Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mi tévő legyek,ti mit csinálná...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tévő legyek,ti mit csinálnátok a helyemben, milyen tanácsokat adnátok nekem?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, és van egy szintén 18 éves lány (nevezzük az egyszerűség kedvéért Vilmának, bár nem ez a valódi neve), aki tetszik nekem.


Osztálytársak vagyunk, végzősök. 9. osztály óta ismerem, és mivel viszonylag (eléggé) közvetlen vagyok az emberekkel (fiúkkal és lányokkal egyaránt) össze is barátkoztunk. Nem olyan tipikus legjobb/legbizalmasabb barátok, de eltudtunk beszélgetni, nevetgélni, mémeket nézegetni, stb.


Nekem. 9.óta egy másik lány tetszett (szintén osztálytárs), akit ma is szépnek tartok, de már akkor is úgymond csak a külseje jött be. Bellülről nagyon más világ vagyunk, ő újgazdag, bulizós-ivós, és egyetemeistákkal jön össze. Nyáron egyik barátom összejött egy 3.lánnyal,aki azt tanácsolta, hogy adjam fel, mert felesleges, inkább keressek egy másik lányt.


Nyáron párszor bulikon és egy osztálykiránduláson találkoztunk Vilmával, akkor kissé megtetszett, de elsősorban barátként tekintettem rá. Mikor elkezdődött az iskola, egy kissé zűrösebb srác rápróbált mászni Vilmára (eléggé egyértelműen, amúgy a srác kb. senkivel nem kezdeményez beszélgetést) és életemben ekkor éreztem hatalmas féltékenységet. Azóta szerelmes vagyok belé, és folyton rá gondolok (tudom, hirtelen fellángolásnak tűnik, de az egyszerűség kedvéért rövidítettem, illetve több hónap multak el, mégis így érzek iránta).


Tudni kell rólam, hogy nincs nagy tapasztalatom a nők terén, eddig nem volt semmilyen kapcsolatom, de meg randi/csók sem. Egyesek szerint férfiasan jó képű vagyok, magas (190 cm+), vicces (~), és okosnak tartom magamat (bizonyos tantárgyokból). Negatívum, hogy neha sokat pofázok értelmetlen dolgokról, gyerekes vagyok és a humorom nagyon sötét/gore. Eddig, akik tetszettek hölgyek (számszerint vele együtt 4,2 általánosban, 2 gimnáziumban), szinte csak a külsőjük jött be, de nála a belseje is megfogott. Eltudunk beszélgetni, és ha nem is tetszik neki a humorom,de legalább elviseli (ami nekem sokat jelent). Nem dohányzik, nem iszik folyton, nem káromkodik, sokat tanul, gyönyörű szemei és mosolya van. A nyaka pedig leírhatatlanul szép.


Mivel nem éreztem őt annyira távol magamtól, ezért elhatároztam, hogy (életemben először) kezdeményezek, persze csak visszafogottan. Először szinte mindig csak őt néztem iskolákban órákon mosolyogva, iletve szünetekben gyakran voltam ahol ült, próbáltam beszélgetni vele (többnyire sikeresen), kínáltam pl. kajával, vagyis olyan dolgok, amiket más barátommal is csinálok/csinálnék, csak gyakrabban. Később elkezdtem dícsérni őt is, a gyönyörű kék szemeit, tejfehér mosolyát, illetve jobban összebarátkozni a barátnőivel is. Egy ideig szép és jól is ment, de 3 kisebb-nagyobb dolog is történt, ami meghátráltatott.


