1 stb. toplistája. De egyben válaszoltál is a kérdésemre és igazad van, sajnos ez hanyagság :(. Amúgy én is imádtam anno a Chillout Zone-t, csak én már a 2000-es években szocializálódtam az MTV Europe-on + nem mindig tudtam nézni, mert akkor már hajnalban adták. De amikor az általad említett YouTube playlisteket megtaláltam...

Ráadásul egy csomó kép is fent van prt screenelve az adásokból.

Az orosz Facebookon, a Vkontakte-n olyan brutál MTV Europe archív csoport van, ami tele van az 1990-es évekből interjúkkal, toplistákkal, műsorokkal, (pl.: U2, Madonna, Nirvana Weekend stb.) és irdatlan mennyiségű klipekkel... sőt nemcsak MTV Europe tartalmak, hanem az MTV US Top 20 Countdown valamennyi adása is visszanézhető itt rengeteg rockzenével. Egy valódi kincsesbánya!

Csak sajnos már nem elérhető, eddig nyílt csoport volt, mostmár zárolták és nincs az az Isten, hogy én az orosz facebookra regisztráljak. :)) Elég, ha a Google rendszere hallgat le engem. XD

2018. dec. 19. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
American Top 40 fandom wiki minden heti slágerlista fel van sorolva 1970-től
2021. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!