Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én utálom a "crush"...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én utálom a "crush" kifejezést?

Figyelt kérdés
2020. okt. 12. 23:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
75%
NEM írtuk sprének, hanem permet volt, amíg nem jöttek a gyarmatosítók hasznos idiótái, a jelenkor sznobjai, akiknek minden szebb-jobb, ha a jelen birodalmi nyelven folyik.
2020. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Hogy képesek egyesek egy szón fennakadni... Nem értem.
2020. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#22

A nyelvhasználat egy jó tükör lehet a társadalomnak. Nem a magán a szón van a lényeg, hanem azon, hogy a "szóhasználat" miről árulkodik.

2020. okt. 20. 00:14
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
23. Miért? Miről árulkodik? A crush nem egy csúnya szó.
2020. okt. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#23

Nem arról van szó, hogy csúnya vagy nem csúnya. Itt leginkább az a hangsúlyos, hogy mit árulok el a nyelvezetemmel magamról. Mert bizony a nyelvhasználat bizonyos értelemben egy viselkedési forma, ezzel foglalkozik a szociolingvisztika. Amikor beszélek, akkor egyúttal valahogy "viselkedek" is. Lásd, ha valaki azt mondja, hogy "Olyan cringe volt a crushommal találkozni, hogy omg." Vagy pl. "A crushom miatt skip-eltem bff-mel a talit" akkor már nagyjából meg tudjuk mondani, hogy melyik korosztályból való, milyen társadalmi rétegből, stb.

2020. okt. 20. 00:47
 26/31 anonim ***** válasza:
25. Most már csak azt nem értem, hogy ez miért baj.
2020. okt. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

25

Bocsánat, de szerintem inkább a személyiségére lehet következtetni a nyelvhasználatból. Hogy mennyire igényes pl.

2020. okt. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

#26

Miért lenne baj? Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy mi a vélemény ezzel a kifejezéssel kapcsolatosan, mert engem pl. irritál a crush szó, de úgy látom, hogy nem csak én vagyok rossz véleménnyel róla. Ez persze nem azt jelenti, hogy én bajnak tekinteném azt, ha valaki használja ezt a szót, de szerintem ez egy olyan túlzott lazaság a nyelvünkre nézve, ami már inkább átcsúszik az igénytelenség kategóriájába. Az már egy másik kérdés, hogy mihez képest igénytelenség, vagy hogy egyáltalán milyen az igényes nyelvezet, és ki szerint igényes, ami igényes. Ha jól megnézzük a mai magyar köznyelv kb. 20%-át teszik ki a valóban magyar eredetű szavak, az összes többi idegen eredetű szó, amelyek az idők során beépültek szókincsünkbe, tehát valójában ez szimplán egyéni megítélés, nem pedig valamilyen objektív megbélyegzés.

2020. okt. 20. 17:53
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Honnan jön ez a 20%?
2020. okt. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

A nyelv változik a korral. Ahogy egyre elterjedtebb lesz az angol, annál több jövevényszavunk lesz. Persze az már túlzás szerintem is, amikor több az idegen szó mint a magyar egy mondatban, viszont konkrétan a crush szóval nincs bajom.


Ha belegondolsz, a magyarban nem igazán van ennek megfelelője. Legfeljevv kiszemeltet írhatnál, de az nem adja úgy vissza a crush jelentését.

2020. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!