Az első, egy közös barát/osztálytárs szülinapja volt, amikor úgy éreztem kissé távol akar tőlem lenni, pl. nem ült mellém, ha arrébb is ültem, mindig úgy intézte, hogy ne melette üljek közvetlen. Másodjára (ami talán a legkonkrétabb volt) meghívtam egy 2 hétre kezdődő iskolai bálra. Konkrétan sosem mondta, hogy elmegy, de az idő előrehaladtával egyre inkább úgy tünt, hogy igen, illetve először eddig elkezdett ő kezdeményezni, odajönni hozzám, beszélgetni velem, kikisérni a buszmegállóba. Aztán a bál napján elakartam hívni kajálni, amire azt mondta nem megy, de még a bálra sem (bár azt mondta, ha akarok, nyugodtan maradjak ott velük, de én összetörtségemben és kétségbeesettségemben nem mertem/akartam). Utánna hétvégén szüleim támogatásával úgy íteltem, hogy nem engem, hanem a helyzetet ítélte el (a szülei nagyon vallásosak és szigorúak, a lányukat orvosnak szeretnék, de ő ezt annyira nem akarja),és hogy próbálkozzak még, ne adjam fel. Ezért nem is voltam vele ellenszenves, sőt, kifejezetten kedves, bár megpróbáltam kevésbé nyomulós lenni. Egy nap azoban felajánlottam, hogy hazaviszem (nekem van jogsim, neki még nincs) de ő határozottan visszautasította az ajánlatot, illetve aztis, hogy kettesben kimenjünk levegőzni. Aztán egy elég átlátszó indokal lerázott, és szó szerint aut mondta, hogy nyugodtan menjek haza (mondjuk tény, hogy eléggé nyomultam, vagy 6x megkéredeztem, hogy biztos hogy ne vigyem-e haza, btw. korábban már vittem haza). Én ezt elég szarul vettem, utánna pár napig annyira nem is kerestem a társaságát (csak köszöntem), ami biztos feltünt neki, mert kb. mindenkinek keresem a társaságát + neki eddig kiváltképp. Aztán igazából ő kezdeményezett azzal, hogy elkezdett velem beszélgezni, de ezt én csak annak vettem, hogy nem akarja a barátságunkat tönkretenni illetve megbántani engem.


Most jelenleg itt tartunk. Semmi kép nem akarom elsietni, mivel szerintem eddig a legnyagyobb hibám az volt, hogy néga túl nyomulós voltam, néha nagyon nem, illetve hogy iskolában vele nem tudok olyan kötetlen lenni mint más lányokkal, ha csak rá gondolok, szúr/nyom a gyomrom, és iskolán kívül nem nagyon tudtam másról vele beszélni, ezért szerintem a szemében egyszerű lehetek mint a faék (legalább is az érzelmi intelligenciám). Emelett további bonyolító tényező, hogy egyik nagyon régi barátomnak (nevezzük Kálmánnak) is tetszik már régebb óta, mondjuk neki plátói volt/az, sose mert lépni, + Vilma mondta, hogy neki nem tetszik (ezt több forrásból is tudom pl. hogy nyáron részegen ráírt Vilmára, de Kálmán nem tudja, hogy nála kizárt, ill. azt sem tudja, hogy nekem is tetszik Vilma). A legjobb lenne szerintem konkrétan beszélni vele erről, mert akkor legalább a barátságunk túléli (és tényleg rég óta vagyunk jó barátok), de akkor 1, végleg le kellene arról tennem, hogy összejöjjek vele, 2, megvan az esélye, hogy tovább adja, kicikiznek, pletykálnak rólam, vagy esetleg elmondja Kálmánnak (bár ettől annyira nem félnék, mert tényleg normális lány, biztos nem tenne ilyet) 3, nincs is sajnos nagyon időm/esélyem arra, hogy kettesben erről (vagy bármi másról) beszelgessünk, iskolában sokan vannak, amúgy meg nem nagyon van időm/merszem leszólítani, tekinvte hogy egyszer visszautasított. Remélem a (közel)jövőben megoldódik, mert tenyleg nem szeretném a barátságunkat elrontani (pl. anno meghívott a szülinapi bulijára nyáron, ami azért is jól esett, mert rajtam kívül még csak 2 csávót hívott meg, és sok csajt), de én nem tudom, hogy tudnék-e rá már csak barátként tekinteni. Mondták, hogy próbáljam meg elfelejteni őt, de nem megy, szerelmes vagyok belé. Mondták, hogy kerüljem a társaságát és könnyebb lesz, de nem akarom ezzel megbántani őt:c. Sose gondoltam azt, hogy ő szerelmes lenne belém, csak azt, hogy esetleg (ha egy kicsit is, de) tetszem neki, és van esélyem nála. Most viszont nem tudom.mit gondoljak...


