Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemenjek így a dologba, mit...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemenjek így a dologba, mit kéne ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
A történetnek három szereplője van. Rebeka (15l), Anna (16l), és Én 18 (f). Rebekát csak látásból ismerem (meg követjük egymást social medián), viszont őrülten belém van zúgva. A barátnőivel (akik között Anna is ott volt) mindig rólam sugdolóztak, rólam beszéltek, de sosem nyitott felém, csak egyszer kétszer reagált Instagram storymra. Viszont történt valami közte és Anna között a nyáron, és megszakadt a barátságuk. Ezután Anna rámírt Instagramon kamu profilról, és elkezdtünk beszélgetni. Szép lassan rájöttem, hogy ki az, mert nagyjából elmagyarázta a szituációt, de itt-ott tudom, hogy hazudott. Például azt állítja, hogy utálja Rebekát, és gáznak tartja ahogy a barátnőivel "fangirlködik" felém (mikor nem is olyan rég ezekben a sugdolózásokban még ő is részt vett). Ő azt nem tudja, hogy én észrevettem már őket korábban és tisztában vagyok a helyzettel meg tudom kik ők, mert nemes egyszerűséggel ignoráltam őket, mert Rebeka nem az esetem, és kicsit fiatalnak is gondolom. Viszont Annával folytattam a beszélgetést azután is, hogy rájöttem ki ő, mert zavarni igazából nem zavart, és nem akartam bunkó lenni. Eljutottunk odáig, hogy találkozni akar, és köszön ha véletlen összefutunk, és szerintem többre gondol köztünk. Egyrészt Anna egy rendkívül szép lány, és még mikor nem beszélgettünk de már észrevettem, gondoltam is rá, hogy kezdeményezek nála (ezt végül nem tettem, mert tudtam, hogy a barátnője belém van esve), emellett sok területen értelmes, és hasonló a gondolkodásunk. DE. Sok dolgot szerintem bosszantóan gyerekesen kezel, éretlennek érzem magamhoz képest (egyrészt szerintem bullshit, hogy a nők hamarabb érnek mint a férfiak, másrészről érettebb vagyok a koromnál, és ezt nem csak a kisujjamból húzom ki, hanem több, egymástól független pszichológusi megállapítás), és sok téren nagyon érzem azt a másfél-két év különbséget. Emellett nagyon sok dolgot iszonyatosan érzékenyen vesz. Hiperérzekeny, egyszerű kijelentéseket ért félre (nem lehet azzal vádolni, hogy zavarosan fogalmazok, másnak még sosem volt azzal problémája, hogy megértsen), és azt hiszi, hogy én is érzékeny vagyok, állandóan mindenért bocsánatot kér, ami eléggé irritál (bár ezt nem mutatom ki). Emellett úgy érzem, hogy csak azért foglalkozik velem, mert valami gyerekes bosszút akar állni Rebekán (fogalmam sincs mi történt kettejük között, találgatni sem tudok), és csak az orra alá akarja dörgölni, hogy Ő meg tudott engem szerezni, Rebeka meg nem. Egyszóval nem gondolja komolyan a dolgot, csak ki akar használni. Illetve tudni kell rólam, hogy krónikusan társas-magányos vagyok (értsd: van szociális életem, barátaim, jól tanulok de közben a hobbijaimban is kiteljesedem, de mégis iszonyatosan magányosnak érzem magam, mert nem volt még romantikus kapcsolatom), és félek, hogy csak azért mennék bele egy toxikus kapcsolatba, mert vágyom a szeretetre, és a figyelemre. Próbáltam mérlegelni az esetet, de nagyjából egyensúlyban vannak a pro és a contra érvek a személyiségével kapcsolatban (tökéletes ember úgysem létezik, nem fogok találni, nem is akarok, és ha mégis találnék, fix nem én kellenék neki), azt pedig nem tudhatom biztosra, hogy Anna tényleg csak Rebekával akar kibaszni, vagy tényleg kíváncsi rám. Így szeretnék kívülállóktól véleményt kérni.

2023. szept. 3. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj. Röviden, tömören.
2023. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ignoráld az összeset, azzal jàrsz a legjobban.
2023. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ha gyerekes hozzád, akkor ne kezdj bele. Főleg ha látod már most előre hogy ez egy toxikus kapcsolat lesz.


Neked ebből mi jó lesz? Hát, nem sok...


Amúgy meg ha ennyi lány oda van érted akkor nem lehetsz olyan rossz fogás, plusz az írásodból ítélve is elég igényes, értelmes ember lehetsz!


Biztosan találsz egy sokkal jobban hozzád illő lányt, szóval szerintem ne kezdj egyikőjükkel sem!

2023. szept. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, megerősített az eredeti benyomásomban, eltávolodok az egész szituációtól.


#3 Nem tartom magam olyan jó fogásnak, és eddig nem is ragadtam rám a csajok (sőt), egyszerűen annyi a szituáció, hogy punk vagyok+hosszú a hajam, és a legutóbbi Stranger Things évad meg az új Pókember rajzfilm óta elkezdtek rám tapadni a 14-15 éves kislányok, mert hirtelen ez lett a mainstream

2023. szept. 4. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj én 20 éves lány vagyok és ez alapján a kis leírásod alapján is látom hogy sokkal értelmesebb és érettebb vagy a korodnál (ahogy te is mondod), ha szingli lennék még rád is írnék :D Na de viccet félretéve, okosan gondolkodsz, nem fogsz sosem "tökéleteset" találni, de ha ezzel az Annával kapcsolatban már most vannak kétségeid és már most nem jön ösztönösen az hogy megszerezd őt, akkor mindig is kétségeid lesznek. Összejössz vele és utána is csak azon fogsz agyalni, hogy jól döntöttél-e, tényleg jók vagytok-e egymásnak vagy inkább tovább kéne keresni.

Nyilván nem ismerem a csajt így csak a te leírásodra tudok hagyatkozni meg arra a tényre hogy bizony ilyen fiatalon a 2 év korkülönbség még sok. Ha már ő lenne 18 és te 20 akkor valószínűleg meg sem kottyanna, beérne téged, de így túl gyerekes még számodra

És lehet nem létezik olyan hogy "tökéletes" pár, de létezik majd olyan akinek az első hónapokban még tényleg nem fognak annyira feltűnni a hibái, és mikor majd feltűnnek, akkor már azokkal együtt fogod őt szeretni, és együtt megoldotok mindent.


Közben már látom hogy mások is hasonlót tanácsoltak mint én, de azért elküldtem :)

2023. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!