Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek ha nagyon szeretem,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha nagyon szeretem, de nincs vele közös témám?

Figyelt kérdés

Az érzés kölcsönös, ő is szeret engem, és mindketten örülünk, hogy vagyunk egymásnak. A neten ismertem meg, mielőtt találkoztunk hónapokig beszéltünk, aztán 3 hónap után találkoztunk múlt hétvégén először. A neten jól elvoltunk, de a valóságba nem volt közös témánk nagyon, sokszor volt kínos csend, ami tényleg kínos volt mert mindketten tudjuk milyen jól elbeszélgettünk a neten, és így fura volt, hogy a valóságba meg nem annyira. Ha jobban belegondolok azért ott is volt amikor ő írt valamit és én nem tudtam rá mit reagálni. Pl néha van, hogy olyan viccet vagy mémet küld amit én nem is értek, nem akarok hülyének tűnni, szóval nem mondom neki, hogy ezt nem értem, magyarázd már el, hanem azt írom rá, hogy ez de vicces már, jót röhögtem, közben meg nem is értem, de beégnék ha ezt közölném vele. Már arra is gondoltam, hogy túl buta vagyok az ő humorérzékéhez, hogy nem értem. Ennek ellenére a legtöbb viccét még ígyis értem és sokat szoktunk röhögni mémeken is, tehát viszonylag ritkán van ilyen, de olyankor mindig elszomorodok, hogy na ezt sem értem én hülye. Ha beszélgetünk, akár élőben, akár írásban, akkor is csak a kapcsolatunkról tudunk beszélni azt vettem észre, tehát semmi egyébről, aminek semmi köze nincs kettőnköz nem beszélünk. Csak a közös terveinkről, vágyainkról, meg hogy ki menjen kihez legközelebb, ki aludjon ott kinél, mi legyen a program akkor, mit együnk, hova menjünk stb. Na meg, hogy mennyire szeretjük egymást, és milyen jó, hogy itt vagyunk egymásnak meg számíthatunk egymásra, és merünk önmagunk lenni együtt. Igazából ezekből a dolgokból vagyis a kapcsolatunkból áll a beszélgetésünk 95%-a, és félek, hogy ha csak erről tudunk beszélni akkor egy idő után megunjuk ezt, mert nem tudunk majd újat mondani a másiknak. A maradék 5% az meg ha valamelyikünknek rossz napja volt, vagy baj érte akkor kiöntjük egymásnak a szívünket. Csak ezekről tudunk beszélgetni. De nem akarjuk ezért elhagyni egymást, én is azt érzem, hogy ő igazán törődik velem és szeret, és ő is számíthat rám, meg tényleg nagyon szeretjük egymás jellemét meg tulajdonságait. De így nem lesz hosszútávú, hogy nincs közös témánk ugye? Így egy idő után valószínűleg csak azért lennénk együtt, mert félnénk, hogy nem találunk mást akit szintén ennyire szeretünk meg aki ennyire törődik velünk.

16L, ő 17F, tudom fiatalok vagyunk még, de mindkettőnknek ez az első kapcsolata és érthető ha ragaszkodunk egymáshoz. És én sem tudnám őt elengedni emiatt. Van bármi megoldás, vagy tényleg a szakítás az egyetlen?



2021. okt. 22. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ó, ez olyan, mintha az én legutóbbi kapcsolatomat írtad volna le. Csak épp mi duplaennyi idősek vagyunk.

Azt tudom javasolni, hogy amikor együtt vagytok, csináljatok minél többféle dolgot együtt. A lényeg, hogy gyűjtsetek közös élményeket, mert azokat mindig vissza lehet idézni később, és lehet róluk beszélgetni. Meg nyilván a kötődést is erősíti, ha többféle tevékenység közben is jól érzitek magatokat együtt. Tehát ilyenekre gondolok, hogy menjetek el együtt étterembe, próbáljatok ki egy új cukrászdát, menjetek moziba, színházba, kalandparkba, állatkertbe, kirándulni a hegyekbe, gyógyfürdőbe, gokartozni, tánctanfolyamra, kiállításra, festő workshopra - bárhova, ami anyagilag is belefér, és mindkettőtöket érdekli legalább egy kicsit.

2021. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 October15 ***** válasza:
100%

Oké először is pontosan ki és mikor nézett bárkit hülyének azért mert nem értett 1 meme-et? :D Értem én, hogy tiniből vagy -> az önértékelésed és a valóságérzékelésed hát finoman szólva is nem létezik de azért ez már lassan szociálisfóbiába hajlik. Bőségesen túlreagálod a dolgot. + Ha már egyszer a magatok szintjén tudtok érdemben beszélni az érzéseitekről, a másikról, a kapcsoaltotok dinamikáiról [bár lehet hogy most én dimenzionáltam túl a dolgot] akkor mi lenne ha ezt mondjuk arra használnátok, hogy pl. ilyen hülyeségeken nem görcsölsz mint pl. a random meme-ek? Erre nem az az adekvált válasz, hogy görcsölsz rajta fél napod hanem, hogy "szósz?" aztán kész. :D [Vagy mint jeleztem akár bele is mehetnétek abba, hogy miért görcsölsz azon, hogy "hülyének néz" mert nyilván van mögöttes tartalma a dolognak.]