Röviden: Van egy csaj, aki régóta barátom, de nyáron megtetszett nekem. Sajnos az ismerkedés eléggé kétesen alakult + más embernek is tetszik. Nem tudom, mi tévő legyek.


UI.: Bocs, ha túl hosszú lett, illetve a helyesírási hibákért.



2022. okt. 16. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de nem ezt a könyvet akarom elolvasni ma, amit te írtál.


Az első bekezdés alapján már szánalmasnak találom egy picit, hogy képtelen vagy a mesterségesen alkotott kényszerközösséged (osztály) tucat nőnemű tagján kívül máshol ismerkedni, amikor szóbajöhetne kb. 250.000 lány még demográfiai adatok alapján. Komolyan ennyire nem megy a kilépés a buborékból? Én inkább ezen kattognék a helyedben.


Egyébként házi nyúlra nem lövünk, cringe és az esetek 90%ában roppant kellemetlen. Főleg ha ennyire tapasztalatlan vagy, biztos azokkal kell próbálkozni akik utána a pofádat látják nyelvtan felelés közben égni? Nagyon ritkán vezet jóra, és az is mindenki másnak kellemetlen, szóval inkább ne.


Harmadrészt a 18 éves lányok nagy részének nem a büdös tinik kellenek, ostromolva vannak száz fronton helyes, egzisztenciával, tapasztalattal rendelkező huszon és harmincéves férfiak által, akiken keresztül megnyílik a világ. Még 30 felett is több végzős gimis bugyit marcangoltam le, mint amennyit publikusan fel mernék vállalni. A fiatalság a nyitásról, tapasztalatokról szól, nem arról hogy a padtársadnál leragadsz, meg gerjeszted magad körül az indokolatlan drámát, feszkót, idióta belemegyarázásokat, görcsölést, amiről ez a poszt is szól. Kicsit nézd meg a helyzetet külső szemmel, és rájössz mennyire fullasztó.

2022. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha nem akarod elolvasni/erre sem veszed a fáradtságot, akkor egyáltalán minek írtál (,amúgy is, a GYK-n szinte mindenki mindig azért panaszkodik, mert nem elég az információ, ennyiből nem lehet megtudni. Írtam a végére egy rövidített verziót, ha megfogott, akkor kezdheted a főszöveget olvasni)? Mert ahogy elolvastam a hozzászólásodat, támogatni nem nagyon támogatsz, megérteni sem, illetve amit adsz, az alapból elég (már megbocsás, de) szar tanácsok. Egy kisvárosban élek, pár ezer fővel, de már egyből általánosítasz, hogy milyen szerencsétlen vagyok, hogy iskolán kívül nem találok senkit. Elismerem, nem én vagyok a partyk középpontja, de ha hívnak valahova, van valamilyen rendezvény mindig elmegyek, próbálok extrovertáltabb lenni. Ezeken a helyeken pedig általában nem olyan lányok vannak, akiket ismerek/összejönnék velük (ezt nem csak ránézésre mondom, beszélgetek velük előtte).


A házinyúlra nem lövünk egy hülye mondás, kb. annyi értelme van, mint hogy a nőnek a konyhában van a helye. Persze, egy ideig mindenképp kínos lesz vele, de két érett ember megtudja beszélni a problémáit.


Harmadrészt azért, mert te egy büdös suttyó tahó vagy, aki ismeretlenül leszól másokat, és magát azon vígasztalja, hogy ő 30 felett hány 18 évest kihasznált (amit inkább szégyenltesnek neveznék, hogy ahelyett, hogy komoly kapcsolatot keresnél és már a családalapításon gondolkoznál nincs jobb dolgod mint jogilag nagykorú, de szellemileg érettlen lányokat kihasználni) nem tartok sokra (tekintve hogy ezek alapján nagyon mások vagyunk). Mellesleg ahogy pont írtam, aki korábban tetszett, pont az volt a baj, hogy olyan fajta lány, akit te is feljebb megfogalmaztál. Ő, aki jelenleg tetszik, nem. Nem volt még barátja, és kötve hiszem, hogy egy magadfajta partyállattal (negatív értelemben) akarná elveszíteni. Én elsősorban kapcsolatot akarok, hogy érezzem, hogy szeressen valaki, valakinek fontos lehetek és hogy nekem is fontos legyen az illető, megtudjuk beszélni a legbelsőbb dolgainkat egymással, eltudjunk merengeni egymás társaságában. A szexualitás még ráér, nem akarom elsietni, inkább egy olyan lánnyal veszteném el, akit szeretek, mintsem egy olyannal, akit először látok egy buliban.


