Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ti kinek mondanátok el h a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kinek mondanátok el h a saját nemetekhez vonzódtok?

Figyelt kérdés
És hogyan mondanátok el? Pl: ha van egy 15 éves fiú, van barátnője "álcaként" de közbe tudja hogy a fiúkat szereti. Ti mit tennétek?
2018. márc. 25. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek elmondani bárkinek is? Ez nem olyan dolog ami az adott partnereden és rajtad kívül bárkit is érintene.
2018. márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

15 évesen minek álca? xD ha nincs barátnőd 15 évesen az még teljesen normális...

Érzem ahogy az agysejtjeim pusztulnak egyessével miközben a gyk kérdéseit olvasom :'(

18F

2018. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én csak egy példát írtam
2018. márc. 25. 16:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Már itt az elején leszögezném, hogy nem vagyok meleg, csak megpróbálom beleképzelni magamat egy ilyen helyzetbe, mert segíteni szeretnék.


Ha úgy gondolod, hogy jól reagálnának rá, akkor érdemes elmondani a szüleidnek, esetleg a legjobb barátodnak (barátaidnak). Viszont ha bármelyikük is homofób és/vagy rosszul reagálna rá, akkor nem kell erőltetni, mert az ronthat a barátságon, vagy a kapcsolaton a szülőkkel. Több embernek meg nem igazán éri meg elmondani, amilyen a mai társadalom, nem jó ötlet világgá kürtölni.

Egyébként szerintem elkerülhetetlen, hogy a szüleid megtudják előbb vagy utóbb, legkésőbb akkor amikor bemutatod nekik a barátodat...


Az pedig, hogy hogyan mondd el, elég nehéz és sok mindentől függő dolog - függ attól aki Te vagy, hogy hogy tudod elmondani, a körülményektől, és akinek mondod. Például a barátaidnak egyszerűbb, mondod nekik hogy van valami fontos amit el akarsz mondani, és elmondod. Ilyenkor viszont azt is fontos lehet megemlíteni nekik, hogy nem fogsz rájuk hajtani, mert ez okozhat egy barátság esetében gondot, főleg fiúknál szerintem. Inkább "lelkileg" lehet nehéz, félve attól, hogy nem lesz ugyanaz a barátságotok, esetleg máshogy néznek majd Rád ezután, vagy hasonló. De szerintem Te is érzed, hogy mikor stabil annyira egy barátság, hogy ez ne jelentsen gondot.

A szülők már más tészta, mert sok szülő nem reagál túl jól, ha a gyerekének a másságáról van szó. Ez persze nem jelenti azt, hogy a Te esetedben is így lesz, hiszen minden szülő más: vannak elfogadók és kevésbé elfogadók. Ha szerinted a Te szüleid az utóbbi, akkor érdemes előre kigondolni, hogy mit fogsz mondani, hogyan vezeted fel stb, meg hogy mi olyat tudsz mondani, aminek segítségével könnyebben el tudnak majd fogadni. Ha úgy érzed, akkor elmondhatod nekik egyszerre is, mármint hogy leülsz velük a nappaliban, mindkettőjükkel, és megmondod nekik. De ha félsz az egyik szülőtől (vagy akár csak a véleményétől), akkor először mondd el a másiknak.


Egyébként ezt fontos tudni: a szexualitás, hogy kikhez vonzódsz, sokáig alakul. Az embereknek általában 17-18 éves korukban alakul ki a kép a saját nemi irányultságáról, de lehet, hogy még ennél is később lesz teljesen biztos valaki abban, hogy kikhez vonzódik. Ezzel semmi baj nincsen, mint ahogy azzal sem, ha valaki már 15 évesen tudja biztosan, hogy "más mint a többiek". Igazából csak annyit akarok ezzel mondani, természetesen mindenféle bántás nélkül, hogy érdemes várni, mondjuk 16-17 éves korodig a nagy bejelentéssel. Szerintem ennyi idősen már nem kaphatod meg azt, hogy "nem tudsz semmit mert túl fiatal vagy", vagy egyéb megjegyzéseket.


Remélem tudtam segíteni, és ha gondolod, írj nyugodtan! :)

18/L

2018. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!