Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Önbizalomhiány ellen, párkapcs...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önbizalomhiány ellen, párkapcsolat javítására?

Figyelt kérdés

Párom szerint a legszebb , leg stb vagyok (számára!). Én ezt tudomásul veszem, mégis van néhány téveszmém... ha látunk utcán embereket, filmben, bárhol, feszt az ugrik be, hogy biztosan páromnak ő jobban tetszik/tetszene...


És ez önbizalomhiány miatt van, és tudom, h párkapcsolatok, és minden más rombolója ez.


Valakinek esetleg tapasztalata, tanácsa van ezt legyőzni?


Párommal számtalanszor megbeszéltük, de mindig feltör, és én ezt KOMOLYAn gondolom, pontosabban érzem, hogy nem vagyok elég... pedig tudom, h akkor nem lenne velem.


17 L



2017. jan. 10. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is erre nincs konkrét recept. Az önbizalmat egy élethosszig lehet építeni, ápolgatni, stb. Viszont neked valóban ezt kell építened. Önbizalom építése, egyszerűen annyit tesz, hogy elfogadod saját magad. Mindent amit teszel, mondasz, gondolsz. Még ha az emberek 99%-a szerint hülyeség is amit teszel, a lényeg hogy te fogadd el. Ha fura az embereknek, még akkor is tudsz belőle poént csinálni akár, csak hogy nekik is jobban essen. A lényeg, hogy fogadd el magad olyannak amilyen, és értékeld. Vedd észre a jó dolgokat, ne csak a rossz dolgokat, de a rosszakat is fogadd el. Valahogy így "huh hát ez én vagyok, de így is értékes vagyok". Ha elfogadtad azt aki vagy, akkor focuszálj a pozitív dolgokra, és a negatívakat meg próbáld megváltoztatni olyanra ami neked szimpatikusabb. Viszont változni nem lehet úgy, hogy le nem zártad magát a problémát. Fogadd el a negatívumokat magaddal kapcsolatban, és utána próbáld átírni valami pozitívummá. Nem tudom mennyire érthető, de így működik. Rendszeres gyakorlást igényel, fejben agyalást stb. Nekem így sikerült, és így sikerül is még a továbbiakban is.:) De hamar rájössz hogy ez nem egy rossz dolog az önbizalomépítés:D
2017. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5x írtam le ugyanazt, de legalább így teljesen világos lesz :D
2017. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1-essel teljesen egyetértek. Plusz, Brian Tracy azt ajánlja ha nincs rendben az önbecsülésed és nem szereted eléggé magadat, akkor állj a tükör elé és teljes beleéléssel mondogasd magadnak, hogy "Szeretem magam! Szeretem magam!" Próbáld ki, majd nézd meg mennyivel jobb kedved lesz utána.. ;)
2017. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2017. jan. 10. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!