Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitárba a nylon...

Akusztikus gitárba a nylon vagy a fémhúr a jobb?

Figyelt kérdés
És melyik milyen áron van kb?
2010. júl. 6. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Én most akarok gitárt venni, de a gitáros kérdéseimre nem nagyon szoktak válaszolni, ezért próbálok én segítenmi :)


A nylon húrok inkább klasszikus zene játszására alkalmasak (ezért hívják klasszikus gitárnak is), ha pedig rockot szeretnél, akkor a fém húros szerencsésebb választás.

2010. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Én is most szeretnék gitárt venni:Dés nagyon nem tudom mit hogy a jobb:D
2010. júl. 6. 17:49
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
én nem szeretem a nylon hurt hülyén szol és nem lehet rendesen behangolni
2010. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

www.uniwellsound.hu-ról mit gondoltok?

első válaszoló vagyok, és lehet, h innen veszek egy gitárt kezdésnek, mert megtanulni talán jó lenne a 13-14ezres gitár is

2010. júl. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
szia. alsókategóriába a fémhúrosak drágábbak, de sokkal könnyebb a bylonon játszani, és sokkal szebben is szól szerintem!
2010. júl. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Le kell szögezni, hogy mindkét húrfajta más-más hangszert igényel.


Az akusztikus gitár (aminek fémhúrja van) más kialakítású, más a nyaka (hasonló az elektromos gitáréhoz, elkeskenyedik), a fémhúrok miatt másmilyen a hangja, fémesebb, csilingelőbb.


A klasszikus gitár, amin nylon húrok vannak, megint más tészta, másra való, lágyabb, puhább hangja van, másmilyen a húrláb is.


NE próbáld meg keverni a húrkészleteket, mert ha pl. klasszikus gitárra fémhúrt raksz, azt nem fogja bírni, és kitépi a húrlábat!!


Egyszerűen döntsd el, hogy neked most akusztikus vagy klasszikus gitár kell, és olyat vegyél, de ne variáld ezeket, mert a hangszer bánhatja!

2010. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hülye a kérdés is, két különböző hangszerről van szó

ez olyan kérdés, mint hogy melyik a jobb billentyűs hangszer, a harmónika, vagy a zongora.. az is két másik hangszer

nylon húros gitárt klasszikus zenére ajánlják inkább, a fémhúrost pedig könnyűzenére.

Aki meg írta hogy a nylon húrosnak hülye hangja van.. hát, gratulálok(Y):D

2010. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A fémhúrok az akkusztikus gitárokba valók.

A nylon pedig a klasszikusokba.

2012. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Klasszikus gitárra nylon húr való!

Akusztikus gitárra pedig fém húr!


Nylon húron természetesen sokkal könnyebb a kezdés,mivel a nylon az puha "finom" húr ezért nem készíti ki az ujjaidat annyira. A nylon húr behangolása kissé nehézkes mert e fajta húr mindig nyúlik ezáltal mindig elhangolódik és rengetegszer kell utána hangolni! Ez a része valami borzalmas!


A fém húr, sokkal keményebb,durvább..

Ez által kissé kellemetlen érzés lesz az újnak.

Kissé fájó,de ha sokat gitározol hosszabb ideig folyamatosan akkor teljesen hozzá fog szokni a kezed!

De tudnod kell,hogy ilyenkor meg vastagszik és meg keményedik a bőr az újon..

És amíg ez a "bőr keményedés" folyamat végbe nem megy addig kicsit kellemetlen és fájó érzés lesz..


Ha nem szeretnél sokat bajlódni a hangolással akkor mindenképpen fém húrt vegyél!

Ha viszont nem tűröd a fájdalmat még egy kicsit sem és nem szeretnéd,hogy meg keményedjen a bőr az ujjadon akkor a nylon húrt tudom ajánlani. Bár azzal hosszú távon nem sokra mész egy idő után úgy is váltani kell fém húrra,akkor pedig jobb előbb túl esni ezen mint később!


Csak megjegyezném,hogy én még amikor ebben a "bőr keményedős" fázisban voltam én kicsit durvábban toltam.

Annál inkább többet gitároztam hosszabb ideig míg nem vérzett már az ujjam és bármilyen undorítóan is hangzik,de a bőr lejött az ujjamról és már a húsommal gitároztam! Ezért nem szabad túlzásba vinni ha fáj akkor inkább kicsit pihenj!

És mielőtt megkérdeznéd,hogy fájt-e?! Nem,nem fájt,hogy vérzett csak kicsit kellemetlen volt amikor szólozni szerettem volna. :)

Sok sikert és én azt ajánlom,hogy fém húrral kezdj!

2012. dec. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!