Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire zavaró a fiúk...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mennyire zavaró a fiúk számára? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és egyáltalán nem sminkelek. Soha, egy fikarcnyi sminket nem rakok fel az arcomra. Sajnos nem azért, mert olyan szép lennék, egyszerűen nem szeretem, nem én vagyok. Bár kételkedem benne, hogy így tetszhetek a fiúknak, de mégsem ez a legnagyobb probléma. Ami igazán zavar azok a pattanások. Szerintem az átlagnál több pattanásom van, olyanok is amelyek kifejezetten mélyek. Szerencsére mostanában kissé lecsillapodott a bőröm, messziről például egyáltalán nem látszik, de engem azért eléggé zavar. Sok helyen hallottam már, hogy nem probléma, ha nem sminkelek, akkor, ha a bőröm ápolt, nem szennyezett. Mit tegyek, ha minden lehetséges megoldást bevetettem már a pattanások ellen? Azaz ápolom a bőröm, de mégis úgy tűnhet, mintha elhanyagolnám. Nagyon vigyázok már rá, de szinte semmi javulás. Néha egy-egy krém/szappan/egyéb eszközök hatnak egy ideig, később már nem mutat változást az állapotom. Kozmetikusnál is jártunk, de az inkább rontott, mint segített. A táplálkozásommal nem függ össze, ezt már kikísérleteztem. Nem olyan durva, még vállalható, de én így szörnyen csúnyának látom az arcomat... Az egyetlen dolog amely a testvéremnek segített és még előttem áll, az egy gyógyszeres kúra, de ettől nagyon félek, mert a testvérem sok haját elvesztette miatta. Mit tegyek, ha egyszerűen semmi nem működik? Félek, hogy hegeket fognak hagyni az arcomon. Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 8. 02:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Osztom a többiek véleményét. Nálam se elvárás a sminkelés, ugyanakkor az enyhe arcpírtól, meg a színtónusban passzoló rúzsoktól oda, meg vissza szoktam lenni. Én azt szoktam vallani, hogy kimondottan csúnya emberből rendkívül kevés van, a legtöbb embernek egyszerűen csak karakteres az arca, ami jó kezekben stílusépítő tényező is lehet. Mégis sokan úgy látják magukat csúnyának, hogy közben pont nekik stílusos az arcuk. Visszatérve rád, a pattanások tényleg rontanak az összképen, ami az ápoltságot illeti. De nálam ez sose szokott kizáró ok lenni, hogy egy kicsit rügyezik az arc (abba inkább ne menjünk bele most, hogy mi az a tényező, amikor nálam már nincs esélye egy lánynak, csak ha érdekel, akkor írom le...). Egyébként próbáltad már az alkoholt? Gél formájában mondjuk, mint amilyen a kézfertőtlenítő? Ez a genyó remekül ki tudja szárítani az arcod (igaz, egy rövid ideig rohadtul csípni fog), utána egy durvább mosókesztyűvel mondhatni simára tudod polírozni az arcod zuhany alatt. Ha ezt nem próbáltad, itt az ideje szánni erre az eljárásra időt, hidd el, lesz pozitív hatása.


20/F

2021. jún. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem speciel a legkevésbé se érdekelne. Például a rúzs, alapozó stb. néha kifejezetten nem tetszett egy-egy lányon.

De ugye minden ember és ízlésvilág más...lehet aki nekem nemtetszett, az másnak álmai asszonya lesz...

2021. jún. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna
2021. jún. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Mért zavarna? Attól még vonzó lehet a lány
2021. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
36%

Ami az arcápolást illeti ne hallgass az 1. válaszolóra. Pattanásos arcbőrt lehet kezelni tudatos bőrápolással. Már a csapból is a tudatos bőrápolás folyik. Youtuben rengeteg videó oktató anyag van erről, Tindigo, beauty boss, Instagram: skinsbyvivi, okosszépség stb.

Pattanásokra nagyon jók a szalicilsav, és egyéb bha hámlasztók, niacinamid DM-ben Revox szérumok megfizethető árban), könnyebb állagú hidratáló krém kell, alkohol és egyéb illatanyagok nélkül, pl.CeraVe termékek, the ordinary, Geek&Gorgius. Nappalra egy jó fényvédő, este dupla lemosás. Nagyjából ennyi, de nézz utána még neten is. Nyilván ehhez idő kell, nem megy azonnal, de az alkohol felejtős.

2021. jún. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pont előny, a természetesség híve vagyok. Hosszútávú kapcsolatnál úgyis elkerülhetetlen, hogy ne lássam smink nélkül. Meg legalább nem kell órákig várni rá se reggel (elkésünk a munkából), vagy korábbi szakaszba visszatérve, ha elé megyek a megbeszélt időre, de fél órát késik, mert hogy még kikente magát (megtörtént eset).
2021. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!!! :)
2021. jún. 8. 12:06
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 -> #5


"Ami az arcápolást illeti ne hallgass az 1. válaszolóra."


Kérlek mond el, mi a probléma a hozzászólásommal :). Alkohol miért felejtős? Azért, mert használ a sok túlbonyolított katyvasz mellett :)?

2021. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán szeretem ha egy lány sminkkel. Rád viszont nagyon kíváncsi lennék, mert nem tudom így elképzelni a leírtak alapján, viszont te nagyon szimpatikusnak látszol.

Nem tudom, hogy mégis milyen szinten van problémád, szóval így nem tudnám megmondani, hogy mennyire zavaró. Viszont hasonló lányt ismerek, ott nem volt az. De nem tudom, hogy ő "rosszabb" volt-e mint a te eseted.

2021. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy zavaró-e?? Ellenkezőleg!
2021. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!