Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

4 hónapja összejöttem a legjobb barátommal, én is fiú vagyok. A kapcsolatunk titkos, csak az én szüleim tudnak róla. Ő az anyjával, a nevelőapjával és a mostohabátyjával él, akikről eddig is tudtuk, hogy nem bírják a melegeket. Az elmúlt hónapokban minden rendben volt és nagyon boldogok voltunk (mindkettőnknek ez az első kapcsolata), tegnap viszont a barátom órákig sírt, miután átjött hozzám. Kiderült, hogy a mostohaapja olvasott valami hülye cikket Trumpról és teljes szónoklatot tartott arról, hogyan kéne a Dunába lőni az összes "elfajzottat", persze az anyja és a bátyja csak bólogattak. Most a barátom nagyon fél, úgy általánosan is, meg attól is, hogy kiderül mi van köztünk. Nem akarom, hogy ezért szenvedjen, azt pedig végképp nem, hogy emiatt szakítsunk. Mit tegyek? Tudnátok tanácsot adni? Esetleg volt valaki hasonló helyzetben?

A barátom 16, én 17F



2017. jan. 23. 01:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Én hetero nő vagyok és a gyerekeim lehetnétek, de a legépeszűbb tanácsom az, hogy SEMMIKÉPPEN se mondj el otthon SOHA, hogy mi újság van. Sajnos az ő otthoni légköre nem teszi lehetővé, hogy ez bármikor is felszínre kerüljön. Nagyon korlátoltakkal van körülvéve sajnos... Ez őt elhiszem, hogy bántja, hogy olyanokban kellett csalódnia és mindezt végighallgatnia, akik felnevelték, akik a családot jelentik számára.

DE... soha ne mondja el, mert ebből rettenetesen nagy galibák lesznek, és szerintem ki is fogják tagadni.


Tartsa fenn a látszatot, hogy néha-néha beállít egy lánnyal ha már nagyon nyúzzák, vagy mesél inkább róla egy-két mondatot (nem most, hanem amikor már nagyon csesztetik), de erről soha nem szabad tudniuk véleményem szerint.


Vagy... ha már elég érett lesz hozzá a barátod, mondjuk úgy 20 év múlva, hogy abszolút nem érdekli az sem, ha a családja kitagadja, akkor elmondhatja..

De talán addigra maguktól is rájönnek.


Szóval ne, mert neki ott nagyon rossz lesz, és a kapcsolatotok is rámehet.


Inkább sírjon és panaszkodja ki magát neked, de ne szólja el magát otthon. Szerintem.


Ha így lesz, nem lesz otthon gond.


Aztán amikor elköltözik pár év múlva, már neki is sokkal egyszerűbb és könnyebb lesz az élete. Távolról pedig mindenki úgy él, ahogy akar..

2017. jan. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az biztos, hogy nem fogjuk elmondani. Viszont nagyon remélem, hogy nem is fognak rájönni, mert azóta még mesélt egy pár dolgot, amiről eddig nem tudtam, és így jobban megértem, hogy miért borult ki annyira. A sírás eléggé megijesztett.

Egyébként érthető, hogy a sok titkolózás meg rejtőzködés nagyon megviseli az embert, főleg ha közben állandóan hallgatnia kell a sok sz*rt otthon.

A kamu barátnő dolog nem tudom mennyire menne... Remélhetőleg nem kell tesztelnünk.

Érettségi után biztosan el fog költözni, valahogy meg fogjuk oldani.

2017. jan. 23. 13:12
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak rájönni, hacsak nem hagy szem előtt bizonyítékot. Például a kettőtök közt valamilyen beszélgetést (Facebook chat, SMS, ilyesmi) amiből kiderülhetne, hogy több van köztetek, mint barátság. A biztonsága érdekében ajánlom, hogy ha van valami ilyesmi, akkor azt még most törölje ki, és inkább ne is írjatok egymásnak ilyet, mert azt bármikor megláthatják. Meg nyilván ha a neten néz meleg tartalmakat a barátod, akkor arra is figyeljen, hogy az soha ne legyen elmentve a böngészési előzmények közé. Ezekkel lehet a legegyszerűbben lebukni.

