Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek ha a barátom így...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a barátom így viselkedik?

Figyelt kérdés

O nagyon feltekeny, konkretan mielott osszejottunk egy csomo dolgot kellett megvitatnunk, hogy minden okes legyen, de miota osszejottunk egyszeruen nem bir leszallni a temarol, olyan dolgok miatt vannak hangulatingadozasai, amik meg sem tortentek, csak ,,mi lenne ha’’. Probaltam turni, es vegighallgatni ahogy minden aldott nap vegigmondja hogy o miert szomoru, es elmondtam neki hogy nincs oka aggodni, de mar faradt vagyok ettol, es nyugalmat akarok. Akarhanyszor mondom, hogy bizzon bennem, azt mondja o teljes mertekben megbizik. Tehat akkor tulajdonkeppen mi is a baj?? Nem volt arra pelda, hogy en kihasznaltam volna a bizalmat, ezert sem ertem. Az utobbi 1 hetben nagyon sokat veszekedtunk emiatt, komolyan mondom ez mar nem normalis, es teljesen leepulok tole, stresszelek, belegondolok mennyivel egyszerubb lenne az eletem szinglikent, ugyanakkor viszont szeretem ot, o is szeret engem, ugy banik velem mint egy hercegnovel. De ez…

17/L



febr. 15. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A féltékenység nem csak egymás közti bizalom hiányból ered, hanem önbizalom hiányból is. Állítsd választás elé, hogy vagy összeszedi végre magát, vagy szakítotok. Nem vagy köteles eltűrni a hisztizését, okot sem adsz rá, hogy ezt kapd tőle folyamatosan. A saját lelki sérelmeit, paranoid képzelgéseit tartsa meg magának.
febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, döntés helyzet elé kéne állítanod, hogy vagy álljon le ezzel, vagy vége. Persze ebben is benne van hogy azt mondja hogy leáll de nem tud, de akkor meg utána még egyértelműbb hogy ezt nem tudja elengedni.


Egy kapcsolatnak az lenne a lényege, hogy kölcsönösen "jól jöjjetek ki belőle", támogassátok egymást, és még több erőt tudjatok meríteni a mindennapokba a kapcsolatból, amit Te leírtál az sajnos ennek szinte a teljes ellentettje.


Természetesen érthető ha nehéz ilyen döntés meghozni, próbáld meg mérlegelni hogy mennyit kapsz a kapcsolattól, tényleg jó-e ez Neked összességében.

(Ha szeretnél még részletesebben beszélni még valakivel erről, írj nyugodtan privátot szívesen segítek. 17F)

febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem el múlik idővel, de a sok stressz és veszekedés rá megy az egészségedre, a mentálisra és fizikaira is. Már csak az a kérdés hogy megéri e ilyen fiatalon ennyi energiát áldozni egy fiúra akivel nem is érzed jól magad mert állandóan megy a feszkó
febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni vele, de ha azok hatására sem változik, akkor lehet el kéne gondolkozni ezen a kapcsolaton. Nem véletlenül mondják, hogy a féltékenység tönkretesz mindent.
febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
febr. 16. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges beszélni vele, mert már többször próbáltad. Ha csak fele ilyen stresszes lenne a kapcsolatom, mint a tiéd, én már akkor is leléptem volna. Sajnos az nem megoldás, hogy tűrsz még egy darabig vagy megpróbálod megbeszélni vele ezredik alkalommal is a problémát, tudva, hogy úgysem fog változni semmi. Jelen esetben az sem hosszútávú megoldás, ha kész tények elé állítod a "megváltozol vagy elhagylak" mondattal, mert akkor is csak egy ideig fog teperni és, ha úgy érzi ismét szent a béke, akkor kezdi elölről a féltékenykedést. Én a helyedben minél előbb szakítanék vele.
febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
63%
Nézz utána a bántalmazó típusnak, mert az az ilyen beteges féltékenykedésből születik. Neki önismereti terápiára lenne szüksége, te semmit nem tehetsz érte. Magadért tehetsz azzal, hogy meghúzod a határaid és ahhoz tartod magad. Valószínűleg neked sem egy csúcs az önértékelésed, ha még nem dobtad ki, csak hagyod, hogy fárasszon a narcisztikus, paranoiás, beteg agymenéseivel.
febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni a pontosabban mivel "zaklat" téged.
márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!