Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Érdemes az exel jóban maradni?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes az exel jóban maradni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 22. 18:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindegyik exemmel jóban vagyok. Szoktunk találkozni is néha, hogy kibeszéljük a múlt történéseit. Ha nem az ex személyisége miatt lett vége a kapcsolatnak, akkor szerintem megéri.:)
2022. febr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%

(#7)-es

Ne keverd a SZEX-et az EX-el, mert :

- Az "ex" idegen szó (jövevényszó)

- A szex pedig magyar szó. (mert magyarosított; sex ---> szex)

Így a (szex) egybeírandó a toldalékkal !

2022. febr. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az attol fugg, hogy mit varsz meg az exedtol.


Termeszetesen nem egeszseges a halalat kivanni, de azert az sem az, ha tovabb tervezgetitek az eleteteket igy kulon-kulon.


Minden esetre nem kell ugy tenni, mint ha nem is lett volna az eletedben, de meg is ha ugy vesszuk, mar vege.

2022. febr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem rossz, ha van még egy biztos pont az életedben, akire lehet számítani.
2022. febr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%

#12 Na most keresgéltem egy kicsit, valóban az ex mint szó úgy látszik nem létezik a szótárban, viszont az ex- mint előtag (exbarát, exférj) létezik, és az "ex" ugye ennek a rövidítése.


Amúgy a jövevényszó és az idegen szó az pont, hogy nem ugyanaz. A jövevényszó az pont az aminek te a "SZEX"-et leírtad, megmagyarosított variánsa az idegen szónak, ami már beivódott a nyelvbe. A szex is jövevényszó. Tessék, itt is le van írva: [link]

Ez az egyik.


A másik: Még ha az ex idegen szó is lenne, akkor is egybe írjuk a toldalékkal. Ugyanis csak akkor írjuk a toldalékot kötőjellel, ha a szó végén olyan hang van (kimondva), ami a magyar nyelvben nem létezik, vagy olyan betűkombináció, ami a magyar nyelv számára idegen, ezért nem lehet közvetlen toldalékot akasztani rá. Pl. Versailles-nál kötőjellel

írandó, de az exszel nem, mivel itt teljesen normálisan rá lehet akasztani a toldalékot az x-re. Itt is itt egy link: [link]

2022. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

A helyesírási vitára egy nagyon egyszerű megoldás lenne erre a helyzetre. Használja ezt a formát:exemmel, így nem kell rajta vitatkozni.


A kérdésre: Ha nem vitával, haraggal fejeztétek be, és egy társaságba jártok utána is, akkor talán érdemes, na meg ha van közös gyereketek.

Ha ez nincs akkor te jóban akarsz lenni vele, barátkozni a kapcsolatotok után? Miért nem addig tetted? De ha te jóban akarsz lenni vele, akkor tedd.

Vagy vársz valamit tőle? Újra akarod kezdeni, folytatni? Ki szakított? Mert ha ő, akkor minek kínzod magad.

Ha te, akkor volt okod megszakítani gondolom, és lehet ha jóban maradsz vele, akkor csak arra ösztönzöd, hogy reménykedjen egy újrakezdésben.

Ha esélyt se látsz erre, akkor szerintem nem kellene ezt tenned, de szerintem neked kellene átgondolnod, hogy mit akarsz elérni azzal, hogy jóban vagytok, te ismered a szakítás okát, amiért a kapcsolatotok nem működött, mi nem láthatunk a mélyére, és amúgy is a döntés a tied.

Ha közös gyereketek, családotok, munkahelyetek van, akkor érdemes jóban maradni.

2022. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!