Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért képzelek be olyan...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért képzelek be olyan dolgokat amik nem fognak megtörténni?

Figyelt kérdés

Akárhányszor tetszik egy fiú mindig előre elképzelem, hogy majd miket fogunk írni, meg ha ő "ezt" írja, akkor én arra, majd hogy fogok válaszolni. De szó sincs arról, hogy valaha olyanokat írna amiket én elképzelek. Mindig elképzelem a romantikus üzeneteinket, hogy majd miket fogunk írni egymásnak vagy miket írnánk egymásnak, úgy, hogy tudom, hogy az nem fog megtörténni. Még ha össze is jönnénk, akkor sem írnánk azokat a dolgokat amiket én eltervezek magamban, mert nem mindenre úgy reagálna ahogy előttem van, hisz nem gondolatolvasó, hogy tudja, hogy mit várok el tőle, hogy mit írjon.

Na mindegy, nem is fogunk összejönni, ilyenről szó sincs. De miért van az, hogy olyan dolgokat képzelek el, hogy mi lenne ha megtörténnének, amikről én is tudom, hogy soha nem fognak megtörténni? És mit tegyek, hogy ne gondolkodjak ilyeneken, amiknek nincs valóságalapjuk?



2021. máj. 5. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezzel nem vagy egyedül, szerintem mindenki elképzeli magát ebben-abban a helyzetben. Én is mindig előre tudtam mit írjak a nőnek (ez nem azt jelenti,hogy jót is írtam)...de valami elképzelésnek kell lennie.

Szóval szerintem ebben semmi furcsa nincs...

2021. máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vágyvezérelt gondolkodás
2021. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1, nem az a baj, hogy nem tudom, hogy mit írjak, mindig tudom, hogy mit írjak, az a baj, hogy már azt is előre elképzelem, hogy mit várok a sráctól erre válasznak, tehát már lejátszódik az agyamba, hogy "jajj, de jó lenne ha ezt válaszolná", meg már lejátszódott a fejembe az egész sztori, hogy hogy lenne a legromantikusabb, ha összejönnénk, meg milyen módon szeretnék vele összejönni. Tehát így előre elterveztem mindent, még azt is, hogy ő mikor mit írjon, mert arra én meg tudnám írni ezt, mire ő...stb.

És olyan jó érzéssel tölt el, ha erre gondolok, hogy milyen jó lenne, ha ez tényleg megtörténne, de tudom, hogy nem fog, már csak azért se, mert nem lát a fejembe, hogy én minek örülnék, ha mit írna, szóval még ha lenne is köztünk valami, nem úgy jöhetnék vele össze, ahogy akarok, mert nem lát a fejembe, hogy én mire vágyom, pontosan milyen szavakra.


És amikor feleszmélek akkor meg elszomorodom, hogy hiába álmodozom itt, úgyse fog ez így ebben a formában megtörténni soha, és olyankor mindig olyan rossz érzés. Ezért szeretnék leszokni, és inkább a reális határok között maradni, de mindig előjönnek ezek a gondolatok.

2021. máj. 5. 22:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem képzeli hogy ez is a valóság vagy hogy azért mert erre gondol, valósággá válik. Ez csak fantáziálás, vágyakozás, talán egy kicsi szeretetre/romantikára éhezés; tudod hogy nem fog megtörténni, de szeretnéd ha úgy lenne, főleg mert még nem éltél át ilyet.


Mindenki gondol ilyenekre.

2021. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ez ellen lehet valamit tenni, hogy ne fantáziáljak ilyeneken, és ne is jöjjenek elő ezek a gondolatok?
2021. máj. 5. 23:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ilyet. Ezzel az a baj, ha azember nem azt várja amit elképzel. Ilyenkor a saját elképzeléseit kell lerombolnia, és gyakran hibáztatja a másikat vagy magát, holott nem is kéne senkit sem. Próbáld meg belül megtaláni magadat, miért vágysz ennyire azokra a dolgokra amiket szeretnél hogy írjanak neked. És szerinem ki lehet ezt küszöbölni. Ne kezdj el elképzelni ilyen dolgokat, ne mindig a legjobbra gondolj. Annak ellenére hogy optimista felfogású vagyok, szerintem ilyen esetekben könnyen megkímélheted magad a szívfájdalmaktól, ha már eleve nem kezdesz el képzelődni ilyen dolgokról, persze nehéz megállni, de nem lehetetlen. A valós információkra építsd ilyenkor a képzeleted, és képzeld el a legrosszabbat és a legjobbat is, de ne merülj bele egyikbe sem, különben a saját elképzeléseidbe fogsz fejest ugrani, mint egy fagyott tóba. :D
2021. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6, köszönöm, megpróbálom nem bele élni magam ezekbe. :) Én sem akarok pofára esni :D
2021. máj. 6. 19:28
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Perszee, ha az ember tudja, kímélnie kell magát azért. :D

De ez az Én szemszögem, nyilván Te máshogy látod, de hogyha tudsz levonni belőle olyan dolgot ami hasznos lehet számodra, annak örülök.

2021. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!