Abban viszont egyetértek, hogy a fiatalság a nyitásról/új dolgok megismeréséről szól (bár nekem e is új), de én leragadtam nála, és nem is akarom/tudom elengedni, addig legalább is semmiképpen sem, ameddig nem tudom, hogy ő őszintén mit érez irántam. Nem olyan típus vagyok, akinek hetente új csaj tetszik/kell, hogy aztán cseréljem másra (és szerintem ez nem is nagy olyan gond).


UI. Nem a padtársam az illető.

2022. okt. 16. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

#2


Mielőtt elküldtem, azért skimmeltem amit írtál, és nem változott tőle a véleményem, csak hozzáírtam az utolsó két sort a görcsölésről.


Lehet hogy a stílus nem volt kedvedre való, de legitim álláspont, amit jóval több tapasztalat támaszt alá, mint ami neked van.


A házinyúlra nem lövünk az egyik legértelmesebb szabály, és kb mindenki egyetért benne aki valaha kavart osztálytárssal. Nekem kilencedikben volt osztálytárslány a barátnőm, hát, utólag hülye ötlet volt. Továbbra is azt gondolom hogy be vagy ragadva a kis mesterséges buborékba, és béna ha csak azokkal akarsz ismerkedni akiket melléd ültetett az oktatási rendszer.


Mivel már huszonévesen is akadémikus és cégvezető voltam, hidd el, pont az ilyen eminens, introvertáltabb lánykákkal voltunk egymásra kattanva, mert végre valaki lányként, és nem hímestojásként totojázva bánt velük. KIhasználásról szó sincs, konszenzusos, építő jellegű, bár gyakran bugyilemarcangolós kapcsolatokról van szó, túl a valóság tengelyén. Reális hogy a lánynak is van szeretője, csak nem teszi publikussá, mert diszkrétebb annál. Nekem is mindig mesélgettek az osztálytárs fiúkról, két menet között pihegve. A világ sokkal kevésbé a publikusan elfogadott szabályok medrében mozog, mint gondolnád.


A helyedben elkezdenék legalább más osztályból nézelődni, neten ismerkedni, stb stb. Ha annyira kellesz a lánynak, amit sajnos kétlek, akkor majd ő rádnyomul. Ha nem kellesz neki, akkor kár lihegni a fülébe, és az értékes idődet pazarolni.

2022. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a stílusváltást, így azért jobb írogatni (és bocs, ha én voltam faragatlan). Pár osztálytársam/legjobb barátom együtt volt osztálytárssal, és tényleg szembetűnően kerülik egymást, bár az ő kapcsolatukban voltak problémák, nem tudták személyesen megbeszélve értelmesen lezárni (ha jól tudom, a csaj csak írt egy üzit, hogy ennyi elég; bár most nem ez a lényeg) . Viszont ha jó kapcsolat, szerintem még ezt is megéri, főleg hogy mivel 12. év van, esetleg ha össze is jönnék egy osztálytárssal majd szét is válnánk, olyan sokáig nem kéne egy légtérbe lennünk.


Örülök, hogy neked ilyen téren bejött az élet (és ahogy olvasom, más téren is), és elhiszem hogy tapasztaltabb vagy nálam, de mások vagyunk, én nem tudok olyan nyíltan csajozni (habár közvetlen természetem miatt volt jónéhány csaj, akinek tetszek/tetszettem, ez sajnos egy oldalú), gátlásosabb vagyok, és jobban meg akarok felelni a társadalmi normáknak. A netes ismerkedést ellen vagyok, tekintve hogy amíg élőben nem beszéltem vele, nem tudom hogy néz ki, nem tud megfogni az illető (addig rá se írok/írtam senkire, amíg élőben legalább egyszer nem váltottunk szót).


