Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Csak kifogásként mondta, hogy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak kifogásként mondta, hogy törvényileg köteles menni az apjához?

Figyelt kérdés
A barátom 17 éves, a szülei elváltak, ő meg megy minden második hétvégén az apjához, szombaton indul reggel és vasárnap este ér haza. Ez azt jelenti, hogy havi két hétvége teljesen off. Azért ez sok. Ebből is csak egyszer lehet együttalvás, mert az egyik hétvégén meg szokott jönni, nekem meg átázós trauma miatt nem jó ha együtt alszom valakivel ilyenkor. Van egy bátyja is, aki szintén szokott az apjához menni, de neki is van barátnője, úgyhogy csak szombat este megy, napközben vele van. Az én barátom meg nem akar velem lenni úgy érzem, mert amikor mondtam neki, hogy találkozzunk többet, vagy legyen legalább hogy egy hétvégét kihagy, akkor azt mondta, hogy ő törvényileg köteles 18 éves koráig menni az apjához. Pedig kétlem hogy egy kihagyás miatt az apja feljelentené az anyját... Hétköznapokon csak heti 2x találkozunk.
nov. 15. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Van olyan apa, aki simán feljelenti az anyát a kihagyott láthatás miatt.
nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ő nem olyan, amúgy se foglalkozik a gyerekeivel amikor átmennek, mindig dolgozik
nov. 15. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Attól még lehet olyan, aki csakazért is szivatni akarja az exét
nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Köteles. Sőt, ha a gyerek nem akar menni, akkor is köteles a szülő biztosítani a láthatást, kvázi kényszeríteni a gyereket, hogy menjen a másik szülőhöz.

És valóban sok szülő ezzel szívatja egymást. Nálunk volt is ismerősi körben ilyen, hogy nem akart menni a gyerek, vagy kevesebb időre ment, és a különélő szülő (apa) feljelentette az anyát. És nem véletlenül nem akart nem menni a gyerek.

nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oh :( Nem gondoltam erre.


Azért volt gyanús mert a többi napon se nagyon akar találkozni velem ez a heti 2 is szerintem az én erőltetésem miatt van

nov. 15. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ettől még lehet, hogy ő kifogásként mondta.

Ha úgy érzed nem akar találkozni, akkor ne erőltesd. Várd meg, amíg ő akarja. Ha nem akarja, akkor meg minek?

nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egykori tanár vagyok, szóval van némi rálátásom ezekre a dolgokra is. Igen, a másik szülőnek joga van a láthatáshoz egészen addig, ameddig a gyermek a 18. életévét be nem tölti. Hiába nem kisgyerek már, a jog ilyen szempontból nem különbözteti meg, hogy 3, vagy 17 éves-e a gyermek. Egyetlen kivétel van, ha nagykorúsítják a gyermeket, ami azonban egy extrémen ritka jelenség. (Akkor szoktak ezzel a lehetőséggel élni, ha a 16. életévét betöltött gyermek apai örömök elé néz, és emiatt gyámhatósági engedéllyel házasodik. Ebben az esetben 16 és 18 év között is már nagykorúnak minősülhet az ember, és ezzel egyidőben a láthatási jog is megszűnik. De azért nem javaslom, hogy ezt az utat válasszátok. ;-) )

Ami pedig a szülői hozzáállást illeti: sajnos sokszor nagyon is komoly okok vezetnek egy váláshoz. Nagyon is gyakori, hogy mire a válásra sor kerül, a viszony úgy elmérgesedik, hogy simán meg is tenné a feljelentést, ha akár csak kicsit is késne a gyermek a láthatásról. Nem azért, mert annyira imádná a gyerekét, hanem azért, hogy betarthasson a volt feleségének.

Viszont az, hogy amikor tudnátok találkozni, akkor sem nagyon akar, ez tényleg aggasztó. Nem mondom 100%-ra, hogy most biztosan nagy gáz van, mert vannak olyanok, akik tényleg kevésbé szociálisak, és igénylik a magányt is, de ha ő alapvetően nem ilyen alkat, akkor ez azért komoly problémákra utalhat. Ezt mindenképp érdemes átbeszélni, és ha lehet, orvosolni.

nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gázos ember az apja? Mert én nem tudom elképzelni azt, hogy egy apa ne engedje el a gyerekét csajozni. Ráadásul közben dolgozik...
nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8. Nem gázos. A másik fia nagykorú ugyan de őt "elengedi". Ja és azért váltak el mert az apja megcsalta az anyját és elhagyta másért. Szóval nem hiszem hogy ő akarna keresztbetenni a volt feleségének.
nov. 15. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!