Gondolom nem szoktatok az utcán kézen fogva sétálni, csókolózni vagy ilyesmi, tehát arra nem sok esély van, hogy kompromittáló helyzetben lássanak meg titeket.

2017. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon jó javaslat! Ellenőrizni fogjuk, hogy van-e bármi ilyen. (Nem hiszem, de nem is jutott eszembe ezelőtt megnézni...)
2017. jan. 23. 19:09
 5/27 anonim válasza:
100%
Az én családom megértette a dolgot, nem könnyen de elfogadták, már a barátom rendszeresen átjön ide, sőt még azt is mondták, hogy itt is lakhat. Pedig nálunk is hangoztak el ilyenek, hogy h*lye b... ikstb, de nálunk mondjuk egyáltalán nem gyakran, és peldaul a tesóm megértő ezzel kapcsolatban, neki egyik legjobb barátja is meleg, neki nem okozott meglepetést. Én a munkahelyemen titkolom, mert ott rendazeresen napi szinten hallok ilyeneket, hogy dögölj*ön meg az osszes meg felakasztanák meg minden... ilyen közegben nem mondom el ott senkinek. Csak az a vicc ha nem mondod el és kiderul akkor g**ivagy mert hazudtál évekig, ha elmondod akkor meg feltunoskodo b...vagy... sehogy se lehet belole jol kijonni. De mar lepereg rolam...
2017. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Miért is mondanád el a munkahelyeden. Nem tartozik oda. Én sem mondogatom, hogy hetero vagyok :) Munkahelyen is csak akkor derülne ki, ha onnan választanál valakit. Különben szerintem soha.
2017. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg a francos facebook. Azt kifelejtettem :) De mondjuk ez amúgy is evidens, hogy én sem tennék fel olyan képet, ahol ölelkezünk a párommal, vagy hasonló. Nem tartozik az senkire, hogy kivel és mikor vagyok.
2017. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#5 ez a munkahelyi helyzet nem túl biztató :(

Szerencsére az én szüleim totál megértőek, örülnek, hogy találtam valakit.


#7 olyan képet mi sem rakunk ki, ami felfed. De mivel már régebb óta barátok vagyunk, baráti jellegűek vannak kint. Szerencsére olyanokból senki sem gyanakodna, főleg, hogy általában mások is vannak rajtuk. A chattel lehetett volna gond, de már töröltünk minden kompromittálót.


Köszönöm a kommenteket!

2017. jan. 23. 22:32
 9/27 anonim válasza:

Ez nem arról szól, hogy elszeretném mondani a munkahelen, én pont, hogy nem szeretném munkahelyen elmondani, de elég zavaró hogy megkerdezik mit csinaltam stb és nem mondhatom el az igazat hanem mindig hazudnom kell... Ráadásul, oké nem mondják el, hogy heterók de attól folyton beszélnek a nőkről meg hogy mit csinaltak a parjukkal, és jólesne ha én is elmesélhetném ezeket a sztorikat, de nekem mindig azt kell mondanom hogy haverokkal megyek ide oda... a másik meg ha kerdezgetik mivan a csajokkal, akkor is folyton hazudnom kell, nem akarok hazudni de belevagyok kényszerítve. Ezért lenne sokkal de sokkal könmyebb ha tudnák rólam, nem kéne folyton agyalnom, hogy már megint mit kell mondanom hogy ne legyek gyanus.

5ös voltam.

2017. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Hát akkor választhatsz a két lehetőség közül, hogy melyiket akarod :) Vagy ez, vagy pedig lehet, hogy örökre meg leszel bélyegezve sajnos, és te leszel a "vicc téma". Nem tudom akarod-e ezt kockáztatni, nem tudom? Én lehet, hogy inkább a nyugodtabb életet választanám..

Aztán, hogy munkahelyen kívül milyen életet élek, kutyát nem érdekel. Ők nem lennének ott velem :)

2017. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!