Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan tisztázzam le ezt...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tisztázzam le ezt magamban? Mi ilyenkor a teendő? 16l

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom már másfél éve nagyon jóban vagyok vele. Kb. egy éve elmondta hogy nagyon tetszem neki de elutasítottam amiből nagy viták lettek és eléggé összetört miattam de valahogy ezek után is barátok maradtunk. Az elmúlt pár hónapban amikor már teljesen alább hagyott a veszekedés köztünk, én is elkezdtem érezni iránta valamit és a problémám az, hogy fogalmam sincs mit érzek.

Alig vártam hogy elmondja hogy még mindig szeret bár tudom, ez most az én dolgom lett volna és nagyon félt ettől hogy megint az lesz mint régen és megint csak vitázunk. Végül ő mondta ki először aztán persze én is mondtam(csak céloztam rá,nem mertem kimondani) hogy részemről is "egy kicsivel több van már". Az a nap nagyon jó volt tényleg éreztem hogy kiteljesedek. Viszont nem mindig érzem ezt és nagyon hülyén érzem magam emiatt. Tudom hogy tiszta szívből szeret amit eddig egyik fiúmtól sem éreztem, mindenki csak azt hajtogatja mennyire szerencsés vagyok (de ezt tudom) Néha viszont sokkal jobban esik az ha barátként gondolok rá. Amikor szóba jött köztünk ez a dolog hogy szeret-e vagy sem, akkor mindig nyaggatott vele és teljesen megrémültem azután megkértem hogy adjon egy kis időt amit meg is adott. Csak beszélgettünk úgy mint régebben és az annnyira jól esett. Hülyeségnek hangzik de én akkor éreztem azt hogy szerelmes vagyok. Nem azon stresszeltem hogy akkor most megfog-e ölelni vagy mikor fog megcsókolni (csak mert még nem volt)stb. Alapjában véve kimerem jelenteni hogy szeretem de tudom hogy ő jobban szeret. Az zavar hogy (amúgy csak megjegyzésképp:neki én vagyok az első barátnője) nagyon sokszor értelmetlen hülyeségeket vesz magára amikor tudja hogy csak viccelek vagy hasonló és mindig azzal támad hogy én nem szeretem és ha nem vágom rá egyből hogy "de igen nagyon" képes komolyan venni a saját hülyeségét és vitázni ezen, elkezd gyerekesen viselkedni és az utóbbi nagyon sokszor van. És ilyenkor nagyon rosszul érzem magam mert azt érzem ilyennek nincs helye egy kapcsolatban és ha ez így megy vége lesz, előbb utóbb mindketten ráununk a felesleges vitázásokra. Ilyenkor szinte teljesen szertefoszlik bennem minden. Folyamatosan bizonytalankodom és fogalmam sincs mi lenne a helyes. Egyszer nagyon szeretem máskor meg csak menekülnék. Azt tudom hogy szeretnék vele lenni csak nem tudom hogy ebből mennyi jó sülhet ki.. egyre jobban félek az egésztől.

Mi lenne a helyes? Hogyan mondjam el ezt neki? Idővel kifog ez alakulni vagy van esély arra hogy kialakuljon?

Sajnálom nem vagyok benne biztos hogy minden mondat összefüggő lett de remélem értitek és tudtok segíteni esetleg tapasztalatot mondani.


2016. dec. 29. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Örülj neki, hogy szeret, ne foglalkozz mással. És beszélgessetek. Ez az alapja mindennek. Mondjad meg, hogy szereted, de amit fent is írtál, az aggodalmaidat.


Miért is félsz attól, hogy megölel? Örülj neki, hogy törődik veled. Öleld meg te is. Csak úgy.


Hogy őszinte legyek, olyannak tűnsz, aki éretlen még erre (tényleg ne vedd sértésnek). Félsz attól, hogy esetleg kötődni fogsz hozzá. Félsz, hogy lesz ebből valami.

Nem tudod mit is akarsz. Ezt tisztázd le magadban, de ahogy leírtad nagyon úgy tűnik, hogy te is szereted, csak valamiért nem érzed magad késznek egy ilyenre.

2016. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

adom az elozo valaszat :)


egyszer szereted egyszer nem es az nm jo... el kell dontened hogy te csak baratilag szereted vagy tenyeg szerelmes vagy bele... szerintem az, hogy te ezt nm tudod eldonteni, veszekedeseket valt ki mert nm erezteted vele elegge azt, hogy szereted igy o sem tudja bisztosra hogy te ot szereted

2016. dec. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlo volt a baratommal neki en vagyok az elso baratnoje nekem mar volt elotte par fiu de egyik sem komoly es a mi kapcsolatunkban en szoktam nagyon sok ertelmetlen dolgon vitatkozni es utana meg is banom meg tudom hogy nem kellett volna de ilyen vagyok.. egy kis ideje egyutt vagyunk mar es teljesen mas mint az elejen volt. Sokkal jobb lett azota.. nektek is ez lesz eleinte vannak kisebb nagyobb (folosleges) vitak de megbeszelitek es jo is!
2017. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hai! Szerintem semmi veszteni valod nincs vele ha osszejonnetek! Kb ugyanilyen szituaciom volt es aztan osszejottunk 1,5 evig egyutt is voltunk! En is attol paraztam az elejen h csak mint legjobb fiu baratkent szeretem de egy honap jaras utan teljesen szerelmes lettem bele! Es csak vannak olyan meghitt szerelmes pillanataitok egyutt (persze ugy h nem jartok) szerintem akkor amikor felhozza a temat mondd h en mar sokkal tobbet erzek annal h legjobb barat es ne parazz a kinos pillanataktol fogd fel ugy h neki kinos hajra :) ha van kerdesed nyugodtan irj :)
2017. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legyél vele őszinte és mondd el neki, hogy mit érzel.Jót rosszat egyaránt.
2017. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!