16-17 évesen az embereknek úgy általában van bármi picit is érdekes témájuk saját magukon kívül? Az hogy érdekel-e bármilyen szinten a small talk nem indikálja egy kapcsolat tartósságát / értékét.


Az utolsó 16 éves lány akivel hosszabb ideig beszéltem bármiről is nos vele filozófiáról, fizikáról, anatómiáról, pszichológiáról stb beszéltünk. :D Ehhez nyilván kell az, hogy én egy laza 10 évvel idősebb legyek illetve az, hogy ő meg a korához képest baromi szokatlan érdeklődésű legyen. :D

Ez így azért erős nem? :D Csak hát ez így 29 év alatt 1 az-az 1 olyan tinicsaj aki hasonló szinten funkcionált. Amikor tini voltam akkor bizony a beszélgetések 99,9%-a abból állt, hogy mi van vele, ritkább esetben hogy velem mi van és csókolom. Majd ha lesz valami legit érdeklődésetek egymáson kívül akkor lesz téma is, addig meg mi lenne ha egyszerűen ellennétek anélkül hogy szét stresszelnéd magad?

2021. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. 1-es, nagyon jó tippeket adtál, köszi, én is gondoltam rá, hogy az csak jót tesz ha új élményeket szerzünk együtt. :)

2-es, igazad van, nem kéne ennyit görcsölnöm, de én ilyen vagyok, nem csak a kapcsolat terén meg ebben, hanem mindenben szinte, mindent túl aggódok, a legkisebb dolgokat is. Az utóbbi időben észrevettem, hogy vele már oldottabb vagyok, és kevésbé göcsölök ha vele vagyok, hisz mégis csak a barátom, de még mindig van példa azért az ellenkezőjére is, mint ugye ezek a hülye mémek néha. :D És hát abban is igazad van, hogy nem kéne attól félnem, hogy beégek ha nem értem, hisz ez csak egy vicc, nem a világvége, tény és való, hogy előjön néha egy szorongás bennem, mert nem akarom elszúrni a kapcsolatot, és igaz ez nagyon kis dolog ahhoz, hogy elszúrjam, de hajlamos vagyok felnagyítani dolgokat, és én problémát csinálni abból ami nem az. :D Köszönöm a te tanácsodat is, igyekszem lazábban venni a dolgokat meg nem ügyet csinálni belőle.

2021. okt. 22. 16:40
 4/6 October15 ***** válasza:
Meg nem mondtam volna. :D Nem azt mondom, hogy ne foglalkozz a "problémával" hanem, hogy oldd meg. Nyilván egy meme esetében ez az, hogy elmondja mire utal, a téma "hiánnyal" kapcsolatban meg az, hogy egszerűen elmondod neki, hogy éppen min agyalsz. Ketten azért csak többre juttok a kérdésben + ok random dude 3436527 leírja GYK-n, hogy nem ezen múlik a dolog ez nyilván pont nem jelent semmit de ha elmondod neki is és vmi hasonló reakciót ad akkor az már nem csak igaz lesz hanem jelent is vmit nem? :D
2021. okt. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdemes olyan közös programokat csinálni, amiben aktívak vagytok (nem csak ültök, hanem konkrétan csináltok dolgokat valami céllal). Ez lehet sport, játék, feladatok, túra, utazás, városnézés és egyebek, lényeg hogy szerezzetek egymással élményeket. Egyrészt jobban megismered a másikat, hisz látod más helyzetekben a viselkedését, másrészt kötelék kezd el szövődni köztetek, és persze témát is fog adni. Még bőven van miről beszélni, csak valószínűleg egyikőtök se valami nagyon kommunikatív ember, ezt is gyakorolni kell (és nagyon sokat lehet benne fejlődni idővel).


Eleve arról is érdemes lenne beszélnetek, hogy ne érezzétek kínosnak a csendet, pont hogy az a szuper ha anélkül is teljesen jól elvagytok, hogy 0-24-ben pörög a szátok. Azt egyébként se lehet bírni, nem normális. Mindig kell pihenő, egy kis nyugalom.


Hiába beszéltetek a neten, a személyes találkákat ez egyáltalán nem pótolja, tehát olyan mintha nem is nagyon ismernétek egymást. Nincs is különösebb bizalom köztetek, de ez normális, még csak most találkoztatok. Legyetek türelmesek, adjatok egymásnak és a kapcsolatnak időt, illetve hogy nyilván megnyíljatok a másiknak. Ez nem megy csettintésre, főleg ha két félénkebb ember találkozik, ebből is látszik hogy a net teljesen más mint az élő.


Ne sürgessétek a dolgokat, mindennek megvan az ideje.


Amúgy játékra ötlet: a neten vannak ilyen kérdezz-felelek játékok, vagy akár appok a telóra. Letöltitek vagy megnézitek és jönnek sorban, lehet rájuk válaszolgatni, sztorizgatni, közben érezzétek jól magatokat, kajáljatok valamit vagy amit akartok.

2021. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
A fasznak kell folyton pofázni valamiről. Csináltok együtt valamit, gyüjtitek az élményeket, emléketet az önmagában is izgalmas és érdekes majd később lehet rá nosztalgiázva relfektálni. Az élményeid se azok teszik széppé hogy most milyen menő dolgot mesélt az egyik srác útközbenés azt ecseteled akár órákon keresztül hanem hogy iket csináltatok meg hogy milyen volt a hangulat
2021. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!