Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a legjobb...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el a legjobb fiú barátomnak, hogy nem szeretnék tőle semmit?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérem azt, aki csak negatív kommenttel tud hozzájárulni a kérdésemhez az ne írjon semmit.

19 éves lány vagyok és tavaly érettségiztem. A gimnázium alatt lett egy fiú barátom, akire büszkén mondhatom, hogy a legjobb barátom és tényleg minden sz*arban ott volt velem.

A 4 év alatt nagyon sok olyan jelet kaptam amelyek arra utaltak, hogy nem szimpla barátságot érez irántam, viszont nekem időközben párkapcsolatom lett. Észrevételeim alapján várt kitartóan, majd elmondtam neki, hogy nem szeretnék tőle semmit.

Talán feldúltságból (vagy nem abból) mindenféle lányokkal összejött és kavartak, akikről tudom nem is az esetei. Amikor másik kapcsolatom lett szerintem lelkileg összetört.

A születésnapomra és minden olyan alkalomra amely ajándékozással jár nagyon drága ajándékokat vesz, amelyre elmondtam neki, hogy semmi szükség, mert nem emiatt vagyunk barátok.

Nagyon sokszor beszéltem vele erről, ahogy telt az idő, viszont azt látom, hogy újra ott vagyunk ahol a part szakad.

Egyszerűen bármennyire szeretnék rájönni női logikával, hogy miért csinálja ezt, miért nem adja fel és fogadja el, nem tudok rájönni.

Köztünk biztosan már nem lesz semmi, mert a párom egy elszólás révén a tudtomra adta, hogy rövid időn belül meg fogja kérni a kezem.


Nem szeretném megbántani a barátomat, mert tényleg ott voltunk mindenben egymásnak, de én barátságon kívül semmit nem érzek iránta. Mit tehetnék ebben az esetben, hogy a dolgok jól süljenek el, ne sértődjön meg senki és barátok maradjunk?

Köszönök minden választ :)


febr. 22. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tehetnék ebben az esetben?"

Te már megtetted ami tőled telt, ha ezt nem fogadja el, nem tartja tiszteletben a te érzéseid, akkor sajnos nem marad más, mint hogy elváltok mint barátok.

febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

“majd elmondtam neki, hogy nem szeretnék tőle semmit.”


Tehát már elmondtad.

Ha még próbálkozik, akkor azt mondod: A helyzet nem változott.


Bővebben annyit lehet mondani szegénynek, hogy ez nem döntés kérdése. Mint ahogy ő sem tudta irányítani, hogy beléd szeressen, te sem tudod irányítani, hogy nem.


Ha neki ez szenvedést okoz, ne találkozzatok. Tudod, hogy neki fáj, de nem tudsz neki ebben segíteni.

Ezzel neki kell megküzdenie.


S mivel szinte testvéri barátság köt hozzá, szurkolsz, szorítasz neki, hogy mielőbb legyen ezen túl, s boldog legyen egy másik lány oldalán.


Ne haragudjon rád. Ez nem fog változni, s te nem tehetsz róla.

febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
+1 a kettesnek.
febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

“nagyon drága ajándékokat vesz”


Kérd meg, hogy ezt ne tegye, mert ezt sem tudod viszonozni, mint ahogy a szerelmét sem.

Ez megalázó rád nézve, mert olyan, mintha le akarna kötelezni. De még rosszabb, hogy ha elfogadod, érdemtelenül kapod, hiszen nem tudod viszonozni az érzelmeit.


Semmiképpen ne fogadd rl az ajándékait.


Viszont neked meg szembe kell nézned a ténnyel, hogy ennek a barátságnak vége.

febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a helyzet zavar, akkor kicsit határozottabban kell fellépned. Akár meg is mondhatod neki, hogy amennyiben nem száll le rólad, nem állsz vele többet szóba, le fogod tiltani, el fog veszíteni.


("Kérem azt, aki csak negatív kommenttel tud hozzájárulni a kérdésemhez az ne írjon semmit." - Ez a mondat konkrétan felbujtás a trolloknak, szóval nem èrdemes ilyesmivel kezdeni.)

febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ti már nem vagytok barátok, mivel ő többet szeretne tőled. Nem irigyellek titeket. Te elveszítettél egy barátot, ő pedig elkeseredetten próbálja egy eltúlzott barátságba befektetni azt az energiát, amit a szerelemre szeretne veled felhasználni. Szerintem mondd meg neki, hogy rossz látnod a szenvedését.
febr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Próbáltam megmenteni ezt a barátságot, de be kell látnom, hogy ennek már nincsen sok jövője. :)

febr. 25. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!