Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Igaza van a barátomnak?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Andus1795 kérdése:

Igaza van a barátomnak?

Figyelt kérdés
Nem enged el bulizni a barátom, pedig a 3 hónap alatt (ami óta együtt vagyunk) most mennék először. Mondtam is neki hogy csak a legjobb barátnőmmel, mert amióta vele vagyok őt is elhanyagoltam és csak pár órát szeretnék kérni, hogy kicsit kikapcsolódjak, meg a barátnőmmel jól érezzük magunkat. Azt is mondta hogy megbízik bennem, de mégse enged el...Az a baj hogy túl féltékeny, főleg így hogy távkapcsolatban élünk és csak hétvégente vagyunk együtt. Megértem őt is, mert én se örülnék ha nélkülem bulizna, de ő engem sehova se enged, barátnőkkel se mehetek 1 órára sétálni se, mert "annyira hiányzok neki" hogy csak vele legyek. De akármennyire is szeret, nem sajátíthat ki ennyire mert így nekem is rossz.. és kéri hogy inkább hozzá utazzak ma, és ne menjek holnap a bulira (úgy lett volna hogy ő jön, de sajnos nem tud) így azt hajtogatja hogy ilyen nehéz választanom közte és a buli közt? De nem erről van szó, hanem hogy eddig is 1 szabadságot kaptam, és most elég lett, csak egyszer hagy menjek el a barátnőimmel jól érezni magam. Ha meg a bulit lemondom, a barátnőmet bántom meg.. Mit tegyek? Kihagyjam a bulit és ma hozzá utazzak?
2015. dec. 18. 11:27
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amúgy ő 17, én 20 éves vagyok.
2015. dec. 18. 11:28
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

20 éves NŐKÉNT mi a fenét akarsz egy 17 éves GYEREKTŐL?


Nem érett meg a kapcsolatra, ez már csak a fenti szituból is látszik. Legyen már tartásod, büszkeséged, nő vagy, nem kiscica, akit be lehet zárni a lakásba.

2015. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

"20 éves NŐKÉNT mi a fenét akarsz egy 17 éves GYEREKTŐL? "


Azért még ő sem nő. :) Majd később rá fogsz jönni.

2015. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"20 éves NŐKÉNT mi a fenét akarsz egy 17 éves GYEREKTŐL?"


Érdekes, mikor a 20 éves FÉRFI jön össze a 17 éves GYEREKKEL, az a legtöbb ember szerint rendben van.


Léteznek érett 17 évesek is amúgy. De a kérdező barátja valóban nem az.

2015. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

az én barátom is ilyen volt a kezdetekben. aztán sikerült vele megértetnem,hogy oké, együtt vagyunk, szeretjük egymást, együtt képzeljük el a jövőt, pont ezért komolyan azt hiszi,hogy akkor mostmár nem is lesznek barátaim? egy jó kapcsolat nem megfojt, hanem éppen hogy jobban ki tudsz teljesedni.

szóval az én barátom végül megértette,hogy nekem van igazam. néha ő is megy el a haverjaival szórakozni néha én is elmegyek barátokkal. hagyunk egymásnak szabadságot. bízunk egymásban. persze nekem se volt az elején könnyű,amikor tudtam,hogy most odavan haverokkal. de aztán elfogadtam, ő is ha én megyek. szerintem ezt próbáld megértetni vele. ha nem megy,akkor szerintem kár mellette maradnod. mert 3 hónap után, ráadásul 17 évesen már ezt csinálja, így kordában akar tartani. mi lesz később?

szóval beszéld meg vele. mert ez kicsit durva,hogy ti nem találkoztok egész héten és akkor már ülj is otthon a szobádban egyedül. mert mi van akkor ha kicsit találkozol a barátnőddel, vásárolto vagy isztok egy kávét? fél hogy közben ráugrasz valami férfi péniszére? nem értem az ilyen fokú féltést.

az én barátom csak szórakozni nem akar elengedni kezdetekben. de egy szót se szólt ha csak sétálni mentem a barátnőkkel.

