Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokkal éretteb...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokkal érettebbnek magukat a nyolcadikos-kilencedikes lányok a kortárs fiúkkal szemben?

Figyelt kérdés
Kosaraztak is már ki emiatt, és rengeteg beszólást is kaptam, hogy éretlen vagyok még nagyon hozzájuk képest. Kérdem én. Ez az érettség miben merül ki? Miért alacsonyítanak le ennyire?

2021. dec. 11. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Általában pont az az éretlen, aki ilyet mond.;) Ne vedd magadra, ez volt a legjobb indoka, hogy kikosarazzon. Egyébként biológiailag valóban előbb érnek a lányok, de ez abban is megnyilvánul, hogy nem óvodás módjára szabadulnak meg egy fiútól.
2021. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Mert ez tény. A lányok hamarabb érnek
2021. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
A nagy fszt tény😂😂. Testileg valóban hamarabb érnek ,de ennyi. Legjobb példa most a sok x faktoros szépfiú. Előtte leszartàk őket a lányok,most ,hogy híresek nudeokat kapnak,meg szexet ajánlanak nekik. Annyira érettek a tini csajok ,hogy ennyire odavannak egy srácért csak azért mert híres lett. Pedig pont olyan ember mint a hírnév előtt😂😂. Fiúk érdekes mód nem lesznek fülig szerelmesek sztárokba. Gimibe meg egyátalán nem voltak értebbek sőt.... Most így 20 éves fejjel meg a legtöbb tini csaj közelébe se tudok megmaradni,annyira érettek...Az egyesnek meg abban igaza volt ,hogy aki azért szólogat be meg koptat le mert Ő mennyire érett hozzád képest az a legéretlenebb.Csak elhiszi ,hogy Ő már nagy lány ...bocs nő.
2021. dec. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Dr. Thomas Amstrong, pszichológus, tanár, író, az American Institute for Learning and Human Development vezetője egyik könyvéből idézett válaszul:


„Az biztos, hogy sok, többszörösen alátámasztott különbség van a fiúk és lányok fejlődésében. Megkockáztatva, hogy kicsit együgyűnek fogok tűnni, hadd jelentsem ki: a fiúk különböznek a lányoktól. A lányok agya korábban érik a fiúkénál, bizonyos szempontból akár tíz évvel is. Ha valaki úgy gondolja, hogy a fiúk agyának ugyanabban az ütemben kell fejlődnie, mint a lányokénak, az csalódni fog az elvárásaiban, és azt fogja gondolni, hogy a fiúk agya rendezetlen, különösen azokon a területeken, amelyek utoljára érnek be (csak a felnőttkor elején): a prefrontális kéreg végrehajtó területein. És nemtől függően, az agy bizonyos területe között kvalitatív különbségek is vannak . Az agyfejlődésnek és az agyszerkezetnek az alapvető neurológiai különbségei vezetnek azokhoz az észrevehető különbségekhez a viselkedésben és pszichológiai megnyilvánulásokban, amelyek elválasztják a fiúkat a lányoktól.

2021. dec. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Hamarabb érnek, mivel hamarabb is kezdődik náluk 1-2 évvel a kamaszkor, ami ugye biológiai éréssel jár, az meg hogy agyban mennyire érettebbek a fiúknál már más tészta, szerintem az ember szellemi érettsége függ a gyermekkorától, hogy hogyan nevelték, miket élt át, stb., tehát nem gondolom, hogy ez nem vagy kor függő lenne.
2021. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem érzik, hanem azok is.
2021. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Testileg hamarabb érnek ,lehet ,hogy maga az agy is, de viselkedésre meg gondolkodásra egyátalán nem igaz. Erre a tini párkapcsolatok kategória remek példa.
2021. dec. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Leszögezném az elején, hogy lány vagyok. Sosem voltak a plátói szerelmeim anime karakterek, amerikai színészek, vagy akár egy hazai x-faktor sztár. És személy szerint nem is értem az ilyet. Lehet, hogy a tankönyvek, meg a többi azt mondják, hogy testben hamarabb érnek a lányok, de ez nem jelenti azt, hogy egy 13-15 éves lánynál ne lehetne érettebb egy szintén ilyen korosztályú fiú. Sőt, nekem sok olyan fiú ismerősöm van, aki sokkal éretteb jópár lány ismerősömnél (persze ez csak az én barátiköröm, lehet, hogy máshol nem így van). És bevallom, kosaraztam már ki fiút én is, de ez a „nem vagy elég érett hozzám" sokszor csak egy szánalmas hárítás. Nem akar megbántani annyira, szóval ezt vágja a fejedhez, vagy nem tudom. De ne bánkódj ezen, előbb vagy utóbb csak beér annak feje lágya annak, aki nem érett, aztán nem leszel lealacsonyítva. :)
2022. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Ez biológia.

Nem volt ördögtől való, hogy 18 éves korig külön tanultak a lányok és a fiúk.

Más az érettségi tempójuk.

2022. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet ezt a biológiára fogni, még biológiailag sem érnek sokkal hamarabb a lányok kezdjük ott, 1 év kb a különbség, lányoknál 8 és 13 év közé teszik, míg a fiúknál 9 és 14 közé, de itt is hatalmas eltérések lehetnek. Hiába menstruál az a 8 éves kislány, ha csak egy kisgyerek, nem lesz érettebb annál a 13 éves lánynál, akinek még nem jött meg.
2022. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!