Sajnos szerintem is igazad van, ő maximum barátként tekint rám, csak nem tudom, hogy biztosan, illetve hogy hogy felejtsem el őt. Már próbáltam elmenni éjszaka sétálni, biciklizni, haverokkal moziba menni, de nem nagyon segített, csak átmenetileg. Mindig arra gondolok, vele mennyivel jobb lenne minden. Esetleg erre valami konkrét tanács? (illetve más válaszolók véleményét is szívesen elfogadom)

2022. okt. 16. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, mivel jófejnek tűnsz, még leírom ami eszembe jutott ezek tükrében. Szerintem két dolog jöhet szóba. Mindkettőt a lehető leg drámamentesen kellene kivitelezned.


Az egyik, hogy elhívod sulin kívülre kettesben bármit csinálni. A legjobb egy olyan hely ahol lehet kicsit élményeket szerezni (pl korizni, vagy sétálni jó helyen) (de aztán / vagy) kettesben kicsit intimnek lenni, pl egy kávézóban ahol mellette ülhetsz, és lehet egy kicsit testbeszéddel közledni hozzá, felé fordulni, véletlenül hozzáérni, egy kis poénnál oldalba bökni, ha elkapja a kezed úgy maradni. Ha vevő a közeledésre, akkor kicsit simizni. És igy tovább. Aztán mondod hogy ez kafa volt, talizzatok még. ha erre is igent mond, ott már kb alap hogy többet akar, és szabad a csók, tánc, bármi.

Ha a testnyelve nem követi le a nyomulást, akkor offolod, és kész. Legalább kiderült.


Vagy nem állsz bele, és próbálkozol olyan közegben ahol nem olyan nagy téttel jár kikosarazódni, azaz nagyjából bárki más kivéve osztálytárs. :D Ennek járulékos előnye lehet, hogy ha a csajnak viszont te bejössz, akkor ő fog nyomulni. Nekem a leghosszabb (7 éves) kapcsolatom úgy indult, hogy randizni hívtam egy lányt, nemet mondott, aztán 4 hónapra rá elhívott inni valamit, direkt nem adtam alá a lovat, és nem bírta ki, végül kibökte a végén hogy szeretne egy olyan randizós talit is mint amiről régen szó volt, mert azóta ezen kattog.

2022. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt van az a pont, hogy le kellene tisztázni mit is akar a lány. Félrehívnám beszélgetni, és elmondanam neki hogy nagyon bejön lbár valószínűleg ezt levette ő is), és megkérdezném hogy ö hogyan érez. Ha azt mondja barátként tekint rád akkor vagy maradtok barátok vagy nem, ha meg azt mondja lehet benne valami akkor nyert ügyed van.
2022. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! (Nem akarok figyelemhiányosnak tűnni, de szimplán az is jól esik, hogy ennyi ember írt:D) Ki fogom őket próbálni (bár meghívásra volt, hogy már elutasított, de olyan is, hogy ő hívott el valahova). Fogdosni azért nagyon nem akarom, mert könnyen félreértheti a szándékom (hogy nekem csak a testiség kell), és lehet, hogy zavarná, perverznek nézne.


Viszont ha nem is holnap, de hamarosan mindenképp tiszta vizet akarok önteni a pohárba. Sajnos nekem ez a kétes húzzuk-nyúzzuk-nyomulunk egymást udvarlás, ahol egyszer bókolokés jelzek, aztán hagyom, hogy ő nyomuljon nem nagyon jön be, ilyen szempontból egyszerű vagyok, szeretek (szeretnék) őszintén beszélni erről (nem a mostanira értem, hanem összességében, ha kapok pozitív visszajelzést megyek, ha nem, nem). Remélem, a barátságunk nem fog rámenni, és hogy ha vele nem is jön össze, a következő nem osztály/évfolyamtárs lesz (ha elvileg ekkora baj).

2022. okt. 16. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!