2015. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 3-as, köszönöm a bókot, rég elmúltam 20 éves, és én határozottan nő voltam abban a korban. A nőiség is változik a korral, de azért hadd nevezzek már nőnek egy 20 évest... :)


Közhely, de nem alaptalan, hogy a lányok gyorsabban érnek, mint a fiúk. Én ennyi idősen a korombeliekkel nem találtam meg úgy a közös hangot (ismerkedésről, párkeresésről beszélek), mint a pár évvel idősebbekkel. Ezért szembetűnőbb, ha a lány választ 3 évvel fiatalabb párt, mint fordítva.


És természetesen egy 17 éves is lehet komoly a korához képest (van is egy ilyen fiam), de a kérdésben szereplő fiú valóban gyerek.

2015. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5# vagyok

még annyit,hogy most látom, hétvégente találkoztok, 3 hónapja. azaz még kb alig ismeritek egymást de már veszi a bátorságot hogy kisajátítson. meg gondolom neki nincsenek barátai így nem érinti , úgy se menne sehova. de neked vannak,aztán meg akarja tiltani.

szerintem menj el ma bulizni!

és legközelebb ha találkoztok beszéld meg vele,hogy neked ez így nem pálya hogy ennyire le akar korlátozni. vagy alkalmazkodjon, vagy viszlát.

lehet ez így erős, de amit ő csinál is az.

visszagondolva az én barátom közel sem csinálta ezt anno. de azóta már eltelt 2 év és megoldottuk.

szóval ha partner benne meg tudjátok beszélni.

DE most vagy fiatal, mikor menj bulizni ha nem most? ha nem tetszik neki, menjen ő is.

2015. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Nincs igaza. Basáskodni próbáló kisgyerek. Persze, ha neked megfelel, ettől eltekintve normális csak nyugodtan. Pár év korkülönbség nem gáz egyik oldalról sem. Mondjuk igaz, hogy minél idősebbek vagytok, annál kevésbé számít, de ha ezt dobta a gép... :)

Beszéld meg vele, hogy ez így nem működik. Lehet helyedben elgondolkoznék rajta, hogy nem azért gondolkozik-e így, mert pontosan ő az, aki megcsal és ezért nem akarja, mert feltételezi (magából indul ki), hogy te is ezt tennéd.

Menj el a buliba. Nagyobb az esélye, hogy különváltok a sráccal, mint annak, hogy jó barátokat találsz, ha barátnődet megsérted és eltávolodtok.

2015. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Közhely, de nem alaptalan, hogy a lányok gyorsabban érnek, mint a fiúk. Én ennyi idősen a korombeliekkel nem találtam meg úgy a közös hangot (ismerkedésről, párkeresésről beszélek), mint a pár évvel idősebbekkel. Ezért szembetűnőbb, ha a lány választ 3 évvel fiatalabb párt, mint fordítva."


Az érettség nem nemfüggő, hanem személyfüggő.

Sok 17 éves körüli embert ismerek, mind a fiúk, mind a lányok nagy része éretlen. Persze néhány kivétel mindkét nemnél található.

Amúgy 16-17 éves fiúként én se találtam meg a legtöbb korombelivel a hangot, úgyhogy ez nem csak egy lánnyal fordulhat elő.

2015. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igazából mindig ha itt van egyik barátnőm, vagy én vagyok valakinél, akkor mindig olyanokat irkál hogy "remélem jól érzitek magatokat" meg "ne is törődjek vele hogy neki milyen rossz most" (persze ezeket mind ironikusan. Én megértem hogy féltékeny és rossz hogy nem lehetünk együtt, de ne rontsa el az én kedvem is. Meg mindig azzal jön, hogy ő sem megy nélkülem sehova és hogy akkor biztos nem is szeretem és a bulit választanám helyette..De mondtam is neki hogy így is nehéz kibírni hogy csak hetente találkozunk, de tegyük még nehezebbé ezekkel a vitákkal, mert általában ezen szoktunk veszekedni hogy én a barátokkal is szeretnék lenni, de " nem lehet" mert neki ez mennyire rossz..
2015. dec. 18. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!